Skocz do zawarto艣ci
OlaLola

Pineapple Chunk, Critical RQS ///MIGRO ARAY 270 x2 ///1,2m2

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie聽

Nabralam odwagi zalozyc fotorelacje聽mojej pierwszej przygody z indoorem. Trzymajcie kciuki 聽! 馃檪

Nasiona : 3x Pineapple Chunk -Barneys i 3x Critical RQS, aktualnie maja jakies lekko ponad 3 tygodnie.聽

Temp 24-27 C

Wilgotnosc :70-85%聽

"Zupa" :聽 PH staram sie trzymac miedzy 5.8 a 6.0. EC聽 0.85 - 0.9

Aktualnie jest聽polowa dawki bazy AB聽聽+ rhizotonic w pelnej dawce, w poniedzialek wymienie wode i dorzuce chyba Cannazym w pelnej dawce?


MIGRO ARAY 270W x2 aktualnie obydwie na 50% w odleglosci ok. 50CM

WIlma 75x75聽 x2聽聽

Doniczki 12L tekstylne聽

Nawozy聽w posiadaniu : Canna Aqua A+B, Cannazym, Rhizotonic, Canna Boost, Pk 13/14 , PH + i -
CAL MAG -Bio Bizz

Plant magic : Evolution, Root stimulant,聽hydro silicon聽
Vitalink:聽 Silicone Max


Za niedlugo uloze je po 3 na jedna wilme, mam nadzieje, ze dobrze sobie to wyobrazilam i wystarczy miejsca 馃槃
Z tego miejsca mocno pozdrawiam @doominik, ktory mega mi pomogl ze wszystkim, ze聽聽swieca szukac takich zyczliwych duszyczek jak ten facet !聽




604FD53A-0A65-4906-A6E8-A22EA39E8C5C.jpeg

Edytowane przez OlaLola

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

@OlaLola聽Do tematu podchodzisz mega skrupulatnie jak ma艂o kto. Na pewno co艣 b臋dzie sz艂o nie tak, bo prawie nigdy nie jest idealnie.聽

Ja mam w namiocie 100/200 wilm臋 na 8 donic z takimi samymi tacami pod donice, tylko zbiornik jest jeden i tace s膮 oddalone od siebie tak na 20cm, tak偶e setup ma potencja艂 zaistnie膰 w wi臋kszym namiocie.聽

Z lamp migro na pewno b臋dziesz zadowolona. Mi si臋 podoba ich prosta budowa i to, 偶e mo偶na je podwiesi膰 pod samym sufitem, do tego zasilacze mo偶na w razie potrzeby wywali膰 poza namiot. Ro艣linki te偶 je uwielbiaj膮.聽

Veg mo偶esz spokojnie zrobi膰 na jednym panelu, tylko podnie艣 go wysoko.聽

Co do wiatrak贸w secret jardin, to ja zdejmuje z nich obudowy silnik贸w, bo jak oscyluj膮, to ta obudowa przecina kabel zasilaj膮cy, chyba, 偶e twoje nie s膮 oscyluj膮ce, to spoko-pochodz膮 przynajmniej rok.聽

Pieapple chunk b臋d膮 wi臋ksze, wi臋c dobrze, jakby艣 mia艂a jedne po jednej stronie, a drugie po drugiej na flo, 偶eby艣 mog艂a dobrze ustawi膰 panele wzgl臋dem ro艣lin.聽

PS nawet doniczki w艂a艣nie kupi艂em takie same 馃槈

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Staram sie jak tylko moge 馃槃聽 Jak znajde miejsce to na pewno beda 2 lub 3 namioty, aby ten plon byl czesciej niz co pol roku.
Lampy wygladaja bardzo ladnie, takie minimalistycznie, ale wiadomo nie o wyglad chodzi, mialam dylemat miedzy Lumatek聽 Atiis, a Migro , lecz ostatecznie wybralam migro.

