Skocz do zawartości
konopny_janusz

1x Future #1 | 1x Black Widow

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zielone krainy

@konopny_janusz Hm ph na złe nie wygląda, bo na tym ostatnim zdjęciu to wychodzi, że jest w okolicy chyba 6. Natomiast ze zdjęcia rośliny bym powiedział, że to niedobór cynku, jaki jest spowodowany złym ph, a konkretnie za wysokim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy ale żeby pH było za wysokie musiałoby iść w zieleń, wziąłem kilka wycinków, na powierzchni, i z dna podlałem kilka kropelek i odczekałem 2 minuty. Chyba że płyn helliga kłamie. Nie jest to jakiś niedobór magnezu albo potasu? 😄

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  Nie no nie sądzę, aby przekłamywał sytuacje. Pokaż cały obraz rośliny, jak możesz, bo ty chyba coś tam wcześniej miałeś namieszane z nawozami w ziemi, może jedno blokuje drugie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy bez leda niezbyt bo mają dzień teraz, musiałbym z boxa wyciągnąć, ogólnie z wyglądu niewiele się zmieniło od ostatniej foty tej z butelka. Może za gorąco ma? Niby 28 stopni w boxie, ale na szczytach może być ciepłej 

IMG_20210610_220150.jpg

IMG_20210610_220233.jpg

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz Wygląda dość w porządku. Ja bym na ten moment pilnował ph ziemi, by było w okolicy 5,8-6,0 i obserwował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz Ona jak będziesz pilnował ph i lał z głową nawozy to jeszcze sporo pociaganie, bo nic się z nią strasznego nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy dużo na niej liści, w ogóle mam strasznie gęsto w tym boxie. Bo są dwie roślinki. Czytałem że czym więcej liści tym jest większa wilgoć. Jutro kupię pochłaniacze wilgoci, widziałem w lewiatanie po 11 zł chyba 

Tu już sampelki pływają na spróbowanie 

IMG_20210610_223240.jpg

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz Wiesz skąd się bierze nadmiar liści ? Tak wiadomo im więcej liści tym większe parowanie, bo każdy liść zawiera wodę w swoich komórkach i ona przez liście też paruje, jak ta z gleby paruje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy nie wiem skąd się bierze nadmiar liści, mam odmianę Black widow i ona ma dużo mniej  liści na topach. 

@fxxx1337 też tak myślałem albo jeszcze obstawiałem niedobór potasu albo nadmiar bo wszystko lałem na oko😄

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  Kiedyś gdzieś czytałem, że konopie wytwarzają większą ilość liści, gdy nie mają dość dużo światła, bo jest to naturalny mechanizm zwiększenia swojej powierzchni, by jak najwięcej móc tego światła zaczerpnąć. Coś na zasadzie rozstawiania paneli słonecznych, by pobierać i kumulować energię od słońca, a jak słońce jest słabsze to więcej paneli trzeba mieć rozstawionych, by efekt był podobny , jak przy mniejszej ilości paneli, ale gdy słońce świeci mocniej. 

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy ze światłem już nic nie zrobię, mogę co najwyżej podkręcić żeby 4A w sumie brało, wtedy będzie to 20 tys lumenów na box 35x45 i diody beda prawie na max, ale wtedy też szybciej się przepalą i całość będzie się grzać do nie wiadomo jakich temperatur, temperatura w boxie też podskoczy

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz Ta nie chodzi o to, że jest źle, bo rosną, więc nie musisz nic zmieniać, ale jak szukają przez dodatkowe liście światła to znaczy tylko tyle, że chciałyby go więcej, a jakby miały go więcej to pewnie szły by szybciej, ale dojść dojdą tylko w wolniejszym tempie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy jedyne nad czym można było popracować to estetyka boxa tak jak kiedyś @Dzielnicowy wspominał, dokładniejsze oklejenie ścianek, najlepiej mylarem diamond. Albo rozważenie większej powierzchni, bo nie ma opcji żeby światło przebiło się przez taką gęstwinę. Mogłem też robić defoliacje wcześniej, żeby światło mogło swobodnie opływać całego planta. 

Tylko trochę dziwne że roslina obok, która ma mniej światła szybciej dojdzie 😄

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz No lepsze oklejenie tych ścian choćby zwykłym kocem termicznym na pewno dałoby roślinie więcej światła niż ma teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...