Skocz do zawartości
Totoro

Mars Hydro FC3000, 3 x Strawberry Cough i 1 x Purple Punch - 1m2

Rekomendowane odpowiedzi

@doominik mam pytanie

sprawdziłem dziś wodę która robiłem we wtorek pH 6.0 ec 0,7, dziś miała już pH 6,2 i ec az 1,1. Czy to normalne zjawisko ? Mogę je podlać taka woda ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Dziewczyny mają już 14 dni. Moim zdaniem jakoś marnie idą 😥a poza tym jednym problem jakim mam jest temp w box, który stoi w pokoju gdzie temp wynosi 22/23 stopnie, a w box mam 20/21 pomimo włączonego grzejnika i włączonej lampy 🤷🏻‍♂️, wilgotność około 70% 

 

U góry po lewej PP reszta truskawy. 

4C906FA2-5D65-4459-9FBF-1A9D58F36869.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciąg pewnie Ci lata non stop ? Ja na wegu mam co godzinę na pół godziny chodzi, i to jest optymalne dla leda co ma swoje chłodzenie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jo wyciąg non stop ale dziś go przestawiłem bo zapomniałem ze był na większe obroty ustawiony, założyłem filtr na niego to coś tam się poprawiła temp i dałem tez grzejnik pomiędzy doniczkami. 
 

ogólnie to one są ok jak na drugi tydzień? Pierwszy raz sezony, wiec się trochę sram. Auto w tym okresie miałem z 2 x większe.. dlatego pytam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr tak wcześnie? Może to tylko ja ale filtr odpalam dopiero jak jest co filtrować, gdy pojawia się zapach. Co prawda filtr to nie majątek ale po co go katować wilgocią na tym etapie.

Ciężko mi też uwierzyć w ten pomiar temperatury. Jak niby w boksie miałoby być zimniej niż poza nim, nawet z wentylacją na pełnej? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@przemiły normalnie wystarczy dwa mieszające na różnej wysokości, które robią chłodne powietrze, ciepłe idzie do góry które wyciąga wyciąg ja u siebie mogę mieć 1,5 stopnia mniej niż w pokoju oczywiście przy wyłączonej lampie

Co do tego filtra to nie wyciągasz w ogóle powietrza z boxu podczas Wega ? 

Edytowane przez Kiler90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały edit:

@przemiły wiem ze się nie powinno używać filtra podczas veg, czego wcześniej sam nie robiłem, wiec wpadłem na taki pomysł. Wsadziłem sleeve z filtra do rury i błala. Mniej ciągnie i nie męczę filtra. 

 

@Kiler90 pytasz @przemiły ale ja sobie pozwolę odpowiedzieć, wiec jak napisałem wcześniej ja tez nie wyciągałem powietrza z box na weg i nie było żadnych problemów. Poprzedni box był mniejszy i znajdował się w innym miejscu i wystarczała tam na weg otwarta kratka na dole i jedna/dwie dziury na górze. Co najlepsze, ze tam nawet nawilżacza nie potrzebowałem xd

1AB3F3C6-66F8-4CA0-97BC-405FBF6D59A5.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Kiler90 napisał:

@przemiły normalnie wystarczy dwa mieszające na różnej wysokości, które robią chłodne powietrze, ciepłe idzie do góry które wyciąga wyciąg ja u siebie mogę mieć 1,5 stopnia mniej niż w pokoju oczywiście przy wyłączonej lampie

 

Nie twierdzę, że nie masz takich warunków jak mówisz, fizykiem też nie jestem, ale nadal wydaje mi się to nieprawdopodobne, żeby powietrze trafiające do boxa magicznie chłodziło się w nim przy pomocy wentylatorów. Zrozumiałe, że na różnych wysokościach będą różne temperatury, ale wentylatory "robiące chłodne powietrze"? Whut?
Niższą temperaturę w boxie niż w pomieszczeniu, w którym tenże się znajduje uzyskałem jedynie w zimie, trzymając namiot praktycznie przy oknie, z wlotem skierowanym w stronę okna. 

