Skocz do zawartości
Tester

Pytania o lampy HPS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zastanawiam się czy Lampa HPS 150W bedzie odpowednia do boxa 60x60cm.

Ogolnie liczyłem i wyszło że jest super.

Ale dużo pisze się o tym że lampy hps są słabe na fazę Weg.

Czy mogę spokojnie bez zmartwień naświetlać tą lampą od początku do końca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26/08/2020 o 17:43, REVEL napisał:

Witam zastanawiam się czy Lampa HPS 150W bedzie odpowednia do boxa 60x60cm.

Ogolnie liczyłem i wyszło że jest super.

Ale dużo pisze się o tym że lampy hps są słabe na fazę Weg.

Czy mogę spokojnie bez zmartwień naświetlać tą lampą od początku do końca?

Tak mozesz, hps moze bys z powodzeniem uzywany przez wszystkie fazy rozwoju naszych plantow. Ale musze tutaj nadmienic (inaczej nie bylybm soba 🤣) ze hps nie wytwarza wystarczajacej ilosci swiatla o barwie 6000k +, dlatego krzaki nie beda sie tak rozkrzewialy jak pod np swiatlem z zarowek cfl .


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Hps według mnie są nieopłacalne lepszym rozwiązaniem są LED wiadomo jak jakaś ogromną powierzchnia to lepiej się sprawdzi HPS ale nie w każdym przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem lampe hps na strychu z żarówka 400w, natomiast mam boxa 40x40 wiec wystarczy 150w. Czy to zadziała? Jeśli nie jak zrobic żeby zadziałała? Dodam ze lampa troche brzęczy, oraz ze posiadam oprawke na lampe cfl 125W. Zdjecia lampy poniżej 706B085E-6003-467A-9B70-69E92830D7F6.thumb.jpeg.c798304177baa0e7ba2902551752db13.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, jakie odległość mam zostawić pomiędzy lampą HPS 250w a rośliną. I jak ta odległość będzie się zmieniać z biegiem czasu życia rosliny; kiełkowanie, wege, kwitnienie, czy dla automatów dawać trochę niżej bo też takie rzeczy słyszałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Czyścioch napisał:

Siema, jakie odległość mam zostawić pomiędzy lampą HPS 250w a rośliną

daj 40cm i zmierz temperaturę przy szczytach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mój hps wrocil od elektronika(nie odpala za pierwszym razem, trzeba kilkukrotnie włączać i wyłączać aż zaskoczy)Sprawdził zasilacz i powiedział że wszystko z nim jest ok, że jak zarowka się nagrzeje to szybciej odpala i twierdzi że to może być wina żarówki. Miał tak ktoś?Jaka polecacie kupić 150w?teraz jest jakiś philips. Czy to bez znaczenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie w czym może być problem. Elektronik mówił że zasilacz ok, że zarowka może być już chujowa. Kupiłem druga ale nadal nie odpala za 1rqzem, trzeba kilkukrotnie włączyć i wyłączyć żeby zaskoczyła...zasilacz to BELIGHT model AKUZM015000000OM, przez te problemy czasami jak nie odpali to ręcznie muszę tak włączać i wyłączać. Póki jestem blisko yo ok, ale za tydzień mam wyjazd i nie chce żeby mi coś padło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@vego1989 tam musi być starter jebnięty

Jakiś kondensator jest nadpalony, na mierniki pokazuje że jest dobry, a jest nadpalony. I nie zawsze przetrzyma tyle prądu żeby wzbudzić żarówkę

Wykręć starter z latarni, jest na dole za tymi blaszanymi drzwiczkami, albo idzi do energetyki postaw flaszkę majstrowi i Ci da, jak się zapyta po co Ci, to powiedz że pisklaki kupiłeś i musisz je dogrzewać

Albo znajdź dobrego elektryka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...