Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zielone krainy

Na tym etapie nie miały prawa wystąpić niedobory, bo substancje zawarte w ziemi nie mogły na tym etapie rozwoju zostać wykorzystane przez roślinę, a mimo to roślina żółknie, więc najprawdopodobniej ma złe ph w ziemi, jakie blokuje wchłanianie substancji z podłoża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie za duzo wody , jak jej trzeba wody to widzisz ze liscie opadaja i wsadz palca do donoczki na 3-4cm. Czesto z gory jest sucho a wcisniesz palca i czuc wilgoc. Ja mam miernik ph i wilgotnosc gleby w jednym ale od wczoraj sugeruje sie tylko wilgotnoscia na thm miernikui w sumie wychodzi tak ze daje 0,75l( na donice okolo 10l) co 3-4 dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczor. Sytuacja wygląda tak, ze wyje... wyrzucilem ją do kosza, bo stan się pogarszał i juz mnie draznila. Jest takie powiedzenie "gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jesć". Na moim przykladzie to się sprawdzilo, bo jeden pisal wiecej wody, drugi mniej, a trzeci, że zle ph. Ale spokojnie, nie poddaje się, zainwestowałem trochę i kielkuję 2 nasiona: ak47 i cream candy. Mam przygotowana ziemię plagron light mix (zamawiałem biobizza 20l, a przyslali plagrona 50l), zamowilem tez mikoryze, ktorą planuje zaszczepic przed wlozeniem nasion do ziemi. Doniczki materialowe 11l i 10l i growbox 40x40x140 z wlotem pasywnym i wentylatorem lazienkowym 105m3/h, oprocz tego went. Mieszak i nawilzacz powietrza. Zobaczymy co z tego wyjdzie, teraz albo nigdy!

 

20210414_201152.jpg

20210414_200830.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Służę pomocą chętnie pomogę aż do ścinki , ec w plagronie jest bardzo niskie co sprzyja ukorzenieniu nawozów powinno starczyć w niej na cały weg lecimy 🎉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Dzielnicowy napisał:

Służę pomocą chętnie pomogę aż do ścinki , ec w plagronie jest bardzo niskie co sprzyja ukorzenieniu nawozów powinno starczyć w niej na cały weg lecimy 🎉

Producent podaje, ze nawozow w ziemi jest na 1 tydzien, a potem trzeba nawozic. Prowadź mistrzu! 😉

20210414_213252.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Dobry_Człowiek!  Nie używałem żadnego z tych podłoży po za growmix, a już w przypadku growmixa @Bimbrownik miał obawy czy nie popali mu młodych sadzonek i zaczynał od lightmixa. Natomiast  @CheMsKuN mówił, że jemu po włożeniu do ziemi Plagron growmix popaliło młode 5 dniowe sadzonki i odratował je,  ale mówił, że był bliski stracenia całej uprawy. W moim przypadku z Plagron growmix nie było problemów, ale widzę ryzyko sadzenia roślin od kiełka czy małej sadzonki bezpośrednio do jeszcze silniejszej ziemi niż growmix, bo jak już z growmix zdarzały się problemy z popaleniem to z podłożami , jakie mają w sobie jeszcze większe stężenie nawozów niż growmix może być problem, a te pozostałe , jakie wymieniłeś mają przez producenta nawozy deklarowane na 6 tygodni, gdzie growmix ma na 3 tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Dobry_Człowiek!  Ec 2.0-2,5 może popalić małe sadzonki, więc raczej w takim wypadku trzeba byłoby kupić inną ziemie na start, np. lightmix , a jak trochę podrosną to przesadzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Dobry_Człowiek! Ja ich nie testowałem, więc nie powiem ci czy ci nie popalą małych sadzonek, a patrząc na Ec mogą, gdy mowa o royalmix , allmix i batmix. Najsilniejsza ziemia do jakiej wkładałbym kiełki, lub małe sadzonki to Plagron growmix. No, ale jeśli kupisz lightmix i w niej posadzisz kiełki w mniejszych doniczkach, a potem przesadzisz do większych doniczek z ziemią np. allmix to będziesz miał z głowy nawożenie na całego wega.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...