Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tak to u mnie wyglada. Lampy 25 cm nad roslinką. Ziemia mocno sie wysusza i nie wiem, czy podlac ja raz większa iloscia wody, czy lepiej czesciej, ale mniejszą iloscia wody?

 

20210402_144138.jpg

20210402_143759.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dantes205  na taką doniczke spokojnie 1.5 litra. Ja mam doniczki materiałowe 15 litrow. Daje im 2.5 litra wody co 3-4 dni. Ale na tym etapie nie musisz dawać az tyle. Te pół litra bedzie Git. Napewnk bym zwiększył wilgotność do około 80%

Edytowane przez Dobry_Człowiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wilgotnosci już nie dam rady podnieść, mam nawilzacz, 2 naczynia z wodą i 60% to max co mogę osiagnąć, jedynie w czasie ciemni wilgotnosc mi skacze do 80% i temp. spada do 20 st. C. Ten ukorzeniacz dawac co 2 podlanie, stopniowo zwiekszajac dawke? Zaczynalem od 1/2 dawki (1ml/300ml wody).

Edytowane przez dantes205

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc. 8 dzien roslinki i cos zlego zaczyna się dziac na jednym lisciu 1 pietra. PH ziemi i wody utrzymuje w okolicach 6. Podejrzewam, ze albo ja przesuszylem, albo to oznaka przenawozenia. Wilgotnosc w boxie od 50-60%, temp. dzien/noc 20/25, podlewalem woda i co drugie podlanie dostala 1/2 dawki ukorzeniacza "root first feed", poza tym zakwaszalem wode preparatem "aquacid", ktory ma w składzie kwasy mineralne. Na razie odstawiam oba preparaty, zwieksze czestotliwosc podlewania, a wode bede zakwaszal sokiem z cytryny i czekam na opinie doswiadczonych forumowiczow.

 

20210405_222111.jpg

skład ukorzeniacza

20210405_223641.jpg

Edytowane przez dantes205

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 dzien roslinki i stan dolnych lisci sie pogarsza. Zmierzylem PH ziemi testem kropelkowym i wyszlo, ze ziemia ma PH 4, wczesniej mierzylem plynem helliga i pokazywalo, ze PH 6/7. Dosypalem do ziemi duza lyzke dolomitu i dodalem do wody tez duza lyzke dolomitu. Mam wrazenie, ze roslinka troche zwolniła wzrost.

20210408_102321.jpg

Edytowane przez dantes205

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy macie z tą kranówą ? W większości przypadków odstana kranówa się nie nadaję, do tego ta cytryna na zbicie ph i pseudo mierniki gleby... lepiej wodę kupna koniecznie źródlana i zainwestuj w mierniki cieczy bo są tańsze od mierników gleby oczywiście tych sensownych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

43 minuty temu, Mer napisał:

Co wy macie z tą kranówą ? W większości przypadków odstana kranówa się nie nadaję, do tego ta cytryna na zbicie ph i pseudo mierniki gleby... lepiej wodę kupna koniecznie źródlana 

Jaka woda zrodlana jest odpowiednia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11l doniczka. @Dobry_Człowiek! pisał, ze na taka doniczke spokojnie 1.5l moge lac co 3/4 dni. Zobaczymy co bedzie, dam jej 10 dni, jak sie jej nie poprawi, to mam jeszcze 1 nasionko, ziemia tez zostala, zaczne od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie maluszki nie potrzebują tyle wody, jest jej dużo w samym powietrzu ( o ile wilgotność jest względna) ja leje takim max szklanke, to na pewno nie problem z PH bo ziemie masz spoko, stawiałbym bardziej na ten ukorzeniacz, ja nigdy ich nie używam i nie mam problemów 😁
jak mówisz ze muli to lipa automaty musza mieć dobry start inaczej mocno odbija się na plonie 

Edytowane przez Dzielnicowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@420Dominik420 lepiej poczekać do pierwszych objawów przesuszenia niż przelać, problem na tych liściach to nie od dużej ilości wody poczekaj kilka dni jak zamuli lub będzie się robiło bardziej to nowa wrzucaj jeśli nie to można próbować lecz to ze już straciła potencjał jest nieuniknione (automat)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, 420Dominik420 napisał:

@Dzielnicowy @dantes205 też tak sądzę że ze dużo wody ? coś o tym wiem bo sam kiedyś przelałem i  przy podlewniu teraz uważam żeby już nie popełnić tego błędu

Doniczka 11 l, a ziemi tam weszło prawie 20 l, jak wlewałem szklankę wody (300 ml), to po 4 h była susza, zwiększyłem do 500 ml, potem 700 ml, a teraz poszło 1000 ml. Staram się stosować zasadę "sucho-mokro". Patrzę po innych relacjach i ona nie jest taka mała w porównaniu do innych roślin, które mają tyle samo dni (moja ma 11 dni). Potrzymam ją jeszcze trochę i zobaczymy co się będzie działo. Dzięki za wszystkie uwagi.

20210408_222555.jpg

20210408_222632.jpg

20210408_222657.jpg

Edytowane przez dantes205

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...