Okej, dopiero na flo odpalic druga lampe ?

Moje nie oscylujaca bo ten jeden wtedy mocno halasuje, ustawilam je tak, ze dmuchaja rownolegle.
Poprzestawiam je niebawem, jakos tak o tym zapomnialam 馃槃

Uff to dobrze, bo myslalam, ze pozalowalam na doniczki,聽na pierwszy rzut oka wygladaja ubogo 馃槃

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

@OlaLola聽Te doniczki s膮 tanie i wykonane z materia艂y z recyklingu. Ja u偶ywam ich tylko raz, potem wywalam.聽

Je艣li chodzi o 艣wiat艂o, to ja veg w podobnym namiocie mam 1x100W od marsa (ts600) i ro艣liny nie wyci膮gaj膮 si臋 ani troszk臋.聽

Dobrze, 偶e masz 2 zbiorniki przy dw贸ch odmianach, bo critical b臋dzie pewnie dochodzi艂 przynajmniej tydzie艅 wcze艣niej, wi臋c b臋dziesz mog艂a podawa膰 im r贸偶ny zestaw nawoz贸w.聽

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Wymienilam wode i dodalam pol dawki bazy, cannazymu, rhizotonicu i cal magu, EC 0.95 ph 5.8

Criticale fajnie leca do przodu bez zadnych plamek, pineapple cos jakies kaprysne, rosnac rosna, ale jakies dziwne plamki na jednej i powoli na drugiej.

Ktos mial podobnie ?聽spacer.pngspacer.pngspacer.png

Edytowane przez OlaLola

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

@OlaLola Opr贸cz tego, co napisa艂em w osobnym temacie, mo偶e na razie odstaw enzym-to si臋 przydaje, jak masz ju偶聽wi臋ksze ro艣liny i korzenie i jest ryzyko, 偶e cos tam na samym dole mo偶e by膰 martwe i podgniwa膰.聽

PS jak mierzysz pH, to wsadzaj pen g艂臋biej, blisko filtra (o ile ju偶 tak nie robisz). Ostatnio zauwa偶y艂em, 偶e pH przy samej powierzchni mo偶e by膰 nawet o 0.5 wy偶sze ni偶聽g艂臋biej.聽

Edytowane przez doominik

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

@OlaLola聽Ja root booster daje ca艂y weg, a enzym tylko na flo i nie w ka偶dym tygodniu. Kiedy艣聽nala艂em o wiele za du偶o enzymu myl膮c butelki i li艣cie mia艂em w艂a艣nie takie pofalowane i w dotyku jak m艂oda sa艂ata-pociesz臋 Ci臋, 偶e ro艣liny si臋 pozbiera艂y i flo by艂o ju偶聽normalne.聽

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Tak uczynilam, na razie chyba za wczesnie, aby widac bylo poprawe, ale mam wielka nadzieje, ze bedzie lepiej.

@doominikregulatory ph tez ci tak podbijaja EC ? Czasem聽naleje za duzo ph- to ph zleci聽 z np. 7 do 3.5,聽聽ec podskoczy mi o 0.2-0.3
Wtedy musze wylewac 1/3 wody i dolewam czystej,聽tym razem nalalam pol zbiornika i wlalam nawozow jak dla聽聽pelnego聽zbiornika i聽 ten sposob mi odpowiada, aczkolwiek musze uwazac na regulatory, bo znowu wlalam go za duzo i spadlo ph, a jak dodalam + to juz ec podskoczylo na tyle, ze musialam kilka litrow wymienic na czysta.聽

Te woreczki brzmia ciekawie, masz Boost budy ?聽 Przez cala uprawe trzymasz ten woreczek nad roslinami tak ?聽

Tak wygladaja wszystkie, Criticale byly wsadzone dwa dni wczesniej do wody, a wyprzedzaja pineapple.spacer.png

