Skocz do zawartości
snoopdogg

2* Speed Auto | Pierwszy raz INDOOR

Rekomendowane odpowiedzi

dziekuje @Charyx ale i tak stress jest wielki o to że bedzie za wolno rosła lub zahamuje.. tzn mam takie przeczucie gdy ogladam inne fotorelacje niz moja ... moja najszybsza odmiana speed auto dziennie zdobywa 2 mm gdzie na fotorelacji u kogos jakas bardziej czasochlonna odmiana ma 4,5 dzien i jest wielkosci pilki ping-pongowej juz a moja 2 drugim dniu ,,ozywionej,, SADZONKI jest wielkosci 50 groszówki... Poczatki sa nie jasne i trudne 🙂 

ozywiona tzn trzymalem ja w ciemnosci w przechowaniu przez 3 dni 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@snoopdogg  Zalecana dla dobra twojej uprawy jest czynność polegająca na włożeniu głowy pod zimną wodę i wyluzowaniu, bo popsujesz wszystko nadgorliwością i brakiem cierpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy u mnie tez ciężko z cierpliwością, cieszy gdy widzisz jak ładnie rosną, ale to tak długo trwa, ja już na kiełkowaniu zrobiłem amatorkę mam teraz 4 krzaki w na rożnym etapie wzrostu bo wpakowałem je do do ziemi i tak je zostawiłem, bo się bałem przesadzać i teraz będę kombinować, tą największa będę łamać i się nad nią znęcać aż inne dojadą do przełączenia na kwitnienie.

Pierwszy raz zawsze trudny potem myśle ze już będzie to automatycznie się robić wszystko ale zawsze coś nowego wyskoczy nawet przy 5 uprawie tak mi się zdaje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Kiler90 Pierwszy raz jest o tyle trudny, że brakuje jakiegokolwiek doświadczenia, a sama wiedza czysto teoretyczna nie zawsze jest wystarczająca, by nie popełnić błędów. Jednak uprawie na pewno nie pomaga, jak się cały czas z głową siedzi w boxie i mierzy codziennie linijką rośliny, by sprawdzić ile dzisiaj milimetrów urosły i ile milimetrów są mniejsze niż czyjeś sadzonki. Takie podejście może prowadzić do jakiejś paranoi na punkcie rośli, jakie zaraz szlak trafi przez wzgląd na nadopiekuńczość i związane z nią niepotrzebne zabiegi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy mnie osobiście wkurwia otwieranie boxu bo suwaki są takie głośne... ale jak nie muszę nic tam robić to sobie chociaż przez pasywny wlot pokukam 😅 fajnie się obserwuje jak rosną, ale jak tu kiedyś @zielonyjamajczyk napisał nadgorliwość gorsza od faszyzmu a w uprawie lepiej uczyć się na błędach innych bo traci się dużo kasy i czasu jak potem z krzaka wyjdzie Ci piątka palenia a za prąd i wodę musisz płacić o czasie nie wspomnę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Kiler90  W pełni rozumiem, że widok roślin dla growera, a szczególnie poczatkującego jest tym czym chce nieustannie karmić swoje oczy.  Jak chodzi o ewentualne straty finansowe wynikające z fiaska to i tak jest to nie wielka strata w porównaniu ze stratą czasu, bo czasu w przeciwieństwie do nasion, nawozów i sprzętu nie da się kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie moja pierwsza roslina bo w wakacje robilm green posion i przez moje niedoczytanie musialem zostawic 2 roslinki nad morzem gdy mialem sezon. pozniej kupilem z brakiej wiedzy nasiona okolo kilkanastu nasion, gelato dream , jamaica,lsd, itd za 400 zl i dopiero pozniej sie ogarnelem ze to sa nasiona czasochlonne bardzo.nie mowiac o tym ze 50% tych co kielkowalem zle to zrobilem i zgnily. z 4 lampy kupilem i za kazdym razem zla bo za slaba bo nie znalem tej strony ale na allegro pisali ze bedzie dobra.chyba tak juz zmarnowalem 1300 zl okolo/ Kazdy normalny mze dal by se spokoj ale dla mnie to sie stalo hazardem by soie odkuc, a po drugie to moje marzenie by palic palic i hodowac coraz lepiej ziolo do punktu gdy na outdorze bede miec po 20 krzakow speedow lub niech zalegalizuja. Chociiaz mam teraz dostateczny sprzet i bardziej ostrozne podejscie

albo jeszcze kilka miesiecy temu poszedlem do lasu i wykopalem dziure na growboxa z akumulatorem 2m 1m i wysokosc 1 m z achem i foliami ale niestety wody gruntowa zalała

wtedy mialem zła wiedze ze tak robilem

To był koszmar przez ktory mam juz taka determincje ze bardziej sie boje ze cos z genetyka ty roslin bedzie niz tym ze ktos mi wparuje do pokoju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@snoopdogg Ważniejsze, abyś się nie wpierniczył, w jakiś kanał, bo pewnie jesteś młody i żyjesz marzeniami, a nie koniecznie wszystko sobie dobrze przemyślałeś. Możesz nie brać pod uwagę ryzyka i ceny, jaką będziesz musiał zapłacić za tą zabawę, jak popełnisz głupi błąd, przez jaki wpadniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem młody ale juz na karku 20 lat czyli wybór. rozumiem. ta wieksza sadzonka przejawia obiawy spalenia wiec odsunelem swiatlo do 60 cm, a jesli to przenowozenie to nic na to nie poradze bo to czysta gleba do pomidorow

Edytowane przez snoopdogg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@snoopdogg  Jak miałem 20 lat to mi się wydawało, że wiem czego chce i sądziłem, że wiem, co robię, ale tak naprawdę nie wiedziałem, obyś był mądrzejszy niż ja w twoim wieku. Pisałem ci na początku, że jak chodzi o odległość lampy od planta to minimum 30 , a ty zmieniłeś z 15 cm na 25 cm , a teraz poleciałaś do 60 cm z HPS 100 W . Ziomek nie wiesz, co robisz, działasz chaotycznie, raz tak, a raz inaczej, każdy dzień przynosi coś innego, takim sposobem nic z tego nie wyjdzie. Lampę nie dawaj na 60 po tym, jak 15 i 25 cm się nie sprawdziło. Daj lampę na 30-35 cm i taką wysokość utrzymuj, bo 60 cm to na HPS 100 W zdecydowanie za dużo. Masz skłonność podążania od skrajności w skrajność. 

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...