Skocz do zawartości
Rezus

WODA - kranówka/marketówka/dezmiralizowana

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Ostatnio w mojej okolicy, człowiek zajmujący się akwarystyką odnotował straszne wahania zanieczyszczenia wody, ja też na roślinach zauważyłem ostatnimi czasy dziwne rzeczy. 

A więc dla pewności muszę odrzucić wodę kranową i teraz pytanie, czym podlewać bezpiecznie? wody osmotycznej nie mogę znaleźć do kupienia a filtra ładować nie chce. 

Czy woda zdemiralizowana np. z Auchan da radę? oczywiście karmie w pełni w swoim zakresie sam. 

A może zmieszana, odstana kranówka+zdemiralizowana 50/50 ?

A może marketówka? 

szybkie automaty, ziemia light mix, nawożenie bio bizz. - organika. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy ja juz drugi set stosuje dobrowianke ph na poziomie 6,6 6,7 absolutnie nic zlego z ph sie nie dzieje. Wuja google ma fajna tabelke która wodą mineralna jakie ma wartości. Niestety u mnie woda jest tak strasznie zakamieniona ze pierwsze planty po podlaniu zawinęły sie spowrotem w pestke i foch xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik tak. Przy pierwszym grow od kumpla dostalem advanced nutrients micro grow bloom więc o ph absolutnie nie musialem sie martwic i szla woda z takich baniakow 10l ale niestety brak wiedzy spowodowalo ze plant sam sie beze mnie spalił 🤣😂 teraz tylko biohumus co drugie lanie i to wszystko, nie licze na mega plon ale na naprawde zacną jakosc @Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy no na cfl szau nie zrobie, a zalezy mi najbardziej na jakosci, ostatnio na pojawio sie to słynne "trawopodobne" (top spryskany jakims dopem czy czyms) 40 min po suficie chodzilem wole mniej a lepszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy 0,36 

250w dual troche biednie ale rozwijam sie, planuje Mars-H ts1000 ale choroba wyczyscila mi budżet. 

Edytowane przez ArtizO
Zapomnialem dopisac naistotniejszej rzeczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ArtizO Jak dla mnie to nie taka całkiem mała powierzchnia. Sam mam 0,32 m2 i bez problemu 300 g suchego da się z takiej powierzchni wyciągnąć, co dla mnie jest w pełni zadowalające, bo to więcej niż mi potrzeba, ale rozumiem, że każdy ma swoje potrzeby i twoje mogą być większe .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ArtizO Najgorsze z możliwych. Najlepiej czytać artykuły , oglądać fotorelacje i uczyć się na błędach innych, by u siebie ich nie popełniać. Mam dwa panele od Ledam 60 W. Ja nie uprawiam automatów, bo sam wole kierować czasem wega i przełączyć wtedy roślinę na kwitnienie kiedy ja chce by zaczęła kwitnąć, a nie kiedy tego zechce ona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy zobaczymy co z tych dwóch autosow bedzie. Bardzo sie wkręcilem wiec to napewno nie ostatni raz. Wydaje mi sie ze automat na pierwszy raz jak najbardziej. Tak jak pisalem bede sie rozwijał. Kazda rada cenna 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy w sumie, z tej perspektywy na to nie patrzalem. Masz racje ten setup taki troche bida edyszyn.

Pod nastepny rzut bede juz przygotowany. 

@Zielone krainy od znajomego dostalem takie cusik nie bardzo jestem przekonany do tego rodzaju oswietlenia i jestem Ciekaw opini czy beda z tego ludzie? ( sie śmiali)🙂😂

16160216143273229104121054373297.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...