Skocz do zawartości
konopny_janusz

1x Future #1 | 1x Black Widow

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zielone krainy

@konopny_janusz Wygląda na skoczogonki. Dopóki się nie namnożą to groźne nie są, ale jak się namnożą i zabraknie pokarmu to zabiorą się za korzenie i liście rośliny. Stąd u ciebie dziury w liściach, bo wpadają ci z ziemi na liście, jak do bufetu, a będzie tylko gorzej, jak nic z tym nie zrobisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  Jak uważasz to twoja uprawa. Ja bym obserwował, bo jak się namnożą, a im to szybko przychodzi to możesz mieć problem. Też je kiedyś dostałem w gratisie, jak kupiłem ziemie uniwersalną w Carrefourze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  To może rozcieńczaj go na przyszłość trochę bardziej niż zaleca producent, jak podlewasz nim młode krzaki. Może takie stężenie, jak zaleca producent było za silne dla twoich młodych roślin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy nie wiem ile tego lać, na ulotce różne rośliny mają inne dawki ale nie ma tam konopii 😄

Dla róży np jest max 10ml na 1 l wody a dracena ma aż 60 ml na 1 l wody. 

Spróbuję to 10 ml na litr na jednej roślinie, drugą zostawię w spokoju zobaczę jak to się sprawdzi

Na forum ogrodniczym znalazłem info ze acetamipryd działa na skoczogonki więc powinno pomóc 

IMG_20210417_184941.jpg

Screenshot_20210417_185845.jpg

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz Nie stosowałem tego, więc nie wiem, jaka dawka jest odpowiednia dla konopi, ale z zasady dałbym dawkę najmniejszą, lub nawet połowę najmniejszej dawki. Więc pewnie 10 ml na 1 litr to max, a sam pewnie na próbę wlałbym jeszcze mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy poszło 14 ml na 1,5 l butelkę oazy z biedronki. Woda zaczęła się pienić. Na ulotce jest jeszcze info ile tego lać. W przypadku róży jest tylko 0,06 na 1m kwadratowy. Nie wiem jak to przeliczyć ale 0,06 zakładam że to są litry więc tylko 60 ml się tym roztworem podlewa i to tylko jeden raz się to robi na wegu a ja już mam flo od jakichś 10 dni. 

No i doniczki 1m kwadratowy to strasznie dużo, nie wiem ile mają moje doniczki ale na pewno mniej

IMG_20210417_191414.jpg

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  5 zł kosztuje mały spryskiwacz w Carrefourze. Ja nie usuwam zdrowych liści, usuwam tylko dolne liście, jak je roślina już wyssie. Poprzednio usuwałem wiatraki i inne, a teraz chce jak najwięcej liści zostawić i usuwać dopiero , jak będzie to naprawdę konieczne. Nie widzę u ciebie, aby szczyty były nieodsłonięte, więc ja bym nie ciął, jak jakieś liście przeszkadzają to odginaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...