Skocz do zawartości
Kaddafi

Box 60x60x1xx - Jaki Panel LED. 4 automaty?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Zacznę od tego że to mój pierwszy grow.

Planuję zbudować Box'a z płyt OSB o wymiarach 60x60x120cm, wyłożyć mylarem, jaki panel LED spełni wymagania? Niestety ale czytałem forum, oglądałem fotorelację i nic nie wywnioskowałem (Oprócz lamp które kosztują zbyt dużo jak na pierwszą zajawkę)

Czy 60x60 będzie dobre żeby zmieścić 4 niskie automaty? Planuje:

Od Bulk Seed Bank

1x Nothern Light 

1x Blueberry Berry

2x Polish Devil

 

Wysokość która planuje będzie w porządku?

 

Narazie to wszystkie pytania które kieruję do Was,  ale temat zostanie aktywny żeby nie śmiecić forum.

 

Dzięki za info,

Kaddafi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kaddafi ile chcesz wydać na panel ?

4 auto zmieścisz ale będzie gęsto, ale na pierwszy raz posadz 4, jak by jakieś rośliny padły to zawsze coś zbierzesz. Na następny grow już sam zdecydujesz, ale wątpię, że w 4 pójdziesz w tym rozmiarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piccolo Dzięki za odpowiedź.

Ciężko mi powiedzieć. Nie mam widełek cenowych, po prostu nie chcę wydawać 300-400 zł na  panel bo nie wiem jak potoczą się moje zainteresowania i cierpliwość 😛 Robię to na własny użytek i liczę się z ewentualna porażką.

Coś na początek, może uda się coś znaleźć w granicach 250-300? Generalnie im taniej tym lepiej ale żeby utrzymać w miarę poziom całego boxa.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy
Napisano (edytowane)

@Kaddafi  Zrób mniejszego boxa, np . góra 55x55 ( 0,30m2) , a wtedy zmieścisz sie w budżecie , jak chodzi o nadający się na taką powierzchnie panel, jakim będzie Ledam 60 W za 274 zł, https://ledam.pl/product/panel-cree-cxa2520-grow-led-60w

Inną ocją jest zostawienie takiego wymiaru boxa, jak planowałeś, czyli 60x60, ale dołożenie 44 złotych i kupno panelu za 444 zł od Ledam, jaki nadaje się na powierzchnie 0,36 m2. Link : https://ledam.pl/product/panel-cree-cxb3590-db-grow-led-85w

 

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to co ci kolega wyżej wysłał, to i tak są najniższe ceny sprawdzonych ledow, i 85w na taką powierzchnię to i tak bez rewelacji na kwietnieniu będzie, w sensie ten najdroższy.

Jeśli chcesz koniecznie 4 planty to myślę, że jak nie chcesz dużo wydać jesteś zmuszony pójść w hps.

Jeśli chcesz coś zebrać, choćbyś na chuju stanął bez odpowiedniego światła nie da rady 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Kaddafi Pominąłem jeszcze jeden panel od Ledam, jaki byłby nie wiele droższy od tamtych( 454 zł), a w zestawieniu z pozostałymi najmocniejszy i najbardziej adekwatny do powierzchni 0,36 m2, bo pokrywający ją optymalnie. Link: https://ledam.pl/product/panel-ledam-cia90-4x-citizen-clu048-90w

Natomiast weź też pod uwagę to, co sugeruje @Piccolo , bo hps nie jest złym pomysłem przy małym budżecie na start.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tą powierzchnię kup QB288 (najlepiej na diodach samsung 301h + red 660) na aliexpress za okolo 270zł (z radiatorem), do tego potrzebujesz zasilacz 120W 48V (meanwell hlg240-48 B), do kupienia na allegro za około 140zł. Wyjedzie drożej niż chciałeś, ale szybko się zwróci na rachunkach za prąd, każda inna opcja będzie dużo bardzo energochłonna. Mam dokładnie taki zestaw i jest rewelacyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...