Tak wyglada najwiekszy critical, co sadzicie ?聽spacer.png


A tu ten nieszczesny pineapple馃槥spacer.png

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

@OlaLola聽Tragedii jeszcze nie ma. Wszystko robisz dobrze, wi臋c bardzo ci臋偶ko jest powiedzie膰, czemu nie wygl膮daj膮聽lepiej. Z tego co wida膰 na zdj臋ciach, to ci膮gle rosn膮, wi臋c b膮d藕 dobrej my艣li. Wymieni艂a艣 wod臋, to daj im troch臋 czasu.聽

Je艣li chodzi i wp艂yw PH- na ec to przyznam si臋, 偶e nie zwraca艂em an to specjalnie uwagi, zawsze leje wszystko, mierz臋 ec i pH, czasem reguluj臋, cho膰 z wod膮 RO i nawozami canna zawsze jest ok bez dodatk贸w.

Ja tego pH- nigdy nie musze dolewa膰 wi臋cej, ni偶 3-4ml. Kup sobie takie plastikowe pipety i b臋dziesz mog艂a odmierza膰 po 1ml.聽

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

W piatek zamowilam kilka pipetek 馃槃聽 聽Postaram sie zachowac cierpliwosc, zjezdzam na dwa dni do polski i akurat grow w moim miescie ma Boost Buddy CO2 i sa dostepne criticale 2.0 z dinafem, jest nawet sporo gatunkow, za 5 pestek 190 zl to nie majatek. Pierwotnie to mialbyc critical od dinafem聽zamiast RQS, ale ten bedzie na nastepna runde 馃槃聽 聽
@doominik
cos jeszcze polecasz od dinafem ?

Masz lub zastanawiales sie nad takim przewodem wentylacjnym ? Na filmiku widzialam, ze miales dosc dlugi przewod,, koniecznie jest dociagniecie go do okna ?spacer.png

Edytowane przez OlaLola

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

@OlaLola聽Z tym co2 to Ci powiem, 偶e jak masz namiot w domu, to si臋 sprawdzi tylko, jak wy艂膮czasz wyci膮g, to nas jest w domu tylko dw贸ch, a co2 mam 600ppm+ w domu, to ta torba chyba wiele nie zmieni. Co innego, jak nikogo w domu nie ma, to mo偶e. Ja teraz troch臋 eksperymentuj臋-wstawi艂em do pokoju ba艅k臋 25l z wod膮 tak troch臋 za po艂ow臋, wsypa艂em 2kg cukru i 60g dro偶d偶y, dam zna膰 jak to pracuje.聽

Od dinafem to pali艂em tylko ten critical 2,0 i raz, 偶e palenie spoko, takie kanapowe i bardzo "weso艂e", to odmiana 艣wietna do uprawy, bo raz, 偶e szybko ro艣nie, dwa, 偶e dochodzi w 8 tygodni, 3聽to plon jest spory. One sa sporo wi臋ksze od zwyk艂ych criticali, wi臋c we藕 to pod uwag臋. Mam teraz w namiocie ich OG kush-podobno ich flagowa odmiana, ale to powiem Ci jak wyszed艂 najszybciej za miesi膮c.聽

Co do tej rury, to mam tak膮 w mniejszym namiocie na flo i sporo wycisza, ale jest troch臋 problem z t膮 wat膮, bo to si臋 po ca艂ym pokoju roznosi, ci臋cie tego to masakra, zawsze ko艅ce si臋 strz臋pi膮. Znalaz艂em cie艅sz膮, a niemal r贸wnie dobr膮, do tego czarn膮. Taka jak na filmiku.聽

https://www.ebay.co.uk/itm/FOX-HYDROPONIC-COMBI-LOW-NOISE-DUCTING-4-5-6-8-10-12-INCH-5M-OR-10M/262175365809?hash=item3d0ade9ab1:g:HkIAAOSwYHpf~yjw

r贸偶nica w ha艂asie jest minimalna (jak masz box w sypialni, to mo偶e zrobi膰 r贸偶nic臋 jednak), nie rzuca si臋 w oczy, bo to czarny p贸艂matowy kolor.聽

