Skocz do zawartości
NaćpanySkunks

Growbox od zera na budżecie.

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam.
Posiadam 3 roślinki (BCN Cricital XXL Auto), każda w innym stadium rozwoju.

Były wykiełkowane i hodowane w bardzo prymitywnych warunkach, dosłownie karton z folią aluminiową i dwoma lampkami z Ikei ( 2 żarówki po 1100lm jeśli to ważne).
Strasznie mnie to wciągło i chcę podnieść troszeczkę poziom.
W planach mam zrobienie growboxa 30x30x??? na każdą jedną roślinkę, lub jednego trochę większego by pomieścić 2.
Co do folii, chcę użyć Mylar Diamond 600D.
Co do doniczek, to chcę wsadzić materiałowe, około 7-8l.
I tu zaczynają się schody... głównie z oświetleniem. Iż że jestem na dość niziutkim budżecie, ok. 150zł (na samo światło) nie mam zielonego pojęcia jakiego oświetlenia użyć.
Czyli w skrócie... Czy lepiej zrobić osobne boxy na każdą roślinkę, czy jeden troszkę większy by zmieścić dwie (Chodzi o koszta), jakiej wysokości te boxy, jakie oświetlenie zastosować i czy potrzebuje do tego wentylacji.


Wrzucam zdjęcia roślinek dla ciekawskich. (1 i 2 mają ok. miesiąca, 3 ma ok. dwa tygodnie)

Z1.jpg

Edytowane przez NaćpanySkunks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, NaćpanySkunks napisał:

Czyli w skrócie... Czy lepiej zrobić osobne boxy na każdą roślinkę, czy jeden troszkę większy by zmieścić dwie (Chodzi o koszta), jakiej wysokości te boxy, jakie oświetlenie zastosować i czy potrzebuje do tego wentylacji.

jak chcesz dwie roślinki to lepiej jednego zrobić wymiary 60x30 na dwie będzie dobry wysokość to tak z metr dać, wentylacja by się przydała chociaż mały wiatrak 12v mieszający i jakiś wyciąg i wlot pasywny może być. Potrzebował byś w świetlówkach 9000 lumenów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@NaćpanySkunks no wychodzi gdzieś 9000 lumenów więc by przeszło

lepiej rozmieścić żarówki bardziej na całej powierzchni lepiej doświetlą przestrzeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogolnie folie mylar sobie daruj i poprostu bialy mat 2 warswy a boxa nie metr tylko z 180 bo odchodzi wysokosc doniczek i lampek 

plyta tania  w hurtowni ci a wymiar dotna za grosze tylko wiertarka i dziurki porobis 125 na wiatrak ( 100 )

wlot jw pasywny a podstawe bym dal 40x40 by jakis nawilzaczi i inny osprzet tam wrzucic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...