 

5 godzin temu, Totoro napisał:

 

@przemiły wiem ze się nie powinno używać filtra podczas veg, czego wcześniej sam nie robiłem, wiec wpadłem na taki pomysł. Wsadziłem sleeve z filtra do rury i błala. Mniej ciągnie i nie męczę filtra. 

 

Moim zdaniem optymalnym rozwiązaniem byłoby użycie timera, taki sterowany z poziomu apki kosztuje 5 dych. Wentylator też podlega zużyciu, działa rzadziej = mniej się zużywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@przemiły możliwe ale dla mnie nowy wentylator to jest drobnostka. Poza tym mam dostęp do miejsca gdzie mogę odesłać popsuty i dostać nowy. 
 

Swoją droga testowałem takie rozwiązanie jak Smart Home. Miałem właśnie wtyczkę podłączona pod wentylator żeby go wyłączał jak wilgotność spadnie do 40% i włączał jak wzrośnie do 60% ale się nie sprawdziło. Już wole kupić coś takiego 

E6C2D5A3-A826-418D-AA20-B78795395ECF.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@przemiły skieruj mieszający bezpośrednio na miernik temperatury to zobaczysz o które „zimne powietrze” mi chodzi i tu nie trzeba być fizykiem.

@Totoro bluelab robi sterowniki do dosłownie wszystkiego i napewno są dobre tyle ze świńsko drogie  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kiler90 rozumiem tylko czepiam się precyzji wypowiedzi.  mam nadzieję, że tutaj każdy wie, że sam mieszak nie robi zimnego powietrza 🤷‍♀️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mału up:

Pierwsza mieszanka odzywek się skończyła. Poleciała nowa:

Po dodaniu do wody a i b w postaci 5ml oraz cal mag 1ml uzyskałem roztwór: pH 6,3 ec 0,8, który skorygowałem do pH 5,8 i ec 08 i każda z dziewczyn dostała 400ml  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

dziewczynki kończą jutro 3 tygodnie 

dziś dostały papu pH 6,2 ec 0,8 (pH się podwyższyło bo papu stało 2/3 dni), w sobotę kolejna dawka i lekko podwyższę ec do 1. Dziś był mój i ich pierwszy topping

pierwsze dwa zdjęcia Pp, reszta truskawy 

5CA20B94-CF6D-4F2C-9F31-6594373294EA.jpeg

3F107545-C271-4085-A351-A8827B94C8D5.jpeg

82EC36C4-AAEA-479D-9356-14C3364703D3.jpeg

BA85FF37-183E-46D8-AC29-3A680FD9845A.jpeg

39B56F79-B3D2-4BA7-A9A6-2FD39FE13003.jpeg

A5AADD20-DC15-43A1-808B-8A333B9E0BC4.jpeg

2B58B463-7FED-4D61-8293-86ACBA998C2B.jpeg

A6EDA7E3-8891-489C-A94A-1C107E1A8201.jpeg

82EB0992-D9B5-41AB-885E-E6040FAAF7B1.jpeg

Edytowane przez Totoro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

mały update odnośnie pokarmu:

A i B - 8 ml, calmag - 2 ml = pH 5,9, ec 1,1. 
Każda z dziewczyn dostała po 400ml 

 

1C1FDB18-6212-426D-8B42-B380C2B2CD38.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mobilki,

Ktoś jakieś pomysły ? Pierwsze dwa zdjęcia to PP, kolejne dwa to jedna z truskawkek, pozostałe w porządku..

@doominik wzywam cię zielony aniołku 😆

4FCB3BEF-E58C-42F6-886B-0B449C0AD4EE.jpeg

3FE0CF75-B0F0-4A9C-B293-A94DB66F8476.jpeg

B2271096-2750-4F07-B40B-E9D4368476BF.jpeg

61D48B3C-940B-4061-BA88-39A78CDD370B.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...