Skocz do zawartości
Tester

Pytania o lampy CFL

Rekomendowane odpowiedzi

Nie będę robił kolejnego tematu, a więc się zapytam tutaj. Mam w planach za niedługi czas rozpocząć jeszcze jeden mały projekt, tym razem dotyczący 4 roślin. Plan jest prosty:

Wkładam roślinki do szafy, ewentualnie robię sztuczny box z kartonu i przeprowadzam 3 tygodniowy weg pod lampą cfl i trening, którego rezultatem będzie otrzymanie po 4 szczytów na każdą roślinę. Następnie wkładam ją do namiotu, który posiadam, ale aktualnie mam w niej inną roślinę, w której są ledy i odrazu przełączam ją na flo. Warto zaznaczyć że zainspirowałem się fotoleracją Udyra.

I mam pytanie jaką mogę kupić lampę cfl na cztery rośliny (miejmy na uwadze fakt iż będzie mi ta lampa potrzebna na 3/4 tygodnie, wiec fajnie jakby koszty nie wykraczały powyżej 200zl). Z góry dziękuję! Jeśli chodzi o wielkość szafy to jak najmniejszą się da, będzie na bieżąco dostosowywana do roślin. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Wojmax napisał:

I mam pytanie jaką mogę kupić lampę cfl na cztery rośliny (miejmy na uwadze fakt iż będzie mi ta lampa potrzebna na 3/4 tygodnie, wiec fajnie jakby koszty nie wykraczały powyżej 200zl).

125W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wojmax taniej chyba by było naświetlacz 50-100w 5000-6500k kupić niż cfl. I napewno lepsze światło by z tego było.

V-tac.

V-tac pro.

Do 200zl spokojnie znajdziesz.

Spokojnie oswietlisz tym 40x40/50x50. Na wega wystarczy 2-5l do przesadzenia w większe później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr Mhmm brzmi ciekawie. Na te chwilę znalazłem lampę cfl 125W, 6400K za 95zl, a do tego ziomek mi zrobi odbłyśnik, i z tego co przeczytałem jej opis się wcale nie nagrzewa więc idelanie. Ale rozważę twoja propozycje. Doniczki myślę że 4l dam i będzie idealnie, dzięki za pomoc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka żarówka CFL będzie Waszym zdaniem najlepsza do boxa 40x40x120 z jedną rośliną? Pytam o OPTYMALNĄ moc i również o jakiś konkretny model. Chodzi o możliwość przełączania barwy światła w zależności od aktualnej potrzeby? Czy taka lampa będzie w moim przypadku potrzebować odbłyśnika?

 

Czy coś takiego spełni swoje zadanie przy takiej kubaturze?

https://growworldsklep.pl/pl/p/LAMPA-CFL-ELEKTROX-125W-DUAL/11328

Edytowane przez sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Hybnolized napisał:

Witam, 

czy jeśli użyje żarówkę CFL 200W dual i CFL 125W dual do boxa 60x60 będzie ok? 

Zrób sobie oprawę świetlna z żarówek. Żyrandoleda, tanie i efektywne rozwiązanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko. Chciałem się zapytać czy wsadze tyle roślinek do boxa i czy styknie mi światła? Nie ogarniam tych lumenow itp...

Chce zrobić boxa z szafy, 1m x 60cm  i wysoka na 1,5m

Myślałem, żeby wsadzisz tam 6 automatów takich rosnących do około 1,2m.

 

Chciałem kupić 2 x cfl 150w, 2 odblysniki, folia, wydajny wentylator, filtr. Tylko czy kupić pelne spectrum, tylko na kwitnienie? I ile tych lumenow potrzebuje? 

Edytowane przez glowacky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to odczytywać? Napisane jest, że z 1w jest 6000 lumenow. Rozumiem, że chodzi raczej o całą żarówkę, że daje 6000 lumenow? 

Świetlówka 300w ma 13.000 lumenow. To wychodzi na to, że nawet 2x300w nie zalatwi mi sprawy.

Edytowane przez glowacky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...