Skocz do zawartości
ponury zielarz

Mini growbox pod automaty

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko,

Zbieram się w sobie, żeby zbudować mini growboxa pod 1, ewentualnie 2 automaty. Planuję zbic go z płyt OSB, będzie to dla mnie wygodniejsze niż kupować obudowę pc. Wymiary, powiedzmy 40x40x25. 

Teraz pytania:

- jakie oświetlenie, czy pod weg i flo będzie potrzebne tyle samo żarówek? Czy Ledy będą ok? 

- jakie wiatraki będą wystarczające? I jaki do nich zasilacz? 

- jaką odmianę polecacie na I raz? najlepiej żeby nie pachniała zbyt mocno oraz żeby "wybaczała błędy"

- ile czasu od pestki do zbioru i jakiego plonu można się spodziewać z jednego krzaka (przy stosowaniu treningu lst)? 

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi, pozdro! 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy
Napisano (edytowane)

@ponury zielarz  Jak już sam robisz boxa to zrób wyższego, bo 25 cm wysokości utrudni ci uprawę. Jako oświetlenie na tą powierzchnie 0,16 m2 idealny byłby panel od Ledam 35 W, jaki ma uniwersalne spektrum światła, jakie nadaje się i na wega i flo. Przydałby się wentylator kanałowy na wylot i filtr węglowy, by niwelował zapach na kwitnieniu. Wlot może być pasywny, lub możesz zainstalować na wlocie wentylator komputerowy na zasilaczu 12 v. Na pierwszy raz może być np. Ak47 jest dość prosta w uprawie. Nie da się przewidzieć czasu , wiele zależy od odmiany i warunków uprawnych, ale tak ogólnie czas waha się od około 2,5 miesiąca do 4 miesięcy, a plon z krzaka to u jednych 5 g , a u drugich 200 g też zależy od odmiany i warunków. 

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy
Napisano (edytowane)

@ponury zielarz  Wystarczy, ale jak wylotowy nie będzie dość mocny i nie będziesz miał filtru węglowego to na kwitnieniu będzie czuć roślinami w domu, a to oznacza brak dyskrecji, ale jak ci to nie przeszkadza to na wlot żadnego dawać nie musisz , a na wylot daj jakiś komputerowy, by wyciągał ciepłe powietrze i tyle. No i jakiś wiatrak jako mieszak wstaw do środka boxa.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Czesc, a jezeil zrobic by taki wylot z filttrem, a wlot pasywny ? na powierzchnie 40x40x100 ? 

PS. Jaka wysokosc minimalna na dwa automaty ? Uzywajac LEDAM 35W i 11L doniczki materialowe ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Dominik123 Za słaby będzie , chyba, że zrobisz odpowiednio dużo większą konstrukcje z mocniejszymi wiatrakami komputerowymi, ale i tak takie rozwiązanie nie daje takiej redukcji zapachu, jak filtry węglowe dostępne w growshopach. Namiot/szafka wystarczy 70 cm , ale nie ma, co się męczyć , ja mam 90 cm wysokości i muszę nie raz kombinować, więc lepiej bierz nie mniej niż metr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Dominik123 Najlepiej poczekaj dozbieraj na normalny filtr węglowy z wentylatorem kanałowym. Czasami nie warto się śpieszyć, bo jak źle zaczniesz to możesz źle skończyć, no ale wybór należy do ciebie, bo to twoja gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Dominik123 Jak zależy ci na budżecie to bierz coś najmniejszego, co mają na stanie. Wystarczy 90 m3/h wentylator wyciągowy i lekko większy od niego filtr węglowy.

@Piccolo Tak, w zaokrągleniu

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mi ten własnej roboty filtr na późnym vegu utrzymywał zapach do wilgotnosci 60 Max 65% powyżej było czuć delikatny zapach ale jak na flo zleciałem na 40% to zapach trzymał w boxie, ale warunek jest taki że cały Box musi być mega szczelny. Od strony dolotu też miałem wlot przysłonięty jedna warstwa filtru do okapów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Dominik123 Patrz na dB, jakie masz podane przy wentylatorach, szukaj jak najniższej cyfry, by był jak najcichszy , chyba 22 dB w kanałowych jest najmniejszą wartością, ale mogę się mylić. Sprawdź to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx wiem,  znajomy posiada i paradoksalnie nie sa takie ciche 😛 

ale dla mnie to totalnie nie oplacalny wydatek przy takim rozmiarze, szukam dalej w takim razie, nie chce wydawac kilku stowek na wentylacje 

na razie najlepsza opcja wydaje sie dla mnie metoda @Seba 

dzieki, ze opisales szczegolowo jak to wyglada u ciebie, myslales moze jak wzmocnic ten wentylator  i czy przy 50% na flo tez bylo cos czuc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dominik123 generalnie jesteś w stanie się zmieścić do 200zl wentylator plus filtr węglowy ale faktycznie jeśli nie chcesz wydawać siana dodatkowo to rzeczy zrobione własnoręcznie cieszą dwa razy bardziej 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dominik123 filtr croco 80-120m3/h jest po jakieś 115 zł wentylator to zależy od ciebie 

https://www.hojero.pl/wentylatory-osiowe-quietline-k-100?gclid=CjwKCAjwnPOEBhA0EiwA609RefQnxVj178FoZWYuioYOiLoUC2Yazu4T6I0GO9l-etiUdOBK5sKImhoCdNkQAvD_BwE

Tu masz cichy a rure zobacz u siebie w jakimś sklepie może maja na metry jak nie to w jakimś grow shopie widziałem 16 zł chyba metr

jak już budujesz zrob sobie wyzej nie będziesz musiał się tak gimnastykować 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Dominik123 możliwe że 50% na flo też by utrzymał ale osobiście tylko do 40% sprawdzałem bo więcej wilgotności nie chciałem mieć, ale to tylko gdybanie. Jeśli chciałbyś go wzmocnić to po prostu daj z przodu w sensie od środka boxa dodatkowa warstwę filtra ale wtedy musisz sprawdzić czy dobrze ciągnie jak za słabo to dodajesz 3 wentylator w środek i masz to co chciałeś. 

Kolejnym plusem takiego filtra z wentylacja jest to że nie ma żadnych rur. 

Szkoda że ze dwa tygodnie wcześniej nie pisałeś to bym Ci swój stary wysłał. Sprzątałem piwnice i poszedł do kosza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...