Skocz do zawartości
doominik

Critical 2.0 w kokosie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jeszcze raz

Tym razem mam critical 2.0 od dinafem i sam jestem ciekawy, czy coś nie zakręcili. 

Mam 8 roślin i rosną tym razem w kokosie, a konkretnie w mieszance plant magic keramzyt+coco 60/40 z dodatkiem naturalnej mikoryzy. 

Nasionka trafiły do wody około 10 stycznia i od razu w kostki z waty mineralnej, a po pojawieniu się liści właściwych do donic docelowych, bo namiot veg już był wolny (z pominięciem inkubatora). 

Plan jest taki, żeby poczekać na 5-6 poziomów liści i raz top, potem tylko trochę LST i flo. Zwolnił się już namiot po orange hill i nie mam czasu na da dużo zabawy 😉

Tym razem idę niskim EC i tak na początku to tylko 0,7-0,8 i stopniowo do max 1,2 na veg. 

Nawozy to kombinacja monkey nutrients, advance i plant magic.

Oświetlenie na veg to 2x mars ts600, na flo 3x migro aray 240W

 

19 styczeń:

 

IMG_6276.jpg

IMG_6277.jpg

 

24 styczeń:

 

IMG_6321.jpg

 

31 styczeń:

Tego samego nie był topping

 

IMG_6333.jpg

IMG_6334.jpg

 

5 luty:

 

IMG_6344.jpg

IMG_6345.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy moja pierwsza uprawa w coco, więc wszystko się może zdarzyć. Reszta jak wcześniej w sumie, tylko cal mag więcej daje i podlewanie na razie uruchamiam ręcznie, bo jeszcze nie wiem jak często-na razie to tak 3-4 dni między podlaniami jest, ale już widzę, że przyspieszają. 

W ciągu tygodnia trafią do dużego namiotu i zaczneęje chyba wiązać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cieniu mam jeszcze sporo tych do hydro (te monkey tom w sumie takie uniwersalne) i tylko dodaje cal mag. Docelowo będzie coś dedykowanego i będę testował. Na pewno zacznę od canna coco A+B-canna to pewniak jakości i na pewno się zgra z wodą RO. 

Zaczynamy z kolegą też nowy setup w koko i autopots i on nie będzie filtrował wody, tylko wszystko na kranówce. Będziemy testować plant magic i growers arc może, bo mają nawozy dedykowane do wody twardej-ci drudzy wogóle mają usługę, że można im wysłać próbkę wody i zrobią test za 30 funciaków i dobiorą nawozy do tej wody-minimalne zamówienie to bańki 5l. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka lat temu moja pierwsza przygoda z hodowlą była w Coco. Oczywiście przy pomocy kolegi bo wtedy to był mój poczatek. przy dobrych ledach Spectrum King 400+ . Używaliśmy tylko odżywek canna do coco. Hodowla zbliżała sie ku końcowi, ale niestety wszystko padło. 

Będę obserwował bo jestem ciekawy efektu końcowego w Coco. 

@doominik jaki masz tam mieszający? I gdzie teraz zamawiasz nasionka od DINAFEM?

Edytowane przez Dobry_Człowiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry_Człowiek! Mieszający z tego namiotu a zdjęciach to lipa z ebay-mechanizm od oscylacji skończył się w 2 tygodnie, a sam wiatrak hałasuje.

Teraz będę próbował duże wiatraki maxifan, gdzie strumień powietrza kierowany jest ruchomym grilem. O TAKI

Nasionka z dinafem wysłali mi sionka.pl i nie były w ori opakowaniu. Póki co rośliny wyglądają dobrze i idą mniej więcej jak poprzednim razem. 

@WielebnyMerry Ja uprawiam niewiele ponad rok i sam jeszcze się muszę dużo nauczyć. Mi tez ciągle przytrafiają się jakieś małe wpadki, tylko zamiast płakać staram się wyciągnąć wnioski. 

Co do poradnika, to nie jest to takie proste, bo każdy grom jest inny i każdy będzie miał troszkę inne warunki. Najważniejsze to się nauczyć "czytać" z krzaków. 

Edytowane przez doominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny tydzień zleciał w sumie na niczym-tylko podlewanie i tyle. Podlewanie to zwykły mix na veg ec 1.1. 

Dziś przeniosłem dziewczyny do większego namiotu i dam im jeszcze max tydzień (chyba zaraz założę siatkę na nie) i przełączę światło na 12/12 i 100% mocy (teraz jest na 50%). 

 

IMG_6353.jpg

IMG_6354.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Totoro W tej chwili mam jeszcze sporo nawozów do hydro i chcę je zużyć. Potem przechodzę na canna coco A+B i pewnie też będę próbował advance i może buddhas tree.

Teraz na zmiane podaję monkey nutrients i advance sensi. Do tego Monkey nutrients root shoot, silikon plant magic lub monkey magic stress, co drugi raz dostają plant magic enzyme no i jako, że to kokos, to cam+mag.

Dziś ec jest troszkę powyżej 1,1. Używam wody RO i sama woda ma ec poniżej 0,1

Edytowane przez doominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik rozumiem. A jak przejdziesz na cannę to planujesz tylko a,b , calmag czy coś jeszcze ? Będziesz brał te zwykle canna coco czy Aqua albo Hydro ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik na korzenie batguano jest spoko. Mam jeszcze jedno nurtujące mnie pytanie. Jak to wyglada jak biorę wodę z kranu (prawdopobnie ec 0.2, jutro mi przyjdzie miernik to sprawdzę) ale jak że z kranu to ma dużo chlor i dodam do tej wody „dechlorinator” żeby go usunąć to ec ulegnie zmianie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...