Skocz do zawartości
Zanioo

Mars hydro vs spider farmer

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, szybkie pytanko. Ktory z tych 2 paneli jest lepszy ? Spier farmer 2000 czy mars hydro tsl 2000. Kiedys uzywalem mars hydro i bylem zadowolony ( 2017 rok, zielona seria) , ale teraz jakis czas wypadlem z obiegu, i nie wiem co jest na czasie. Wybieram pomiedzy tymi dwoma modelami ze wzgledu na cene i dostepnosc w moim kraju. Cenowo wychodza prawie tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obie dobre, spider zalecana powierzchnia do oświetlania: : 95x125 cm, Flower: 60x125 cm

mars 3’X6′ 90x180cm na wzrost; 2’x4′120x60cm na kwitnienie

jaką masz powierzchnie boksa ?

@Zanioo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Laczna powierzchnia do pokrycia to 22m2. Ogolnie odkopalem jeszcze kilka starych mars hydro, jak dobrze pamietam nazywaly sie mh144, i zastanawiam sie czy wymieszac stare panele z nowymi czy uzyc samych nowych i starym dac spokoj ?

Edytowane przez Zanioo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No taka cwierc masowka, no ale mniejsza o wiekszosc. Co do hps, mam tam trudnosc z odprowadzeniem ciepla wiec niestety odpada. No skoro mozna uzyc tez starych to ok, zawsze pare groszy w kieszeni zostanie. Dzieki za pomoc Panowie i z fartem.

Co do masowki, to kiedys to byly masowki 😉 tu rok 2011

Screenshot_20210307-192230_Facebook.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Zanioo napisał:

 Mial ktos stycznosc ? Jakie opinie ?

nie, z tego co producent zaleca jest na 1,2x1,2m powierzchni, tylko ona jest w produkcji jeszcze? bo nie mogę znaleźć ceny 

Edytowane przez Szym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest w produkcji to nie wiem, mam do wziecia z 2 reki kilka sztuk. Na oswietlenie tej samej powierzchni wyjdzie mi tak samo cenowo kupienie nowych mars/spider lub z 2 reki optic6 gen3 (uzywane pol roku, ma dowod zakupu). I teraz dylemat, brac nowki czy uzywki rzekomo wyzszej klasy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno szybkie pytanie. Jaka jest optymalna odleglosc od szczytu rosliny ? I czy powinna byc ona inna na flo i na vege ? Czy utrzymywac przez caly okres taki sam dystans od szczytu roslimy do lampy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zanioo jakieś 40-50cm 

1 godzinę temu, Zanioo napisał:

Czy utrzymywac przez caly okres taki sam dystans od szczytu roslimy do lampy ?

raczej tak 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...