Skocz do zawartości
WielebnyMerry

Pogawędki o legalizacji

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam temat, gdzie każdy może się wypowiedzieć nie zasmiecając komuś tematu.

Można  podzielić się swoimi poglądami, pomysłami czy może własną wizja jak by było po legalizacji.

Zakładam temat chyba przede wszystkim dla tego że mi się chce rzy.... jak patrząc w telewizję czy słuchając radia, jak pchają sobie kasę do kieszeni. Krew się gotuje patrząc jak walczą o stołki, podwyższa na ciągle podatki, wprowadzają ustawy które uniemożliwiają dorabiania,  przykładowa sytuacja z lisciami tytoniu, które można było swobodnie kupować do puki Państwo nie dopatrzył się że są stratami na miliardy. To samo jest przecież z Marihuaną, gram kosztuje u dilera 50-60 zeta, a ile dziennie kilo się sprzedaje tego nie sa w stanie policzyć, bo przeciętnie 80%Polaków pali w weekendy, a ilu jest takich co palą codziennie?! Wartość rynkowa kilograma tytoniu to około 150 złoty a zioła przyjmując wartość hurtową na około 35zl wychodzi 35 tydz za kilo!!!

 

Czy ja tu czegoś nie rozumiem czy rząd nie chce pieniędzy z których może swobodnie rozbudować gospodarkę i latacdziury ale w kieszeniach.

 

Macie podobne pomysły, wizje i nurtuje was sytuacja prawną marihany, ale rekreacyjnej zapraszam do dyskusji, może od dyskusji przejdzie kiedyś do działania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym przecież CBD niby jest leczniczym ziołem, a rekreacyjna służy nam ponoć do odużania się, kochane Państwo które dba o nasze zdrowie! Szkoda tylko że nie mogą sobie poradzić z NFZ-tem który mało że to ie w miliardowych długach to kolejki do lekarza takie że co 3 nie dożywa. Bardziej chyba.... sam nie wiem co jest tu przeszkodą, żadnego naprawdę konkretnego powodu nie widzę dla NIE.

 

Dla każdego ich argumentu na NIE my rodacy znajdziemy kilka argumentów na TAK, ale tak to jest jak w kraju jest pseudo demokracja.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pełna legalizacja tak ale dopiero jak stare rządzące pierdoły ( prawica ) wyjdą z obiegu, prędzej nie ma na co liczyć. teraz i zawsze prym wiodą alkohole i ich koncerny. To takie moje skromne zdanie 😉

11 minut temu, WielebnyMerry napisał:

@Szym przecież CBD niby jest leczniczym ziołem, a rekreacyjna służy nam ponoć do odużania się, kochane Państwo które dba o nasze zdrowie! Szkoda tylko że nie mogą sobie poradzić z NFZ-tem który mało że to ie w miliardowych długach to kolejki do lekarza takie że co 3 nie dożywa. Bardziej chyba.... sam nie wiem co jest tu przeszkodą, żadnego naprawdę konkretnego powodu nie widzę dla NIE.

 

Dla każdego ich argumentu na NIE my rodacy znajdziemy kilka argumentów na TAK, ale tak to jest jak w kraju jest pseudo demokracja.

 

 

jak to mówi andriu d nie bo nie i tyle 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lamasky prawica, lewica i całe te towarzystwo musi odejść, młodzi powinni tam zasiadać i się uczyć.

Przykre jest tylko to że z czasem każdy zapomina po co tam poszedł, i zaczyna sobie ładować pod dupe. Za czasów Tuska, była akcja sadzenia przecież przez rząd dla sprawdzenia. Ale sprawa nagle ucichła, dosyć dziwne. Z matmy dobry nie jestem aż tak ale liczby tu za siebie mówią, do tego pandemia i państwa które otworzyły się w dobie pandemia na legalizację po to żeby ratować gospodarkę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko obiecują na potrzeby wyborów, niestety my głupi im wierzymy a potem po garażach albo jeszcze innych halach z boxami się kryjemy. kiedyś chodziłem na manify o legal ale straciłem nadzieję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędzej Polskę jakieś inne państwo kupi albo sami ja sprzedzą a nie zalegalizuja, a powód taki że są świadomi tego że by za dużo nakradli.

 

Prosty przykład holandii gdzie legalizacja jest nie do końca zalegalizowana, a państwo z tego tytułu i tak ma znaczny wpływ do budżetu państwa, co pozwala im choć by na to żeby z głębi morza wydobywać piach i umacniać nabrzeża. Dochodzi do tego to że w Holandii zamykają więzienia bo nie ma komu tam siedzieć. Przylapanych na handlu są kary finansowe, dosyć spore, złamanych na uprawie się poucza, a najlepsze że legalnie można iść i kupić a nawet spożyć na miejscu marysie.

 

Szkoda że nie można od tak zostać na rok prezydentem i mieć władzy absolutnej.

Nie dawno gdzieś czytałem że coś się przymierzają do stanowczych obrad w  sprawie rekreacyjnej marichuany, ale czy coś z tego będzie czy nie nie ma nikt pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...