Skocz do zawartości
Totoro

Mars Hydro FC3000, 3 x Strawberry Cough i 1 x Purple Punch - 1m2

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Dziś dziewczyny kończą 6 tygodni. Od wczoraj od 10pm mają ciemnię do jutra od 9am wtedy załącza się lampa i lecimy 12/12, światło zwiększę na 60-70% mocy lampy. 
 

Wydaje mi się ze te różne plamy ustały (ale nie zniknęły) jakoś tydzień po tym jak zacząłem je karmić. 
 

Purple puch to szaleniec i straszne jest wysoki w porównaniu do pozostałych dziewczyn. Coś czuje ze będę musiał go łamać albo podstawiać coś pod resztę truskawek żeby mieć wszystkie na tej samej wysokości. 
 

Moja własnoręczna mieszanka robi świetna robotę, panny maja 6 tyg od pęknięcia, a jak widać na zdjęciach korzenie wychodzą dołem i góra donicy, która dla przypomnienia ma aż 20l 

CDBDA551-38E3-48DB-A70E-D5104CA8BA44.jpeg

CC75F7A6-5969-44F6-90BB-24FCEB8BAA96.jpeg

9D90B7B3-A8EB-4F50-A5AF-F9D76A5BE6D6.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry_Człowiek! wiem widziałem 😂 dlatego napisałem, że chyba tez będę musiał. Zobaczymy. Namiot mam 180 cm to może się zmieści, a truskawy podniosę do jego wysokości . Chciałbym im oszczędzić stresu przez pierwsze 4 tygodnie flo 

Edytowane przez Totoro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Totoro no ja niestety musialem to zrobić w pierwszych 10dniach od przełączenia i sie zatrzymała. Ale wolałem na jednej zrobić supercropping niz od reszty światło mialo by byc za wysoko. A ty jak wysoko trzymasz światło od roslinek? 

Edytowane przez Dobry_Człowiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry_Człowiek! cały czas trzymałem na 50 cm. I taki jest mniej więcej dystans od truskawek no ale PP poszedł w górę, wiec ma jakieś 30 cm od lampy. Podziwiam tą roślinę bo miała 2 x topping, supercropping na odrostach i jeszcze na głównej łodydze jej zrobiłem. Nie wiem czy to taka odmiana czy zasługa pestek od barneys farm. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piątek, piąteczek, piątunio i updejtunio

witam,

Dziewczyny kończą dziś 7 tygodni. Od tygodnia są 12/12. Chyba jakieś tam małe włoski się już pojawiają. Ogólnie to dziewczyny wyglądają na stabilne i zdrowe. Ostatnie podlania z papu to: A i B - 10 ml, calmag - od 1 do 2 ml = pH 5,8 ec 1,4

 
później podpisze zdjęcia jak siądę do komputer. A tak na szybko to foto nr 3 PP, 4 Truskawka. Ostatnie 2 to tez truskawki ale te z tylu co miały 2 toppingi (widać różnice w ilości szczytów)

8172F730-1E1B-4EE2-A78A-C13ECD9EBE70.jpeg

DF473F32-1299-4AF3-8489-B68B30F3D4DB.jpeg

A22DEE97-C8A5-48DA-890F-65CF8E5EC439.jpeg

F85CD70B-579E-479E-998E-7FD934B253D8.jpeg

7AD5165D-31D2-47B0-8275-18668AD363A6.jpeg

7A8332E1-CA0F-4643-9742-EAC36189870F.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Totoro troche jasne ale ładne. Purple mi sie zbierało do kwitnienia około 10dni. Moje purple nie lubią zbyt dużo światła... końcówki liści sie zwijają... każda purple jest inna, każda inaczej kwitnie inny kolor i inaczej kwiaty tworzy. Ale zobaczymy na końcu co z tego bedzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

przed piątkowy update mały #chwaliPost

Cloudline T6 z elektronicznym sterownikiem temperatury i wilgotności 

81CC6ABE-7322-461E-AB6F-EC9BC81DDFF8.jpeg

Edytowane przez Totoro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry_Człowiek!

