Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@HydroMan Ja używałem plant magic i rośliny go lubiły, ale strasznie podnosi pH i potem zmieniłem na Buddhas Tree i ten bardzo nieznacznie obniżał pH. Działał podobnie jak Monkey Nutrients Stress, czyli rośliny zdrowe, skończyły się problemy z pleśnią i łodygami nie wytrzymującymi ciężar topów. Oba są drogie, ale bardzo wydajne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj_cie szczególnie @doominik , dziś obudzone panny ,i zaczął się,5 dzien od wyjścia. Zauwazylem 3 dnia że ,nie radzą sobie i dostały jeść, EC cal mag 0.3,a+b aqua canna 0.3 rizo połowa dawki z 40/10l .

 podlane EC 0.6 ,zobaczyłem poprawe po paru godz.Ocen_cie ,zaczął się 5 dzień. Jak dla dla mnie mają poślizg. Auto ,fatbannana 20210309_170141.thumb.jpg.c2c8c60a8d0e0536ca74e723481810f7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurwa mać ,podłączyłem wilme wydaje się dobrze,włączam woda leci (pompa oryg 1000l/h),nic nie tryska ani z diperów,ani bez nich, donice  ustawione  już z keramzytem.  jak wężyki zdejmę i linii głównej to tryska fontanna  na 5cm ze wkuwek czy jak tam to się nazywa.jak zwał tak zwał.,@doominik .Kupowałeś pompe mocniejszą,czy może coś źle podłączyłem,chciałem film nagrać,ale bez sensu 5cm sumień.Mam 80l wilme,będzie 4 donice 11, na próbę.Jaka moc pompy a może to nie pompa.Jak to pompa to po kiego wała ją sprzedają w zestawie. Kurwa ludziom tylko szmal w głowie.

Potrzebny był by mi namiar na odpowiednią pompe  cena nie gra roli,bym był wdzięczny.

. Pzdr 

13 minut temu, Mel_Gib_s_On napisał:

 

 

Hailea 2600l ,to by była dobra pompa, co sądzicie o firmie?

Edytowane przez Mel_Gib_s_On

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cofam wszystko z poprzedniego wpisu, ale go Nie usunę. 

Wszystko śmiga jak talaala,mój błąd, zawór zamykający ,zmniejszający,dalem przed nitkami do nawadniania, a nie za to takie proste....

Pzrd 

Edytowane przez Mel_Gib_s_On

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym pozbyć się z kermazutu plecy, przepłukać go sama wodą,Wrzątkiem przelać, szarym mydłem,co mu nie zaszkodzi a pomoże bez wpływu na roślinki przyszłe.Ktos doradzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym pozbyć się pleśni, na kermazycie.

@Szym,czym płukać, może zlać czymś, a może namoczyć na 24h,czy umyć mydłem szarym,czy ...no właśnie ktoś obeznany pomoże. Przecież kermazyt wielokrotnego użytku, zjebałem,przed przesadzeniem ,sprawdzałem system i zostawiłem tak, jak zlalem.Pare dni leżały donice w ciemnym i wilgotnym.

dziś miałem przesadzić a tu pleśni.co zrobić. 

Edytowane przez Mel_Gib_s_On

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mel_Gib_s_On Możesz nawet w domestosie wymoczyć, a potem bardzo dobrze wypłukać. Generalnie to nie jest droga zabawa, więc może rozważ kupno nowego. Ja sam zrezygnowałem z czystego keramzytu na rzecz miksu keramzyt/kokos, bo jest tańszy, łatwiej małe roślinki podlewać ręcznie i wywalam wszystko do śmieci razem z doniczkami za każdym razem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, kupię nowy. Ale tego nie wyrzucę,mam kilka pomysłów na niego ,zobaczymy kto wygra.Dla nauki, rzecz jasna, Dzięki chłopaki trzymajcie się. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam roztwór NaOH, ługu sodowego. Roztwór łatwo wykonać, nawet 10% zabije cała pleśń i inne drobnoustroje. Zachowaj przy tym maksymalne bezpieczeństwo ponieważ jest to silnie żrące. No i zostaw tak na noc. Potem przepłukać dokładnie woda i masz jak nowe. Roztworu tego używa się w piwowarstwie domowym do zabijania właśnie pleśni grzybów i innnych bakterii z fermentorow 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...