Skocz do zawartości
Reeboks

Pierwszy growbox

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko wszystkim, chciałbym złożyć swojego pierwszego w życiu boxa i pierwszy raz zająć się hodowlą. Dlatego będę potrzebował waszych rad. 

Po pierwsze, mam mało funduszy przez koronawirusa, straciłem pracę ale powoli staje na nogi. 

Nie chce kupować namiotu dlatego chciałbym użyć tego co mam pod ręką, czy pudełko kartonowe lub płyty pilśniowe będą okej? 

Następnie czym to pokryć, wystarczy biała farba lub folia aluminiowa czy muszę zainwestować w jakieś pokrycie? 

Lampy, zakładam ze mój grow box będzie miał wymiary 40x40x80 czyli chciałbym kupić 3x tornado spiral 23w. Czy to wystarczy? I jaka powinna być temperatura barwowa światła? Mieszkam w akademiku więc czy nikt się nie przyczepi do zużycia prądu? Czy to jest dużo? Bo ja kompletnie się nie znam. 

Wentylatory chciałbym użyć 2x wiatraczków z laptopa. Czy jest to wystarczające? 

Programator naświetleniem, w tygodniu nie będzie mnie przez 2 dni dlatego chciałbym się w taki wyposażyć chyba że to nie jest aż tak konieczne sami oceńcie 

Z filtrem sobie poradzę. 

Do tego pewnie przyda mi się kwasomierz oraz termometr. 

Nasionko: jakie strony polecacie i jakie nasiono (automat) jakąś fajną sativa 

Z góry dzięki za komentarze i uwagi 

 

Edytowane przez Reeboks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Reeboks napisał:

Nie chce kupować namiotu dlatego chciałbym użyć tego co mam pod ręką, czy pudełko kartonowe lub płyty pilśniowe będą okej? 

lepiej już tą płytę a nie karton

 

1 godzinę temu, Reeboks napisał:

Następnie czym to pokryć, wystarczy biała farba lub folia aluminiowa czy muszę zainwestować w jakieś pokrycie? 

biała matowa farba, albo folia mylar, albo koc ratunkowy

1 godzinę temu, Reeboks napisał:

Lampy, zakładam ze mój grow box będzie miał wymiary 40x40x80 czyli chciałbym kupić 3x tornado spiral 23w. Czy to wystarczy? I jaka powinna być temperatura barwowa światła? Mieszkam w akademiku więc czy nikt się nie przyczepi do zużycia prądu? Czy to jest dużo? Bo ja kompletnie się nie znam. 

z 6 takich tornad byś musiał mieć

 

1 godzinę temu, Reeboks napisał:

Wentylatory chciałbym użyć 2x wiatraczków z laptopa. Czy jest to wystarczające? 

normalne już użyj  komputerowe,

 

1 godzinę temu, Reeboks napisał:

Nasionko: jakie strony polecacie i jakie nasiono (automat) jakąś fajną sativa 

stron na razie ponoć nie można tu reklamować, ale odmiany to może white widow, ak47, ja bym brał indice bardziej bo sativa może służej kwitnąć i wysoko urosnąć 

tylko nie wiem jak chcesz filtr węglowy zainstalować jakąś samoróbkę ? bo nie przepchnie ci wiatraczek komputerowy powietrza przez taki standardowy filtr węglowy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Szym napisał:

tylko nie wiem jak chcesz filtr węglowy zainstalować jakąś samoróbkę ? bo nie przepchnie ci wiatraczek komputerowy powietrza przez taki standardowy filtr węglowy 

 

Chcę zrobić wylot do mojego oczyszczacza powietrza 

9 minut temu, Szym napisał:

z 6 takich tornad byś musiał mieć

 

Czemu 6 skoro 3 dają 4500 lumenów, czy to za mało jak na takiego małego Boksa? Chce głównie chodowac jeden lub 2 automaty. 

https://ledam.pl/product/panel-cree-cxa2520-grow-led-35w widziałem że polecacie to, nada się? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Reeboks napisał:

Czemu 6 skoro 3 dają 4500 lumenów, czy to za mało jak na takiego małego Boksa? Chce głównie chodowac jeden lub 2 automaty. 

tak za mało

4 godziny temu, Reeboks napisał:

widziałem że polecacie to, nada się? 

tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13/03/2021 o 15:14, Reeboks napisał:

Chcę zrobić wylot do mojego oczyszczacza powietrza 

Czemu 6 skoro 3 dają 4500 lumenów, czy to za mało jak na takiego małego Boksa? Chce głównie chodowac jeden lub 2 automaty. 

https://ledam.pl/product/panel-cree-cxa2520-grow-led-35w widziałem że polecacie to, nada się? 

Ten led jest bardzo wydajny, tez go polecam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...