Skocz do zawartości
OlaLola

Pineapple Chunk, Critical RQS ///MIGRO ARAY 270 x2 ///1,2m2

Rekomendowane odpowiedzi

@doominik a tak mniej wiecej w dniach jak to wychodzi z tym flushem ? 😛

Pineapple cos tam w koncu ruszyly,  generalnie ladniej pachna i sa bardziej oszronione , ale niestety wielkoscia odstaja od criticali 😛 

Przez ten cholerny osuszacz temperatura mi dochodzi momenti do 32 stopni, srednio jest 28, przez takie temp. liscie u criticali mogly zrobic sie takie czarnawe  ? 
Wilgotnosc 40-55 % 

879E729C-6C13-499B-9BDC-149E586DB3A1.jpeg

5A9D869D-B5A8-48C8-8F34-7B0B7A0A8968.jpeg

C5FC5870-8A16-4D45-B8CB-CB26D0F49E11.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry_Człowiek!  Dopiero od wczoraj uvb, dzialalo godzinke -3 zarowki nad criticalami te same co ty masz, wydaje mi sie, ze zapach jest intensywniejszy

  @doominik oki, w takim razie sie nie martwie,

Dwie pineapple mocno oszronione, ale niestety nie sa zbyt spuchniete, nie wiem czemu :((

za to jedna wyglada jakby byla calkowicie inna odmiana( druga od prawej )mocno zolte liscie i topy dwa razy wieksze, ale nie az tak oszronione jak kolezanki

zastanawia mnie co moglam zrobic zle 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej wizualnej ocenie topów to na uvb jest za wcześnie, ale nie chce udawać mądrzejszego niż jestem, ja bym zaczekał, bo topy nie wyglądają okazale i całkiem możliwe, że dzięki Uvb nie będą wyglądały lepiej. Zjedźcie mnie , jak uważacie, że nie mam racji. Jednak według mnie każda uprawa jest inna i inaczej dochodzą rośliny, a ta uprawa i obraz topów nie wskazują na to, aby stan tego, co jest widoczne pozwalał na świecenie lampą UVB, jaka zaraz sprawi, że topy się bardziej nie rozbudują, więc będą stosunkowo "małe i dość luźne". Takie  jest moje zdanie, ale ktoś może mieć inne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, to nie wiem co robic, :(( 

generalnie jest to 45 dzien od przelaczenia, criticale dojda szybciej i myslalam, ze potrzymam zarowki wlasnie nad nimi ? 

107C136E-9855-4DF1-8D97-F92D884BFB07.jpeg

Edytowane przez OlaLola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@OlaLola  Świeć dalej uvb w tym stanie , a pożałujesz w mojej ocenie sytuacji. Ładnie wyglądają, ale to nie jest jeszcze odpowiednio zawiązany obraz topów w mojej opinii. Zbyt mało rozbudowane są, ale to tylko moje zdanie, a ktoś może mieć inne i oczywiście to nie moja uprawa, więc nic mi do tego.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@OlaLola @Zielone krainy m trochę racji z tym uvb. Ja licze 70 dni od przełączenia do ścinki. Moim zdaniem to optymalny czas. Jak to jest 45 dzień od przełączenia, to zostalo ci okolo 25 dni do kosy. Te uvb troche za szybko. Jak świecisz dopiero od 2 dni to jest odłącz i jak juz tak chcesz to daj jakies 14 dni przed ścinką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pineapple w końcu ruszyły 😄

Już chyba pora odpalić uvb po stronie criticali, coś tam chyba spuchły od ostatniego,

zapach jest niesamowity, aż filtr nie daje rady 😞 

E6ED3BE4-5145-46FA-833E-71BF48766979.jpeg

F27A0291-1315-4B8C-96DC-F6129E0CFF82.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@OlaLola

https://www.solacure.com/myths.html?viewfullsite=1

 

Cytat

As long as you give it some kind of UVB, you are going to get the same results

Basic plant biology says otherwise. The protein that tells cannabis (and other plants) that they are in a high UVB environment is called UVR8. Triggering this protein is what makes the plant go into overdrive and produce tons of extra trichomes. The only way this is triggered is by exposure to 280-290nm. The overwhelming majority of UVB lamps do not produce this range.

Na końcu jest konkluzja, że lepiej mieć niż nie mieć... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aron Ja widzę u siebie poprawę pondodaniu UVB. Max ostatnie 3 tygodnie im świece zaczynając od 1h i na koniec 2h.
Mam 2 lampy UVB od migro

ostatnio czytałem, że thc działa dla tych roslin jak filtr uv i dla tego dodanie uv może podnosić jego poziom. 
https://www.royalqueenseeds.com/blog-cannabis-cultivation-the-light-spectrum-and-ways-to-raise-thc-levels-n269#increasing-thc-level-with-uv-lightmyth-or-reality

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko kiedy ścinasz. Bo jeśli na mleko, zakładając, że uvb doda ci hmmm nie wiem 2%thc, to niech działa to jak najlepiej. Jeśli na pół bursztyn, trochę bursztyn, albo bursztyn, to na huj uvb skoro thc ulegnie rozkładowi,zatem jak to mówili w "killerów 2och" cały misterny plan w pizdu.

Nie ma też się co oszukiwać, że z rosliny która genetycznie ma 18-20% thc wyciśniemy 33%thc, a po prawdzie czy ma 16 czy (jeśli uvb działa) 18% to i tak różnicy nie zauważysz. 

I tu konkluzja. 

Uvb to jedynie dodatek, nie kosztowny, jednak tylko dodatek. Gadżet. Coś jak kamerka z WiFi do boxa, albo stacja pogody co ma apke, lepiej mieć niż nie mieć... Ale po co jak i tak siedzisz w domu i zaglądasz tam co 2 godziny. To jak nike adapt bb, za które wywaliłem 899eu.I co, że apka zawiązuje mi buty, jak muszę wyciągać z kieszeni telefon i ją uruchomić, a buty co wieczór kłaść na ładowarkę... 

Uvb jeśli działa na canabis(zapewne działa, w warunkach badawczych, na grupie np 100roslin) to i tak jej udzial w naszym plonie wynosi ile? 3%?

To nie jest must have, to nie jest coś w stylu: ej Ziomek ale plony od tego, o kurwa widzę różnicę. Nic nie widzisz. Nawet nie jesteśmy w stanie tego działania czy nie dzialania zweryfikować... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...