Wiesz co zależy jaki model. 
S8 i T8 są na Amazon.co.uk

T4 i T8 są na ebay.co.uk

a ja wziąłem tu rinseoutled.co.uk/  Posiadają modele od T4 do T12. Oprócz tych S. One są takie same poza sterownikiem. Jak coś to oni podają wydajność w amerykańskiej jednostce CFM i trzeba sobie to przekonwertować na m3h.
 

Jak byś brał z tej strony co ja to czytaj opis, który jaką ma wydajność bo chyba przy każdym modelu dodali zdjęcie od T4, który ma tylko 205CFM. I na początku przez chwile nie ogarniałem czemu najdroższy ma tyle samo co najtańszy 😆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Totoro mnie właśnie by intersowal ten model t4. Z tego co tam piszą on ma 205cmf to na nasze jest około 350m3/h to jest troche więcej niz ja potrzebuje. 

Możesz opisac jak on działa? Jak działa ten Kontroler temperatury i wilgotności? Czy możesz ustawić dzien i noc czy tylko jedną temperature i wilgotność?Czy w moim przypadku by sie to sprawdzało? ( byla dyskujsa na moim poście aprop wilgotności 🙂 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry_Człowiek! wiesz co u mnie niby tez ale stwierdziłem ze lepiej mieć zapas mocy. Różnica w cenie nie jest az tak duża. 
 

odpowiem Ci na te pytania za kilka dni bo ja dopiero wczoraj w nocy go zamontowałem i tylko ustawiłem na 6 bieg (z 10), wiec jeszcze nie ogarniam tego sterownika.
 

Ja zamierzam ustawić żeby utrzymywał wilgotność w dzień przez 12h na około 40/45%, a w nocy nie więcej niż 55%. Zaraz siadam do tego i będę dłubał. Ogólnie u mnie „wąskim gardłem” całego zestawu są rury 100mm i filtr powietrza, który tez jest 100mm i ma chyba max 350m3/h. (Wentylator 150mm) 

Edytowane przez Totoro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Totoro czyli da rade ustawić że np 12 godzin 26 stopni i 45 wilgotności i 12 godzin np 18 stopni i tez 45 wielkości? Też mam wszystko na 100mm dlatego intersuje mnie ten model t4. Nie zamierzam zmieniać tez boxa na większego dlatego mysle ze ten bedzie dobry. Daj znac jak go przetestujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry_Człowiek! Pogrzebałem i

Miałem nadzieje ze da się tak ustawić jak napisałeś ale się nie da.

Ma opcje takiej jak: stała prędkości od 1-10, najniższa lub najwyższa dopuszczana temperatura albo wilgotność lub jedno z nich. Dla przykładu ja ustawiłem max wilgotność na 55% jak zejdzie poniżej to sobie zwalnia i „chodzi” na niższej prędkości, jak przekroczy 55% to się rozpędza, az uda mu się to zbić. 


Są tez opcje alarmu żeby cię poinformować jak temp/wilgotność przekroczy ustalona przez Ciebie wartość i tu znowu (najniższa/najwyższa lub jedno z nich) 

Jest opcja timer ale jej nie ustawiałem bo nie wiem jak ona działa i poza tym ma ku&wa tylko 9h..
 

U mnie chwilowo jest problem bo ciężko mu zejść poniżej 55%. Wydaje mi się ze to przez rury. Jak wspomniałem wcześniej mam 100mm, a on jest na 150mm. Fizykiem nie jestem ale wydaje mi się ze sporo to zmniejsza przepustowość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Totoro dzięki za info. Miałem juz go zmawiac bo mają ostatnią sztuke tego modelu co ja bym chciał, ale sie wstrzymam. Jak ustawie jak u ciebie 55% to pewnie nie zejdzie do takiej wilgotności. I napewno temperatura była by o wiele niższa bo chodzilo by na całej mocy. Pomyślę jeszcze nad osuszaczem powietrza. Oglądałem Dehumidifier Ram 10L. Tylko on jest dość spory i nie zmisci mi sie w boxie. Myślisz ze jak bym postawił go w pokoju 2m x 2m i zamknął okno i drzwi to osuszył by mi tak pokój zeby ta wilgotność spadała do tych 50%?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...