Skocz do zawartości
Tester

Od kiełkowania do plonów (instrukcja dla początkujących)

Rekomendowane odpowiedzi

Szybka instrukcja jak powstaje susz marihuany

Najpierw trzeba wykiełkować nasiona, np. umieszczając je pomiędzy chusteczki higieniczne, waciki kosmetyczne itp. oczywiście  zapewniając im odpowiednią wilgotność aby puściły białe kiełki

nnn1.jpg

 

Następnie nasiona wsadzamy do podłoża, np. gleby, na ok 1 cm oraz kontrolujemy wilgotność podłoża, nie przesuszamy i nie przelewamy, roślinka po czasie zacznie wychodzić na powierzchnię

bbb.jpg

Oczywiście doświetlamy ją odpowiednią lampą w trybie WEG czyli w fazie wegetatywnej najczęściej jest to 18/6 h, czyli lampa włączona przez 18 h na dobę i 6 h ciemni. Roślina z czasem będzie rosła coraz większa

bbbc.jpg

I większa... 

vvvv.jpg

Osiągnęliśmy już zadowalającą nas wielkość rośliny

nnnn.jpg

 

Wtedy przechodzimy na fazę FLO czyli flowering (kwitnienie), ustawiamy najczęściej oświetlenie 12/12h czyli 12h światła i 12h ciemni, po kilku dniach zauważymy efekty w postaci pojawiających się włosków, (oczywiście jeśli posiadamy żeńską płeć roślinki), z czasem będzie ich coraz więcej. Odmiany automatyczne mogą być cały czas oświetlane przez 18/6h a one i tak zakwitną po ok. miesiącu bez względu na długość oświetlania.

zzzzzzz.jpg 

Dochodzimy do końca kwitnienia

rrr.jpg

Ścinamy kwiatostany najczęściej jak będą miały w większości bursztynowe trichomy i suszymy

Jamaica_1st_Legal_Harvest_WIDE.jpg

Na koniec podziwiamy nasze ziółko

marijuana-legality-peru-56a4059b3df78cf772806467.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej ludziki. Moje nasiona przelezaly pare miesiecy. Aczkolwiek wszystkie w ciemni. Pare miesiecy jak byly upaly i pare w lodowce. Jedno bardzo wolno kielkuje (juz 3 dzien). Kielek ma z 5 mm. Druga wykielkowala, ale nie wyszla. Zamknac temat i kupic nowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ? Pierwszy raz takie coś widzę. Chyba nici z grow. A już się szykowałem na dobrą zabawę w razie ponownego pier***nego lock downu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aron Mnie już też ta cała sytuacja wkurwia niemiłosiernie. Dobrze że 4 panny siedzą spokojnie w boxie. Przed świętami żniwa i pierdole ,biorę urlop ?  Dawaj automaciki jakieś i jedziesz.

Ja royale AK teraz mam i qurna bezproblemowe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ArteK napisał:

@Grennleaf zalezy jaką masz donice, 50-200ml lejesz po obwodzie donicy nie pod krzak.

Jeszcze nie mam donicy , narazie zbieram informacje , 7l będzie ok ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grennleaf automat ? Czy fotoperoid?

 Jesli automat dajesz do docelowej donicy np 11L

Jesli fotoperoid moze być 7 L

Bo i tak bedzie trzeba przesadzić do docelowej no 15-20L.

Konopie nie lubią zbyt duzej ilosci wody. Jak wsadzisz pestke do ziemi wez podlej 100ml wody około, wez doniczke w ręce i staraj sie zapamiętać jej wage po podlaniu, za jakieś 3 dni weź znow donice w ręce wyczujesz ze jest lżejsza. To tylko tak ogolnikowo bo nie znam twojoch warunków. Lepiej troche przesuszyć niż przelać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapytam jak juz urosnie roslinka do kilku cm powiedzmy i góra bedzie ciezsza czy mozna czyms to jakos zabezpieczyc przed ewentualnym złamaniem mlodziutkiej lodyzki?? czy nie rosnie jak chce??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...