Skocz do zawartości
UKTHC

2x Critical Orange Punch, 1x Black Berry OG, 1x Bubba Kush - LAMPA LED NX2 PHYTOLITE FULL CYCLE 192W

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko ekipa! 😉

Box - 80X80X180 

Oświetlenie LED NX2 PHYTOLITE FULL CYCLE 192W

Wentylacja - WENTYLATOR KANAŁOWY VENTILUTION fi125mm, 2 biegi 220/280m3/h. + filtr. Jeden mieszający, wlot pasywny. Nawilżacz powietrza. 

Nasionka - feminizowane 2x Critical Orange Punch, 1x Black Berry OG, 1x Bubba Kush 

Nawozy - cały zestaw od Canna:

Terra Vega 250 ml - nawóz do gleby, faza wzrostu.

Terra Flores 1 L - nawóz do gleby, faza kwitnienia.

PK 13/14 50 ml - wzmacniacz kwitnienia.

Cannazym 125 ml - nawóz wzbogacający podłoże.

Rhizotonic 250 ml - dla bujnych korzeni.

Canna Boost 125 ml - stymulator kwitnienia.

Ziema - Canna Terra Professional 

Nawadnianie - Zestaw Easy2grow - 4 (8.5l) donice + 47L zbiornik 

Nasionka wrzucone dzisiaj tj. 16.02.21r. 

Jest to moja pierwsza uprawa, więc wszystkie rady chętnie przyjmę i rozważę. 😉 Sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie, bo nie widziałem jeszcze u nikogo takiej lampy i systemu nawadniania. Może będę pierwszy tutaj na forum z takim osprzętem? 😜 Chyba, że ktoś już coś widział to chętnie rzucę okiem 😁 

Pozdro i z fartem ekipa! 

 

 

IMG_20210216_125216.jpg

IMG_20210214_200105.jpg

IMG_20210214_200207.jpg

Edytowane przez UKTHC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@UKTHC A fakt napisałeś o ziemi, myślałem, że w hydro będziesz uprawiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Dobry_Człowiek! napisał:

Oświetlenie LED NX2 PHYTOLITE FULL CYCLE 192W 

relane zużycie 130W. I preferowane na 60x60. Za te pieniądze wolałbym lumtek attis 200W. Gdzie masz prawdziwe 200W i akurat na twoj namiot 80x80

Pewnie masz rację, ta lampa uwiodla mnie tym, że spektrum światła jest prawie idealne dla roślin. Nie znam specyfikacji lumteka. Możliwe, że jest lepszy 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UKTHC nie chodzi o spektrum światła, tylko o to, że lampa jest za słaba na taką powierzchnię, póki co będzie gites, ściąć też zetniesz. Po prostu nie wykorzystasz całego potencjału z tej powierzchni i nie spuchną ci czopy tak jak by spuchły jak byś tam miał 200w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piccolo Rozumiem.. Zobaczę co wyjdzie po pierwszym grow. Jak będzie mizerny efekt sprzedam tą lampę a kupię coś porządniejszego 😉 z fartem! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UKTHC zawsze możesz po wegu zmienić jak zobaczysz, że słabo idą. Ja tak teraz zrobiłem.

I daj znać jak się ten system nawadniający sprawdza, bo jestem ciekaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko! 😁

Nasionka trafiły dzisiaj do kubeczków. Na tą chwilę temp przy szczycie kubków to 27°, a wilgotność 89%. 3 nasionka puściły kiełki, jedynie Black Berry OG nie wypuścił nic, ale pestka pękła, więc poszła do kubka z resztą 😉

Zapomniałem dodać w opisie, że ziemia jest wymieszana z keramzytem, a trening jaki planuję to LST i topping. 

Pozdro! 

IMG_20210218_101231.jpg

IMG_20210218_105109.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko! 

Mały update. Dziewczyny mają 6, 5 i 4 dni od wyjścia z ziemi. Na tą chwilę podlewane tylko wodą, ale przy następnym podlaniu wjedzie pół dawki  rhizotonic na korzenie. 

Temp 26-28°

Wilgotność 75-85%  

Kiedy mogę włączyć mieszak? 

Pozdro! 

IMG_20210225_153459.jpg

IMG_20210225_153505.jpg

IMG_20210225_153507.jpg

IMG_20210225_153512.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko! 

Update po 3 dniach. 

Temp 25-29°, wilgotność 65-85%

Nie obyło się bez małych problemów.. Na liściach w Critical Orange pokazały się rdzawe plamki. 2 panny zaatakowane. Jednej obciąłem wiatrakowe liście, bo bałem się, że pójdzie dalej. Druga, która miała mniejsze obiawy zostawiłem, żeby mieć porównanie. 

IMG_20210301_002654.jpg

IMG_20210228_190749.jpg

IMG_20210228_190803.jpg

Jeszcze jedna fotka od przodu. Pewnie teraz zwolni, ale mam nadzieję, że będzie dobrze 😉

Z fartem! 

IMG_20210301_000927.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry_Człowiek! Może trochę spanikowałem? Wydawało mi się, że widzę też oznaki pleśni.. Dziewczyny miały chyba trochę za wilgotno.. 

Tutaj jest zdjęcie tej mniej zaatakowanej, której nie ścinałem. 

 

IMG_20210301_003645.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Siemanko ekipa! 

Dzisiaj mija 13 dzień odkąd pokazała się pierwsza pestka Bubba Kush. 12 dni od pojawienia się Critical Orange Punch i 11 dni od wyjścia BlackBerry OG. 

Bubba Kush i jedna z tych nie przyciętych Critical Orange Punch wykazuje małe braki azotu i potasu. Dzisiaj dziewczyny poszły już do docelowych doniczek, więc wstrzymam się jeszcze chwilę z odżywkami, bo dostaną teraz minerały, które są w nowej ziemi. W dalszym ciągu co drugie podlanie dostają ukorzeniacz 50% zalecanej dawki. 

Temp 24-27° 

Wilgotność 60-75%

Pozdro! 

IMG_20210304_135644.jpg

received_191204535677043.jpeg

Edytowane przez UKTHC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...