Skocz do zawartości
n1kaz

Żółte końce nowych liści

Rekomendowane odpowiedzi

Roślinka ma 25 dni, problem zauważyłem około 4 dni temu, nowe liście maja żółte konce, ale nie wszystkie nowe, powiedzialbym tak 50/50. Ziemia to plagron grow mix. Nie lałem nic oprócz 3x Plagron Roots po 1ml/litr. Ph wody jaka leje to ~6.30. 2 dni Temu dodałem 2ml/1L Plagron terra grow, po zauwazeniu tych koncowek (zalecana to 5ml ale nie chcialem przedobrzyc, szczegolnie ze ziemia powinna wystarczyc na cykl wegetacyjny). Oczywiscie wyszukiwałem problem, ale nie znalazłem odpowiedzi. Czy to może byc light burn? Mam dwa ledy, 35W CREE i 25W full spectrum diody które dołozylem jakies 1.5tyg temu. Czy może jakiś niedobór?

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@n1kaz chyba nadmiar azotu nie widać dobrze liści bo z lampą włączoną zrobiłeś fotke ale tak mi się wydaje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym Tyle, że przez 25 dni nie lałem jej nic poza power roots które nie maja azotu, liście też nie są ciemnozielone ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@n1kaz nie musiałeś lać, czasem w ziemi jest tych pierwiastków gdzieś skumulowanych,  ale zrób bez świateł zdjęcie będzie lepiej widać 

Edytowane przez Szym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Quote

 

Wydaje mi sie, ze to jednak nie przenawozenie azotem, z racji ze liscie nie sa ciemne a ja nie lałem nic poza power rootem. Jest szansa, ze to light stress, podnioslem troche ledy (wczesniej byly z jakies 15cm, teraz sa 30) Ale na wszelki wypadek ostatnie podlanie sama woda, kolejne bedzie z bloomem

2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, n1kaz napisał:

kolejne bedzie z bloomem

nie ma po co, poczekaj z tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...