Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Poradnik jak poprawnie zrobić jointa 

Jest wiele sposobów na kręcenie jointów. Różnią się one sposobem wykonania, a także wyglądem, kształtem. Wiele zależy od samego palacza, jego preferencji i doświadczenia w kręceniu, gdy ktoś nigdy tego nie robił to jest wiadomym że nie posiada taka osoba zbytnio umiejętności, ale spokojnie wszystkiego można się nauczyć.

Niektórzy jaracze potrafią szybko i sprawnie skręcać piękne jointy, wyglądają tak że aż czasem szkoda ich palić, no ale do tego one są aby poszły z dymem. W naszym poradniku pokażemy jak skręcić zwykłego, typowego skręta, który jest estetyczny, a co za tym idzie bezproblemowy w paleniu.

Na poniższych obrazkach został przedstawiony proces produkcji jointa, uznany przez wielu za bardzo dobre skręty. Przed rozpoczęciem nauki, zobacz czy posiadasz wszystkie potrzebne elementy oraz najważniejsze, susz marihuany. Potrzebne są oczywiście bletki, filterki, czasem przydać się może młynek, gdy mamy duże topy najlepiej jest je zmielić, oczywiście nie musisz używać młynka, jest on jednak tak tani że każdy palacz powinien go mieć.

jak-skrecic-jointa-1.jpg

Najlepiej jest topy kruszyć młynkiem, a nie np. w palcach czy innym wynalazkiem. Dzięki temu skręt będzie równomiernie się palił i będzie gładki. Należy pamiętać że w topkach mogą znajdować się łodygi czy nawet nasiona, należy przed kruszeniem je usunąć, jakość palenia jointa będzie lepsza. Wysyp zawartość młynka na jakąś kartkę papieru lub tackę.

jak-skrecic-jointa-2.jpg 

Następnie, sięgnij po dobrej jakości bletki. Nie ma co kupować najtańszych, lepiej weź dobrej sprawdzonej marki. Do wyboru są różne wielkości bletek, krótkie, długie, szerokie czy węższe.

jak-skrecic-jointa-3.jpg

Potem skręć tipo lub zastosuj filtr. Dostępne są różne filtry, służące do usuwania szkodliwych substancji podczas wdychania dymu. Łatwiej jest zastosować tipo lub inaczej filterka który jest często w zestawie z bletkami. Składamy papier na harmonijkę, kolejno skręcamy zwitek w celu utworzenia czegoś co przypomina tubę.

jak-skrecic-jointa-4.jpg 

Trzymaj tak papierek, aby klej znajdujący się na niej był skierowany w twoją stronę. Połóż tipo czy filterek na bletce. Jeśli jesteś leworęczny to po prawej stronie, odwrotna sytuacja jeśli jesteś praworęczny.

jak-skrecic-jointa-5.jpg 

Wysyp przygotowany towar na bletkę. Postaraj się aby był równomiernie rozłożony, ułatwi to potem wymodelowaniu jointa.

jak-skrecic-jointa-6.jpg 

Chwyć za dwie końcówki bletki za pomocą kciuka i palca wskazującego. Trzymając ręką tipo, drugą ręką przesuwaj po całości wykonując ruch  góra-dół, aby materiał się ułożył i wytworzył kształt. Postaraj się ukształtować całość materiału.

jak-skrecic-jointa-7.jpg 

Następnie jedno z trudniejszych zadań. Gdy dobrze zrobiłeś poprzednią czynność, przetrzymując kciukiem i palcem wskazującym zawiń obie końcówki ciasno, tak żeby jedna strona bletki była pod drugą. Gdy to zrobiłeś poliż bletkę na której znajduje się klej i dokończ zwijanie.

jak-skrecic-jointa-8.jpg 

Ubij materiał w skręcie uderzając w twardą powierzchnie stołu oczywiście końcówką tam gdzie filtr, ubij materiał np. długopisem, zwiń aby nie wypadał materiał w razie jakiegoś transportu, i masz gotowego jointa. 

jak-skrecic-jointa-9.jpg

Pierwsze twoje kręcenie może nie wyglądać zbyt dobrze i może Ci zająć jakiś czas aż opanujesz wszystko do perfekcji, lecz z czasem na pewno opanował byś szybko kręcenie ładnych skrętów. Poniżej przedstawiamy video poradnik aby jeszcze łatwiej było Ci zrozumieć jak zrobić jointa.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jarałem wiecznie z lufki ostatnio przerzuciłem się na jointy, wole tak jarać teraz, coraz lepiej mi idzie kręcenie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uczę się kręcenia jointów od dzisiaj, ziółka trochę jest więc trzeba w końcu palić jak normalny obywatel he he 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo jak ktoś nie kręcił jointa wcześniej nigdy to nie poradzi sobie za pierwszym razem potrzeba treningu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy  było wspomniane, ale ładnie dżoje wychodzą jak się tytoń i zioło dobrze w paluchach najpierw rozgniecie i pokruszy na małe kawałeczki. Wtedy ładnie się wszystko układa w bletce i można otrzymać dżoja o perfekcyjnym kształcie :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fxxx1337 ja sobie dzień wcześniej robię, jeden joint mi wystarcza na 2 dni, w dzień nie pale ale przed spaniem, wtedy wchodzi najlepiej, po jakimś czasie kładzie na glebę i ciężko się podnieść 

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz ja palę tak z 3-4 razy w tygodniu i też tylko wieczorem, praktycznie nigdy w dzień, bo po prostu nie lubię palić w trakcie dnia, najlepiej wieczorkiem sobie na spokojnie już jak nie ma nic do roboty i przy muzyczce z ziomeczkami, tak najlepiej:) U nas jointy/bonio, mi zrollowanie jednego zajmuje jakieś 2-3 minuty

teraz np. 2 dni bez palenia, a jutro wjeżdza towix, więc coś sobie skręcimy ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...