Skocz do zawartości
Początkujący123

Uprawa Grzybków

Rekomendowane odpowiedzi

@konopny_janusz paczka przyszła 2 dni temu szybko i dyskretnie. Było to co miało być. Na początku zalałem czystą wodą i zostawiłem na 15h z przykrywką potem odlałem i poszło do growkit który wcześniej spryskałem wodą tak żeby trochę jej znalazło się na dnie, wstawiłem tackę zamknołem wszytsko szczelnie i wstawiłem do kartonu przy grzejniku grzybnia powoli się formuje na zdjęciu nie widać, ale miejscami robi się ten charakyerytsyczny śnieżnobiały nalot. Temp to 23-26 stopni , 2 razy dziennie wietrze growkit i spryskuje ścianki i trochę samą grzybnie. Mam w planach zrobić dziurki w kartonie by trochę tam światła wpadało jak już pierwsze piny się pokażą czy może jest to nje potrzebne? Proszę o rady bardziej doświdczone osoby. Odmiana to Golden Teacher

IMG_20210318_200857.jpg

Edytowane przez Początkujący123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Początkujący123 napisał:

@konopny_janusz paczka przyszła 2 dni temu szybko i dyskretnie. Było to co miało być. Na początku zalałem czystą wodą i zostawiłem na 15h z przykrywką potem odlałem i poszło do growkit który wcześniej spryskałem wodą tak żeby trochę jej znalazło się na dnie, wstawiłem tackę zamknołem wszytsko szczelnie i wstawiłem do kartonu przy grzejniku grzybnia powoli się formuje na zdjęciu nie widać, ale miejscami robi się ten charakyerytsyczny śnieżnobiały nalot. Temp to 23-26 stopni , 2 razy dziennie wietrze growkit i spryskuje ścianki i trochę samą grzybnie. Mam w planach zrobić dziurki w kartonie by trochę tam światła wpadało jak już pierwsze piny się pokażą czy może jest to nje potrzebne? Proszę o rady bardziej doświdczone osoby. Odmiana to Golden Teacher

IMG_20210318_200857.jpgz tym światłem to jak już sobie sam uważasz może i bez światła rosnąć tak do tygodnia powinieneś mieć już pierwsze małe Grzybki 😛

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Piccolo napisał:

@konopny_janusz oj uwierz, że grzyby to jest inny wymiar bani aniżeli thc 🙂

Oj tak to jest nie do opisania hah 

5 minut temu, Piccolo napisał:

@konopny_janusz jak Ty po trawie miałeś ciężko, to grzybów póki co nie próbuj ziomek xd 

@MisterZielskoXD @Początkujący123 ile to trwa do zbioru że tak powiem ?

Od podlania tej grzybni przypuszczalnie czeka się od dwóch do czterech tygodni na pierwszy zbiór 

Edit : z jednej grzybni można zebrać jak nic się nie zjebie do 500g 😛

Edytowane przez MisterZielskoXD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MisterZielskoXD grzybnia się robi coraz więcej białego nalotu na zdjęciach średnio widać. Jako ciekawostkę dodam, że najwięcej grzybki jest od strony gdzie jest bezpośrednio w kartonie przy grzejniku ogólna temp to 25 stopni w dzien. Wydaje mi się, że wolno się robi bo na jakimś forum typ  miał cały biały nalot po 2 dniach ja w czwartek już zacząłem. Grzybki z bułką z maka pewnie pychotka jak diabli. Tylko czy aby ich nie przyjmuje się na psuty żołądek? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Początkujący123 nie przejmuj się lada moment i będą Grzybki mi po tygodniu wychodziły nie wiem jaka to jest zależność , grzybki podawane na pusty żołądek niszą mocniej ciebie od środka ja jestem zdania że przed ich spożyciem nie jesz nic 6 godzin i jest git zawsze mi to wychodziło na dobre nie trzeba się głodzić śniadanie jakieś fajne o 10 czekasz do 16 bez jedzenia i lecisz do lasu ogólnie wywar z tych grzybków szybciej działa czasem i do 15 min i są efekty ale ja tam wolę tradycyjne metody nigdy się nie zawiodłem 🥴

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MisterZielskoXD dobrze wiedzieć wsumie nie wiedziałem, że mogą mieć na to wpływ 

 

@Początkujący123 masz może jakieś badania itp? bo chce się więcej dowiedzieć więcej na ich temat i wpływu na zdrowie 

 

@MisterZielskoXD swoją drogą co za odmianę szamałeś?

Edytowane przez Początkujący123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak w czasach liceum (lata 90) jeździliśmy na wagary w góry i zbieraliśmy grzybki, które zawsze rosły na łąkach, tam gdzie się pasły i srały barany/owce. Potem grzybki suszyliśmy i męłliśmy (mieliliśmy) w młynkach do kawy, a potem dodawaliśmy do kanapek i w takiej postaci je zjadaliśmy. Pamiętam, że trzeba było je długo i dobrze pogryźć, żeby nie siadły na żołądku. Dawkowaliśmy je od 40 do 80 grzybków na głowę, a stan po nich był podobny do tego po kwasie (LSD). Pamiętam też, że jeśli komuś się ten stan nie podobał, to można było zneutralizować działanie grzybków wypijając co najmniej 1l mleka, ale nie wiem na ile to było prawdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MisterZielskoXDsą pierwsze grzybki widać je przy brzegach tacki. Jak tak patrzę na to to lipa bo u innych grzybnia po tym czasie była wszędzie a moja wygląda jak śmieszy żart. Ale i tak się cieszę bo za tydzień będę mógł raczyć się psychodelicznymi doznaniami.

IMG_20210325_194501.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Początkujący123 napisał:

@MisterZielskoXDsą pierwsze grzybki widać je przy brzegach tacki. Jak tak patrzę na to to lipa bo u innych grzybnia po tym czasie była wszędzie a moja wygląda jak śmieszy żart. Ale i tak się cieszę bo za tydzień będę mógł raczyć się psychodelicznymi doznaniami.

IMG_20210325_194501.jpg

Oj właśnie widzę że bardzo opóźniony start 😬 ja bym poczekał z półtorej tygodnia przed pierwszym zbiorem , wyślij za tydzień zdjęcie tej grzybni to powiem ci czy będzie już można zebrać pierwszy raz może start opóźniony a zaraz jak wystrzeli to będziesz zdziwiony nigdy nie wiadomo 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...