Skocz do zawartości
WielebnyMerry

#3FR Quick Kush / 2x Mazar / 2x NoName HPS 150W

Rekomendowane odpowiedzi

Jak chodzi o wentylację to u mnie była mega kijowa, wątpię że można mieć gorszą od mojej, pleśń wjechała dopiero od 75 dnia, i tak mam farta, teraz z nią walczę, otwieram boxa na noc + wkłady do pochłaniacza wilgoci i czekam na środek na pleche, robię co mogę żeby dotrwać do końca 

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@WielebnyMerry  Każdy uprawia w takich warunkach, na jakie sobie może pozwolić. Ważne by się dobrze przy tym bawić, a co z tej zabawy wyjdzie to się na końcu okaże. Ja też nie uprawiam, na jakimś profesjonalnym poziomie i też robię wszystko tylko pod siebie i dla zabawy, a nie na handel. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WielebnyMerry Najpierw trzeba przygotować calego boxa. Włączyć go zobaczyć jakie warunki. Dopiero później odpalać nasionka. Ja nie jestem zadnym Asem w uprawie. Jest to moja 3 samodzielna uprawa. Tylko poprostu myślę co robie. A u ciebie zauważyłem ze jest na odwrót. Najpierw robisz pozniej pytasz. Ale spoko masz racje twojego błędu nikt nie popełni dlatego jest te forum.

@Zielone krainy po to sie uprawia indoor żeby stworzyć rośliną jak najlpesze warunki. Jak ktos nie ma warunkow to niech uprawia out . Jak nie może sobie pozwolić na warunki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko działa na razie, temperatura jak na zdjęciach idzie w górę za 3h zerknę co się dzieje.

Przy okazji UP 8 dzień! 

Albo ja tak zjebałem Mazara albo gratis ma chujowe geny. Co ma być to bedzie

16135834076475336158375985002339.jpg

@Dobry_Człowiek! u mnie to bardziej sprawa finansowa, dla tego drobnymi krokami do przodu, zamiast finansować dilera finansuje uprawe na tyle ile mogę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Dobry_Człowiek!  Ja cię w pełni rozumiem, ale nie każdy jest w stanie zapewnić optymalne warunki do wzrostu roślin w domowych warunkach, a mimo to ja nie widzę przeszkód, by ktoś mógł sobie uprawiać w gorszych warunkach, w jakich jak mu nic z tego nie wyjdzie to trudno, a jak wyjdzie to poza zabawą w uprawę będzie mógł coś sobie zapalić swojego. Wiele zależy od tego o co komuś chodzi w uprawie, jak ktoś jest nastawiony na obfite plony to oczywiście warunki musi mieć optymalne, ale jak ktoś robi to głównie dla zabawy to mniejsza o to, że czegoś mu brakuje, lub coś jest nie do końca tak, jak być powinno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WielebnyMerry spoko ja rozumiem. Ja ci zycze jak najlepiej i jak najwięcej. Tez jestem takiego zdania dorobiania lokalnych dilerów. Tutaj gdzie ja jestem od kąd zaczęła sie pandemia życzą sobie 15-18€ za grama jakiegoś gówna co ja bym sie wstydził cos takiego komuś dać a co dopiero sprzedać.  I to co robie, to robie tylko dla siebie i znajomych od których nawet centa nie wziąłem. Z poprzedniej uprawy jeszcze mi 80g zostało.

@Zielone krainy masz racje. Ja jestem takiego zdania ze jak sie za coś brac to na 100%, ale tak jak mowisz nie kazdego stać i nie kazdy ma warunki

Edytowane przez Dobry_Człowiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry_Człowiek! @Zielone krainy  grunt dla jakiego celu się nie robi, a myślę że ludzie na forum powinni tylko się zajmować uprawa dla siebie, to dobra zabawa, wzajemne wymieniana się doświadczeniem i wspieraniem. Każdy z forum jest jak rodzina, wszyscy tkwiła w jak to określić "głównie tkwimy"

Mnie zostało jeszcze 5g z poprzedniej, malooooo. Ale na 2 tygodnie starczy i zostanie czekać do MAJA. O ile coś będzie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry_Człowiek! Tok myślenia dobry utrzymanie warunków walka z przeciwnościami by robić coś co się lubi masz racje ale z drugiej strony nie każdy ma warunki i możliwości im cięższa praca tym lepszy smak z zebranych owoców @WielebnyMerry ja bym starał się utrzymać temp dodałbym mały wyciąg łazienkowy zrobił mała dziurę do pasywnego fi 4 -5 nie zaduza i czasomierz by się załączył co godzinę na pare minut by powietrze ruszyć jeżeli by temp spadała drastycznie to wtedy dwie małe dziurki dół góra i tyle 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomaszszym  wlot mam od zasilacza od pc, jeśli jutro rano będzie ok. To wyciąg łazienkowy uruchomie.

Mieszak mam około 7x7cm od pc, a od zasilacza mam około 12x12cm.

 

Obym temperature utrzymał, to i co2 wsadzę do boxa.

Myślę że dobry wycisk dostałem na przyszłość po 3 FR a 4 bo na auto już będzie pójdzie o niebo lepiej. 

Naprawdę wdzięczny jestem każdemu za wsparcie i krytykę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu zastanwiało mnie to czy jak np. mam pokój 5x5 m, mógłbym w samym rogu pokoju wrzucić z 6 sezonówek, dać je blisko siebie i centralnie nad nimi jakiś dobry panel który ogarniałby 1m^2, czy urosłoby mi coś z tego, czy po prostu światło uciekałoby po całym pokoju i konieczne jest zabudowanie tego w boxa?

Widziałem filmik z halą produkcyjną dla konopi i tam było tak że kilka roślinek było koło siebie na tej hali i ogarniał je jeden hps ale całość była na większej przestrzeni

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  Na pewno by ci coś urosło, ale efekt nie byłby taki, jak przy zamkniętym boxie, z jakiego światło nie ucieka, bo jak ucieka to mniej go dostają rośliny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy  mój głowny problem będzie polegał będzie przy następnej uprawie na boxie, chyba namiot zamówię, tylko jakiś mniejszy żeby szybko można było go w razie czego złożyć, bo takie coś mega rzuca się w oczy, mebli jednak nie podziurawię bo nie są moje 🙂

myślę jeszcze nad dokupieniem jakiejś szafki i jej przerobieniem, nawet miałem pojebany pomysł żeby w starej lodówce zrobić boxa, tam wszystko jest na biało więc zadanie ułatwione

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  Zrób sobie dyskretnego boxa z szafki. Ja sobie takiego zrobiłem, bo zależało mi na dyskrecji, a namiot każdemu rzuciłby się w oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, konopny_janusz napisał:

@Zielone krainy  mój głowny problem będzie polegał będzie przy następnej uprawie na boxie, chyba namiot zamówię, tylko jakiś mniejszy żeby szybko można było go w razie czego złożyć, bo takie coś mega rzuca się w oczy, mebli jednak nie podziurawię bo nie są moje 🙂

myślę jeszcze nad dokupieniem jakiejś szafki i jej przerobieniem, nawet miałem pojebany pomysł żeby w starej lodówce zrobić boxa, tam wszystko jest na biało więc zadanie ułatwione

załatw sobie obudowe PC kwadratową, coś takiego :
Znalezione obrazy dla zapytania: obudowa komputera

@konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  Kup używaną szafkę na OLX i ją przerób. Nie wiele roboty i koszty też wyjdą stosunkowo niskie. Szafkę zdatną do przeróbki kupisz już od 40 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...