Edytowane przez doominik

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

@doominikokej, jeszcze sie przypomne 馃槃

maly update, co zrobic z korzeniami w takiej sytuacji ?@doominik

Zastanawiam sie ile je potrzymac na wegu bo w sumie planuje w tym roku zrobic tylko jedna uprawe i moglabym je potrzymac 聽dopoki starcza miejsca. Ile srednio rosliny rosna w gore na flo ?聽

DFF2A945-09AE-4614-AD13-4E855B40EF49.jpeg

72F1215A-900F-47DB-89C4-978F80B6F4EC.jpeg

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

@OlaLola聽Ja tych korzeni nie ruszam, chyba, 偶e zaczynaj膮 zatyka膰 odp艂yw, albo dostaj膮 ju偶 do wody w zbiorniku-wtedy je po prostu obcinam.

Na flo to w zale偶no艣ci od odmiany i tego, jak wcze艣niej je prowadzi艂a艣. Jak po prostu je zostawisz w naturalnym kszta艂cie to bez problemy mog膮 wyskoczy膰 na p贸艂 metra i wi臋cej. Pomy艣l na jakim艣 treningiem. Jak Ci si臋 nie spieszy, to pomy艣l na topowaniem聽

BTW panienki wygl膮daj膮聽ju偶 du偶o lepiej 馃槈

Edytowane przez doominik

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

@doominikWlasnie zamierzam im zrobic toping, ale ostatnio czasu nie mialam. Zauwazylam, ze ty w ogole nie robisz lst, co jest tego powodem ? Slabe聽rezultaty czy 聽brak czasu聽聽?聽

Od kiedy i w jakiej dawce zaczac z silikonem i evolution ?聽

Wystrzelily,聽aczkolwiek liscie raczej nie wygladaja najlepiej 馃槥


187E1C05-D174-468F-8548-24B2A7D74FEC.jpeg

C103EA82-BCE7-48E8-B898-E097E11A4236.jpeg

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

@OlaLola ja teraz b臋dziesz wymienia膰 wod臋, to przelej 艣wie偶a wod臋 przez doniczki i potem dopiero dodaj nawozy ju偶 do zbiornika. Co艣 jest nie tak z nimi, ale jak zacz臋艂y szybko rosn膮膰 to idzie ku dobremu 馃槈

Co do lst i treningu u mnie to jest po prostu wynik systemu uprawy jaki sobie stworzy艂em-ja mam je na weg聽w ma艂ym namiocie i jest mi o wiele wygodniej typowa膰 je raz, ni偶 kibic lst co drugi dziej na 10ciu krzakach. Jak ju偶 trafia do du偶ego namiotu, to wtedy uk艂adam je pod siatka i jak trzeba, to daje im jeszcze tydzie艅 weg i potem ju偶 12/12

silikon spokojnie im ju偶 mo偶esz podawa膰 i evolution raz w tygodniu. Ty masz ten zwyk艂y evolution czy ten nowy 2.0

Edytowane przez doominik

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Do艂膮cz do dyskusji

Mo偶esz doda膰 zawarto艣膰 ju偶 teraz a zarejestrowa膰 si臋 p贸藕niej. Je艣li posiadasz ju偶 konto, zaloguj si臋 aby doda膰 zawarto艣膰 za jego pomoc膮.

Go艣膰
Dodaj odpowied藕 do tematu...

×   Wklejono zawarto艣膰 z formatowaniem.   Usu艅 formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odno艣nik zosta艂 automatycznie osadzony.   Przywr贸膰 wy艣wietlanie jako odno艣nik

×   Przywr贸cono poprzedni膮 zawarto艣膰.   Wyczy艣膰 edytor

×   Nie mo偶esz bezpo艣rednio wklei膰 grafiki. Dodaj lub za艂膮cz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj now膮 pozycj臋...