Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Jestem na etapie kiełkowania nasiona w szklance z wodą, po 24 h przeniosę je do mokrych ręczników papierowych i proszę o wskazówki dot. mojej uprawy. Zaopatrzyłem się w:

1. Szafę o pow. = 0.2 m2, wyklejoną kocem ratunkowym

2. ziemię Bio Bizz light mix,

3. doniczkę materiałową 11 l,

4. panel ledam 30w, 3500k, 5000lm; 2 żarówki led po 2700k i w sumie 6000lm (panel+żarówki=11 000lm)

5. Nawozy na fazę weg: Root first feed, asahi stymulator i dostałem w gratisie stymulator plagron vita race. Oprócz tego mam biohumus i odstaną wodę kranową, której PH muszę zbijać 4 ml soku z cytryny, żeby uzyskać PH=6

6. Nawozy na flo: Alga bloom, PK 13/14 i Planton K.

Mam kilka pytań:

1.  dot. ukorzeniacza "Root first feed", czy mam nim podlewać roślinkę przez pierwsze 2/3 tyg., czy podlać tylko na początku przed włożeniem nasiona do gleby?

2. W poprzedniej uprawie użyłem asahi w 3 tyg. życia roślinki i wydaje mi się, że przez ten stymulator zaczęły mi żółknąć liście po kilkunastu dniach od jego użycia. Asahi wypróbowałem też na dwóch innych kwiatkach (niebędących konopiami) i też zaczęły na nich żółknąć liście, dlatego wolę zapytać, czy używać tego rodzaju stymulatorów, jak np. plagron vita race?

Z góry dziękuje za wszystkie wskazówki i porady. Pozdrawiam.

 

20210311_184723 (1).jpg

20210311_184851.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, dantes205 napisał:

1.  dot. ukorzeniacza "Root first feed", czy mam nim podlewać roślinkę przez pierwsze 2/3 tyg.,

można podlewać według producenta przez pierwsze 3 tyg.

21 minut temu, dantes205 napisał:

czy używać tego rodzaju stymulatorów, jak np. plagron vita race?

można, do tego on powstał

masz jedną roślinkę a zaopatrzyłeś się jak na wojnę 😄 uważaj z nawozami stosuj szczególnie te z azotem jak będzie tego sytuacja wymagać 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Szym napisał:

masz jedną roślinkę a zaopatrzyłeś się jak na wojnę 😄 uważaj z nawozami stosuj szczególnie te z azotem jak będzie tego sytuacja wymagać 

 

PK 13/14, alga bloom, biohumus, Asahi i Planton K zostały z poprzedniej uprawy AK 47, którą uprawiałem w plastykowej doniczce 6l w ziemi z supermarketu, ściągnąłem z niej 15 g suchego. Teraz zaopatrzyłem się w większą doniczkę, ukorzeniacz i odpowiednią ziemię, a w gratisie dostałem stymulator "vita race" i babeczkę/muffinkę, o smaku i zapachu cannabis, nazywała się "Can Cake", niestety nie zdążyłem wrzucić foto, bo już zjadłem.

Chciałbym jeszcze dopytać, o wentylację, dlatego że tylko po jednej stronie boxa/szafy, mogę wywiercić otwory pod wentylator (na zdj. zaznaczone na czerwono). Lepiej zamontować na tej ściance wentylator OUT, a na przeciwnej postawić wentylator mieszający (wewnątrz boxa), czy na tej ścianie zamontować wentylator IN?

fiona1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasiono trafilo do ziemii (do 11 l doniczki weszlo prawie 20 l ziemii), podlane odstana kranowka, zakwaszoną sokiem z cytryny i 5 ml Root first feed. Lampy ustawione 20 cm nad doniczka, wilgotnosc 80%, temp. 20 st. C, przy zgaszonych lampach. Powiedzcie mi proszę, czy ten ukorzeniacz "Root first feed" uzywac przy kazdym podlaniu, czy na zmiane z sama wodą?

 

20210317_121843.jpg

20210317_121854.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry. Nasionko po wypuszczeniu kielka ok. 1 cm trafilo do ziemii 17.03 i do tej pory roslinka nie wyszla z ziemii. Utrzymuję wilgotna ziemie i swiatlo 20/4. Powiedzcie mi czy czekac cierpliwie, az wyjdzie, czy usunąć nasiono i zasadzić nowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, dantes205 napisał:

Dzien dobry. Nasionko po wypuszczeniu kielka ok. 1 cm trafilo do ziemii 17.03 i do tej pory roslinka nie wyszla z ziemii. Utrzymuję wilgotna ziemie i swiatlo 20/4. Powiedzcie mi czy czekac cierpliwie, az wyjdzie, czy usunąć nasiono i zasadzić nowe?

Powinno już wyjść.. Daj mu jeszcze ze 2 dni 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musialem wykiełkowac nowe nasiono, bo tamto zgnilo, prawdopodobnie za duzo wody dalem. 

Do mojego miniboxa dodalem nawilzacz powietrza i co2 bag. Jutro zamierzam włożyć  nasiono do ziemii, oprocz tego prowadzić dziennik uprawy w excellu, przy pomocy tabelki i wykresu (na wykresie liniowym bedzie wilgotnosc, temperatura i wysokosc rosliny). Jesli ktos ma pomysl, co powinno sie znaleźć w takiej tabelce lub wykresie, to będę wdzieczny za propozycje. Tabelka i wykres maja sluzyc w przyszlosci, do porownania w kolejnych uprawach. Pozdrawiam.

 

20210326_125709.jpg

20210326_125855.jpg

20210326_130011.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam panel ledam 3500 K 5000 LM, 1 żarówke led 2700 K 3500 LM, 1 żarówka led 2700 K 2500 LM, dla boxa o pow. 0.17 m2, czyli powinienem mieć 8500 LM, a mam 11 000 LM. Jak roślinka wyjdzie z ziemi to świecić jej te 11 000 LM, czy dać jej te wymagane 8500 LM, a ewentualnie potem zwiększyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Mam pytanie, dot. wentylacji. Czy jesli bede zostawial delikatnie uchylone drzwi w szafie, w ktorej hoduję rosline, to taka wentylacja wystarczy, czy konieczne są wentylatory IN i OUT? Przy wlaczonych lampach temp. w boxie 24 st. C, wilgotnosc 55-60%, przy wyłaczonych lampach temp. 20 st. C, wilgotnosć 80%. 

 

20210328_121612.jpg

20210328_121540.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z temperatura problemów nie bede miał, 26 st. C nie powinna przekraczać, gorzej z wilgotnoscią, pomimo nawilzacza i 2 naczyń z wodą nie potrafię podnieśc powyzej 60%, chyba ze wentylator wyłącze, to wtedy mam 80%. Wiec nie wiem co jest lepsze: wilgotność 80% bez wentylatora, czy 60 % z wentylatorem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 dzien od wyjscia roslinki na powierzchnię. Przy załączonych lampach Temp. 25 st. C, wilgotność 55%, przy zgaszonych 20 st. C i 80%. Ta ziemia light mix szybko wysycha, codziennie muszę ją podlewac. Mozna juz podac ukorzeniacz "root first feed", czy jeszcze czekac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...