Skocz do zawartości
OlaLola

Pineapple Chunk, Critical RQS ///MIGRO ARAY 270 x2 ///1,2m2

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba jako tako wyszlo 😛

Criticale maja jakies 120 cm zapasu od najwyzszego szczytu do samej gory i jakies 135cm pineapple, @doominik w jakiej odleglosci trzymasz migro na flo ?

Nie spieszy mi sie, to chyba zostawie jeszcze kilka tygodni na weg z takim balastem w cm. Co mysliscie ?  
 

filmik za duzy to wrzucilam tutaj
https://streamable.com/qony3y

 

Edytowane przez OlaLola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie co to moze byc, nadmiar lub niedobor wapna/magnezu ? Jest sporo takich, na najwyzszych szczytach nie ma, ale ponizej oststniego pietra zaczynaja sie prawie wazystkie tak psuc 😞 

Calmag lalam 20ml na zbiornik

 

5714CEA4-66ED-49ED-93E7-143A40AB3402.jpeg

71FC71C7-E9BB-498A-BFA0-4495B3DE466A.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlam zdjecia zanim zaczelam uzywac cal mag, czyli wychodzilo by na to, ze to nie jest niedobor a nadmiar wapnia ? Mieszkam w okolicy gdzie kranowka ma w sumie sporo wapnia to moze rzeczywiscie jest tu nadmiar ? Nie wiem jak to ugryzc 😕 

585940CE-A979-4A36-A63D-DF8D71584AB1.jpeg

8C9415FB-B47A-40EC-9D86-6257903BD3ED.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@OlaLola Bardziej niedobór, ale to na starych liściach może wychodzą stare niedobory.

Podobnie może też wyglądać nadmiar potasu, ale u Ciebie nie za bardzo mam z czego się tam wziąć nadmiar K. 

Jakie teraz EC trzymasz? 

Ja takie cyrki miałem za pierwszym razem, z nowymi groszkami. Potem już szło gładko. 

Edytowane przez doominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jednym trzymam 1.35, a pineapple maja 1.0 bo dolalam im wczoraj wody bo pol zbiornika wypily, a w niedziele wymieniam im wode to niech maja troche czystej 😜 

Okej, niby ksiazkowy ten niedobor

@doominikile zazwyczaj dajesz ml cal magu i ile w mojej sytuacji sugerujesz  wlac 😜 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik zaczely sie cos psuc liscie pineapple chunk i u jednego criticala, wymienilam wode i dodalam 

baza 40ml 

rhizotonic 20ml

cal mag 25 ml

silikon 50ml

 

PH standardowo 5.5-6.3 

EC 1.4 podlalo raz, ale zmniejszylam do 1.3 

niestety wymiana nic nie pomogla bo liscie wygladaja co raz gorzej i kompletnie jestem bezradna, wszystko jest niby okej, a tu takie rzeczy sie dzieja 😞

20210413_213045.jpg

20210413_213113.jpg

20210413_213131.jpg

Screenshot_20210413-212928_WhatsApp.jpg

Screenshot_20210413-212943_WhatsApp.jpg

Screenshot_20210413-213005_WhatsApp.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@OlaLola nigdy nie mailem tyle problemów na veg. Nie mam pomysłu czemu u Ciebie jakie jaja wychodzą 

może spróbuj z wyższym EC skoro na niskim masz takie dziwne problemy. 
ten root booster to możesz im już odstawić-ja teraz używam tylko do 6 tygodni i nie widzę różnicy 

ten silikon dalej Ci się tak ścina?

właśnie byłem u kolegi on miał taki problem, że właśnie szlam mu się zbierał ja dnie i wyszło, że dawał pH- na koniec, a nie zanim dodał jakiekolwiek nawozy 

Edytowane przez doominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik Nie, ale troszke sie scina cal mag jak dodam go do bazy, ale nie tak mocno jak wtedy silikon od vitalink. 
 

Reasumujac, kolega najpierw dodal baze i np. root booster, a na koniec ph - ?  A powinien najpierw wyregulowac ph czystej, a pozniej dodac baze i reszte nawozow ? 
 

ja robie tak :

Dodaje baze A po 5 minutach dodaje B, mieszam

po 5 minutach dodaje rhizotonic, mieszam, dodaje cal mag, mieszam i silikon, odczekuje 10 minut i leje ph- odczekuje godzinke i jeszcze raz reguluje bo zazwyczaj idzie szybko do gory 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@OlaLola Widzisz mnie to nigdy nie interesowało, bo z wodą RO praktycznie nie używam pH-, ale wychodzi na to, że Powinno się robić tak, że do wody najpierw dodajemy pH- i ustalamy pH, potem silikon (nie pytaj czemu, ale tak np na UK420 mi też pisali), potem baza itd. Najlepiej wszystko wcześniej rozcieńczyć w wodzie, chociażby w 1l przede dodaniem do zbiornika. Ja czasem dodaję to do baniek z wodą zanim naleje do zbiornika, albo po prostu leje od razu i nie miałem żadnych problemów. Podobno to duże stężenie tych pH- jest problemem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik Super, sprobuje tak zrobic, bo moze rzeczywiscie cos sie dzieje niedobrego po dodaniu tylu ml na koniec. Mam wielka nadzieje, ze w tym tkwi problem, bo wydaje sie, ze wszystko robie dobrze, ogladajac tabele z niedoborami czy nadmiarami odnosze wrazenie, ze to nie ma sensu bo mam liscie, ktore pasuja do nadmiaru i niedoboru i wez tu badz madry 😕 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik niestety, silikony mam jakies trefne albo nie nadaja sie do mojej wody i nawozow canna, nalalam silikon do butelki, a potem baze a i momentalnie scielo jak na zdjeciu, na odwrot to samo

53DC6B5D-E7FE-4EBA-8D04-CD84156E4B09.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@OlaLola ten silikon jest pewnie też alkaizujacy (podnosi pH). Ten z plant magic tak ma i używając takich musisz łac jeszcze więcej pH-.

Ja teraz używam tylko tych na bazie kwasów-obecnie stress od monkey lub solar power od buddhas tree. Zero problemów nie zależnie od tego jak je podaje. 
szkoda, że żaden z nich nie jest u Ciebie dostępny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...