Skocz do zawartości
Tester

Jakość nasion marihuany jak sprawdzić ? - przeczytaj

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy chciał by mieć zdrowe wysokiej jakości nasiona

nasiona-marihuany-jak-wyglądają.jpg

Często gdy kupujesz nasiona zastanawiasz się czy aby na pewno będą dobrze kiełkować. Przed rozpoczęciem tego procesu należy zapoznać się z podstawową wiedzą co do jakości nasion marihuany. Oczywiście jednym z najważniejszych czynników w udanej uprawie jest zapewnienie odpowiednich warunków roślinom, jednak zdrowe i silne nasiona ułatwiają start w uprawie.

Podajemy kilka wytycznych co do jakości nasion

- Wygląd nasion, zdrowe nasiona przeważnie posiadają różne odcienie koloru brązowego, mogą występować na nich czarne jak by paski, są kształtne.

- Nasiona zielone lub białe świadczą o tym że są niedojrzałe, mogą być również zdeformowane. takie pestki prawdopodobnie nie wykiełkują, a jeśli wykiełkują rośliny mogą nie mieć pełnego wigoru wzrostu,

- Zdrowe nasiona o odpowiednim kolorze przeważnie są twarde, potrzeba użyć więcej siły do ich zgniecenia, niż w przypadku niedojrzałych zielonych czy białych nasion.

- Zwróć uwagę czy nasiona nie są popękane, zdarza się że czasem skorupka nasiona jest naruszona, przez uszkodzenie mechaniczne  lub słabej jakości produkcje nasion.

Test na unoszenie się nasion na powierzchni wody 

Można nasiona przetestować czy są dobre, po prostu sprawdzić czy pływają na wodzie. Nalej do szklanki czystą wodę, zalecana destylowana i wrzuć na powierzchnię pestki. Odczekaj godzinę do dwóch, i sprawdź co się z nimi dzieje. Nasionka które opadły na dno szklanki, przeważnie są zdrowe i gotowe do rozpoczęcia kiełkowania.

Natomiast nasiona które pływają na powierzchni mogą być niezdrowe, mogą nie wykiełkować, takie nasiona są bezużyteczne. Taki eksperyment możesz przeprowadzić przed kiełkowaniem, bo prawidłowo przechowywane nasiona muszą być suche.

Eksperci donoszą że, nasiona automatów często mają bardziej twardszą skorupkę od nasion normalnych, i pozostają przeważnie dłużej na powierzchni wody od typowych nasion. Mogą po 24h leżenia w wodzie nie opaść i nie koniecznie świadczy to o ich stanie do kiełkowania.

Tak czy inaczej najbardziej wiarygodnym sprawdzianem dla nasion będzie po prostu ich kiełkowanie, jak to zrobić sprawdź tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nasiona brałem od różnych producentów i zauważyłem że im większe tym lepiej kiełkowały 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile średnio czasu potrzeba na wykiełkowanie nasion  ?

Edytowane przez Kibic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fan BMW ja kilka lat przechowywałem w szczelnie zamkniętym pojemniku, ważne aby nie było wilgoci i w szafce schowane były w temperaturze pokojowej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz i w lodówce nawet jeszcze lepiej, ale w zwykłej temperaturze pokojowej też będzie ok 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...