Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko,w krótce ruszam z pierwsza uprawa w hydro, będzie to wilma smile 8,(dam  4 x11l),+dodatkowo mam  jeszcze tace uniwersalna(zrobię własną wilme), podłącze odpływ z tacy do wilmy 8 i mam  kolejne 4 x11 razem.Razem 8 x11 z jednej wilmy ,wszystko będzie hulac na jednym zbiorniku. powierzchnia 170x170 ,oświetlenie led spider 2x 2000.Wszystko co potrzebne mam.Urzadenia pomiarowe dobrej jakości. Pestki auto.Woda ro.Medium keramzyt.

Mam kilka pytań. 

Jakimi środkami zystosci czyścić zbiornik?

Woda ro + call mag . EC 0.4  będzie odpowiednie do podlewania sądzonki w wełnie?

Gdy już będę przesadzał do wilmy startowe  EC  0.3-0.4 cal mag( woda ro) będzie dobra baza?

 

20210206_075613.thumb.jpg.df15950c87e428ec045c9ab38b600e0b.jpg20210206_075619.thumb.jpg.9068b9830ae8d84bf93666b07b41121c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym dodam jeszcze korek spustowy do zbiornika taki do beczek,pompę napowietrzającą, 100l/1h.Zamierzan używać pierścieni nawadniających.Jak je zrobie😆,bo kupić ciężko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mel_Gib_s_On Do wody RO dodajesz cal+mag do ec 0.2-0.3, więcej nie trzeba. Dodatkowo poczytaj w opisie nawozów jakie masz stosować, bo często już nie potrzeba dodawać. Ja dodaję co drugi tydzień i ewentualnie jak jakieś plamki się pojawiają na liściach. 

Wilmę można rozbudowywać, sam tak zrobiłem w małym namiocie-położyłem na małej wilmie większe tace i mam tam do 10 doniczek. Uważaj tylko, żeby woda Ci nie uciekała, b o można szybko narobić niezłego bałaganu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik będę używał wszystkiego Canna.

W ziemi ro +cal,jak było  na poziomie EC 0.3 bylo ok ale nie mogłem przesuszaćziemi.Niewiem czemu ale były lekie niedobory.Wiadomo Led robi swoje to nie hps.

Dajac EC  0.4 wszystko było ok.Stad moje obawy.Alo to jest hydro więc inna bajka. 

A co ztympodlewaniem kostki jakie EC ?

 

 

Edytowane przez Mel_Gib_s_On

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik hej,doominki,pomożesz?

Nie mogę dostać,nigdzie pierścieni nawadniahacych,cały czas każą czekać.

Niechcem tego popsuć,robiąc sam składaka,a gdzieś tu  na forum wyczytałem że robiłeś takie,rzucisz co i jak?

Trojniki,weżyki, i coś do robienia w nich otworków wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mel_Gib_s_On Ja sobie podarowałem. Miałem zraszacze, które tryskały wodę na koło doniczki, ale jak cos szło nie tak, to potrafiły pryskać poza doniczkę i miałem powódź w pokoju. Potem po prostu zrobiłem trójniki i zamiast jednego były dwa standardowe drippery na doniczkę. Teraz uprawiam w kokosie i to nie ma znaczenia, bo i tak cała zawartość doniczki robi się wilgotna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mel_Gib_s_On W pierwszym grow sam robiłem ringi nawadniające - przycinając wężyk. na jakimś yootoob znalazlem ogrodnika co pokazywał jak zrobić, nic prostszego. zginasz wężyk, odcinasz koniuszek zgięcią i powstaje dziurka, ile zetniesz - tak duża bedzie dziurka. pyk - gotowe. 

edit//   tak jak tutaj na zdjeciu - kurde mmyslalem ze bedzie odnosnik do konkretnego komentarza, na 3-4 stronie widac rina jakiego zrobiłem finalnie. I tamten spisywał się b.dobrze.

 

Edytowane przez Cieniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik mistrzu, powinieneś pomyśleć, nad zmianem, nicku.Kontrkoepetytor,instruktor,fachman,specbmaba,itd....,masz fach wypisany w życiorys.Czytam ,i czytam o tobie, no musiałem.Ze swojego doświadczenia wiem że opanować stres, i nerwy to 60 g ,z krzaczka dla swierzaczka.Czytasz i wdrażasz,Shawoba.Błedy to twoja siła i paliwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Mam pytanie , tak można?20210224_173240.thumb.jpg.256ef974c848586f67cf960884d88f44.jpg20210224_173250.thumb.jpg.b5bb6d9091dbd49baaf5ee3809385332.jpg

Nie podobało mi się, że w tych większych kostkach taki duży otwory był. Więc wyciąłem, wsadziłem i jest.W tym będzie auto,a chcemy zrobić go inaczej niż doominiki sugerujesz, ja potrzymam trochę w tej kostce, niech urośnie. Troszkę.

 

 @Mel_Gib_s_On 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dobra  jest  i poszło.Powiem tak nigdy nie dawałem pestek do szklanki ani bezpośrednio,  zawsze robiłem Klasyk -wacik ,kielek i szlus.@doominik popraw mnie ,jeśli w hydro powinno się inaczej sadzic, bo może to jest znacząca różnica. Z5 -4 ,już sidzi.Zobaczym dla nauki mam  jeszcze 20 pestk.@doominik myślał o silikonie ale myślę że  mi nie potrzebny, wodę będę zmieniał co tydzień to jest  maks,myślę że tygodniowo 40 l ro,czy lepiej się zaopatrzyć?16147204206103236169446564347617.thumb.jpg.fb39a45152604e3345caa21e4c6153ae.jpg

 

Edytowane przez Mel_Gib_s_On

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pestki możesz dalej kiełkować na waciku, jak tobie wygodniej, czy czujesz się pewniej. 

Ja cały czas używam silikonu, jak kiedyś odstawiłem, to łodygi były słabsze i miałem więcej problemów z pleśnią. 

co do wody, to ja staram się nie trzymać dłużej niż tydzień jednego mixu i nawet jak jest jeszcze sporo wody w zbiorniku, to jak tylko mam czas to wymieniam. Nie wiem ile będą ci jej rośliny piły. Dla przykładu mi na początku starcza 20-30l, ale jak już pojawią się topy, to 8 roślin potrafi wypić ponad 70l w tydzień, w upały piły prawie 100l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moje 1,hydro i postanowiłem że będą to  cztery planty.Dla bezpieczeństwa.40 l wystarczy tygodniowo ,tak mi się wydaję na 11l doniczki. 

Dokupie silikon.

Dzieki.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...