Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku chcialam się przywitać z forumowiczami serdecznie ze słonecznej Szwajcarii. Przejrzałam wasze forum i myślę że znalazłam się w dobrym miejscu aby zadać kilka pytań.

Na początku zaznaczę iż Szwajcaria jako jeden z nielicznych krajów Europy pozwala na posiadanie do 5 gram suszu medczynej lub nie oraz 5 drzewek na własny użytek (również - medycznej lub nie) konopi (medyczna marihuana również dostępna w każdym kiosku I stacji pod nazwą Heimat w paczce 20 sztuk z filtrem), tyle słowem wstępu abym mogła przejść do kolejnej części.

posiadam 5 drzewek (legalnie) white Choco, teraz mają około 150cm wysokości i mieszkają sobie w szklarni pomiędzy reszta warzyw. Uprawa jest amatorka i głównie z ciekawości, bo to mój pierwszy raz. Moje pytania to.

*Kiedy będę wiedziała, że drzewka są dobre do suszenia (odnośnie warunków suszenia wyczytałam u was na forum)

*Nie rozumiem niektórych zwrotów jak curing - w jaki sposób odbywa się konserwacja

*Które dokładnie liście usunąć przed suszeniem

* w jaki sposób zrobić krusz z suszu, tj co wchodzi w skład? Gałązki, kwiaty małe liście?

Mam nadzieję, że pomożecie. Swoją drogą przydał by się jakiś słowniczek dla osób początkujących - najlepiej obrazkowy ?.

Buźki - Ala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Alicja Stolar Słowniczki są tylko trzeba dobrze przeczesać forum, ale od tego to forum jest aby pytać my nie banujemy za pytania tylko staramy się pomagać: 

Tutaj masz kiedy zbierać plony, oczywiście nie musisz patrzyć przez mikroskop wystarczy że dostrzeżesz brązowe włoski w większości to możesz ciachać 

Curing ma za zadanie poprawić smak zioła i moc, woda powoduje że pozbywamy się syfu, na forum też jest o curingu 

Liści pozbywamy się wszystkich, te największe to obowiązkowo z nich można zrobić sobie masło konopne które używa się do wyrobu np ciasteczek czy np makumbe która potrafi klepnąć bardzo mocno niektórzy piszą że bardziej niż palenie kwiatów żeńskich, małe liście przy kwiatostanach możesz zostawić bo one też mogą klepać jeśli na nich znajdują się triochomy, jednak smak liści nie jest zbyt dobry i ja bym usunął

Krusz z suszu? to zależy od Ciebie co chcesz palić, palić się powinno same kwiatostany, oczywiście nie oczyścisz tak dokładnie wszystkich liści i gałązek, kwiat przecież zbudowany jest z łodyżek i liści ale w miarę możliwości oczyszczasz kwiatostany z liści i łodyżek na tyle ile jest to możliwe jeśli ma to być dla Ciebie palenie, bo dilerzy to walą wszystko jak leci liście łodygi i mielą to na miał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11/07/2019 o 10:26, Tester napisał:

@Alicja Stolar Słowniczki są tylko trzeba dobrze przeczesać forum, ale od tego to forum jest aby pytać my nie banujemy za pytania tylko staramy się pomagać: 

Tutaj masz kiedy zbierać plony, oczywiście nie musisz patrzyć przez mikroskop wystarczy że dostrzeżesz brązowe włoski w większości to możesz ciachać 

Curing ma za zadanie poprawić smak zioła i moc, woda powoduje że pozbywamy się syfu, na forum też jest o curingu 

Liści pozbywamy się wszystkich, te największe to obowiązkowo z nich można zrobić sobie masło konopne które używa się do wyrobu np ciasteczek czy np makumbe która potrafi klepnąć bardzo mocno niektórzy piszą że bardziej niż palenie kwiatów żeńskich, małe liście przy kwiatostanach możesz zostawić bo one też mogą klepać jeśli na nich znajdują się triochomy, jednak smak liści nie jest zbyt dobry i ja bym usunął

Krusz z suszu? to zależy od Ciebie co chcesz palić, palić się powinno same kwiatostany, oczywiście nie oczyścisz tak dokładnie wszystkich liści i gałązek, kwiat przecież zbudowany jest z łodyżek i liści ale w miarę możliwości oczyszczasz kwiatostany z liści i łodyżek na tyle ile jest to możliwe jeśli ma to być dla Ciebie palenie, bo dilerzy to walą wszystko jak leci liście łodygi i mielą to na miał

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester  Chcialam zapytać czym jest ta makumba ?(zrobilam cytat w poprzednim poście i przez przypadek zrobiło mi odpowiedź z całą twoja wypowiedzią, nie mam narzędzia do usunięcia posta, więc proszę go zignorować)

W dniu 11/07/2019 o 10:26, Tester napisał:

@Alicja Stolar Słowniczki są tylko trzeba dobrze przeczesać forum, ale od tego to forum jest aby pytać my nie banujemy za pytania tylko staramy się pomagać: 

Tutaj masz kiedy zbierać plony, oczywiście nie musisz patrzyć przez mikroskop wystarczy że dostrzeżesz brązowe włoski w większości to możesz ciachać 

Curing ma za zadanie poprawić smak zioła i moc, woda powoduje że pozbywamy się syfu, na forum też jest o curingu 

Liści pozbywamy się wszystkich, te największe to obowiązkowo z nich można zrobić sobie masło konopne które używa się do wyrobu np ciasteczek czy np makumbe która potrafi klepnąć bardzo mocno niektórzy piszą że bardziej niż palenie kwiatów żeńskich, małe liście przy kwiatostanach możesz zostawić bo one też mogą klepać jeśli na nich znajdują się triochomy, jednak smak liści nie jest zbyt dobry i ja bym usunął

Krusz z suszu? to zależy od Ciebie co chcesz palić, palić się powinno same kwiatostany, oczywiście nie oczyścisz tak dokładnie wszystkich liści i gałązek, kwiat przecież zbudowany jest z łodyżek i liści ale w miarę możliwości oczyszczasz kwiatostany z liści i łodyżek na tyle ile jest to możliwe jeśli ma to być dla Ciebie palenie, bo dilerzy to walą wszystko jak leci liście łodygi i mielą to na miał

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...