Skocz do zawartości
hitopoktam

1x Afgan Kush Auto | 1x White Russian Auto /PIerwszy raz/

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Zamieszczam mój pierwszy raz z uprawą. Było wiele nerwów, dużo mojej nadgorliwości i jeszcze więcej niecierpliwości. 
 

Na samym początku już były problemy z kiełkowaniem nasion, długo nie były w stanie przebić się przez skorupkę. W końcu im pomogłem i się udało. 
 

Niestety z jedną sadzonką musiałem się pożegnać. Została przeze mnie przelana i zgniła.  No cóż, nikt nie obiecywał, że początki będą kolorowe i pójdzie gładko. 
 

Pestki: 

- Afgan Kush Auto

- White Russian Auto 

Box:

35x35x90 

Oświetlenie:

DIY COB Full Spectrum - 400W

Wentylacja:

OUT: 120 mm PC

IN: 2x 120 mm PC

Nawozy:

Seria Biobizz

Ziemia:

Terra Professional Plus+
 

Zdjęcia: 

Jak na razie zdjęcia tylko Afgan Kush, White Russian jeszcze siedzi pod ziemią 

 

Dzień 1:

Radości co niemiara, w końcu wyrosła pierwsza roślina. Niestety chwilę póżniej zobaczyłem jak wyglada no i już nie było tak kolorowo. Myślałem, że będzie po niej, ale dałem jej trochę czasu i chyba jest w porządku. Jeden liść po prostu nie wyrósł i został taki karłowaty.

C9C1DBBF-6D6D-4220-BF5D-73A8D31E34BB.jpeg

Dzień 5:

Szału nie ma, wzrost tak słaby, że szkoda gadać. W tym momencie zmieniłem lampę, wcześniej był to 300W naświetlacz LED, który mi się gdzieś uchował. Potem stwierdziłem, że spróbuję zrobić coś samemu niedużym kosztem. 
2D4376F6-0186-4FE6-8BDA-5BA3D343644C.jpeg
Dzień 8:

Zmiana lampy chyba wyszła jej na plus. Zdecydowanie widać większe tempo wzrostu. Tak „krzak” wygląda obecnie. Dajcie znać czy jest w porządku i kiedy mogę zacząć lać mu nawozy.

 

IMG_0923.thumb.jpg.a536b030f5329b9437672d6437a24fcf.jpg

IMG_0924.thumb.jpg.1bb222b1a6e8a90d5bd886740f876e66.jpg

 


 

Edytowane przez hitopoktam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hitopoktam nawozów mu narazie nie lej. 

Ta lampa co piszesz to jakiś Chińczyk na bank, bo 400w, 300w na pewno nie mają, i tyle na takiego boxa nie potrzebujesz. 

Narazie będzie rosnąć ale jak będzie na flow to zobaczysz, raczej te chińczyki nie zdają egzaminu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hitopoktam jakie to tam masz diody dokładnie? 

na 230VAC czy masz do tego zasilacz?

Ciekaw jestem ile cię razem wyszedł ten panel, te lepsze diody citizena są drogie, ja za 2 diody dałem 120 zł z wysyłką 😄

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hitopoktam aa to masz gotowe diody pod 230 z gniazdka. Nie trzeba zasilacza to jest wielki +. Tylko że przy 50W jedna daje tylko 1200 lm?

U mnie np. jedna pobiera 36W i daje 5580 lm

Ale za to masz ich 8, więc jest git 😄

powodzenia mordo

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hitopoktam narazie nie lej im odżywek. Czekaj aż bedziesz widział jakiś niedobór. Używam takiej samej ziemi przed ponad miesiąc nie daje odżywek a uprawiam sezony gdzie weg trwa u mnie około 4 tygodni. Dopiero w 2-3 tygodniu flo daje odzywki. Podlewaj wodą z ph 6.3 i bedzie dobrze szło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz taaak, miałem bawić się w mieszkanie diod 3W, ale nie mam na to niestety tyle czasu. Wrzuciłem te gotowe moduły, fakt, że pracują na 230V powoduje, że złożenie wszystkiego do kupy to była chwila. 
 

Dzięki, na pewno się przyda. 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hitopoktam mnie podobnie, tylko trochę bliżej 500, z tym radiatorem może przesadziłem, ale chciałem mieć zajebiste chłodzenie

 

https://ledam.pl/product/panel-ledam-cia90-4x-citizen-clu048-90w

 

miałbym za to gotowy panel 😄

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz mój błąd. Miało być 250 zł 😜 Jak na pierwszy raz nie chciałem wydawać za dużo siana na sprzęt, może w przyszłości pomyślę o jakiejś lepszej lampie, ale to jeszcze zobaczymy co przy tej wyrośnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hitopoktam  Już miałem pisać, że złotego interesu nie zrobiłeś na złożeniu tego panelu, bo w tej cenie ( 450 zł) to byś miał prawie dwa panele 60 W od Ledam, ale jak za 250 zł to spoko. Zobaczymy , jak się sprawdzi.

A tak po za tym to mam nadzieje, że te diody nie mają realnego poboru 50 W, bo wtedy ten panel w stosunku do tego, co daje byłby mało opłacalny. Jakby patrzyć na Lumeny to 8 tych diod daje 9600 Im ,  a w zamian ciągnie 400 W?:D HPS 400 W daje około 60 000 Im, a nim można namiot 1m2 oświetlić.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Wrzuciłem screen na szybko z innej aukcji na Allegro. Te moje Brideluxy powinny mieć 5000 lm/dioda, ale czy tyle w rzeczywistości jest to chyba nikt nie wie. 

Edytowane przez hitopoktam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...