Skocz do zawartości
Totoro

Mars Hydro FC3000, 3 x Strawberry Cough i 1 x Purple Punch - 1m2

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Dziś dziewczyny przeniosłem do docelowych doniczek. Dostały tez pierwsze papu. 0.5 ml cal mag, 1 ml a i b na 5 ml wody z obniżonym pH do 5,9. 
 

Na zdjęciu z korzeniami pierwsze z lewej u góry PP, reszta truskawy. Na drugim zdjęciu bez zmian czyli PP w niebieskiej skrzynce 

7B167F37-3A51-4C01-9E6F-AFE9687C077D.jpeg

5F8BE632-0535-421E-9764-3ACF70DDADA2.jpeg

13 minutes ago, Totoro said:

 

 

 

 

Edytowane przez Totoro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Totoro raczej ec w kokosie jest dość istotną rzeczą. Nie wiedziałem, że nie sprawdzasz wcześniej pisałeś, że lejesz sama wodę więc myslalem, że dlatego ec nie masz.

 

Tak jakbyś chciał hydro robić bez sprawdzania ec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piccolo już w sumie dwa razy robiłem bez sprawdzania ec i zjeb@łem z mojej winy bo spaliłem. Teraz będę lał wg rozpiski od canna z lekkim odżywianiem. 
 

Chociaz masz trochę racji, chyba zamówię ec meter bo i tak kolejne grow planuje w jakieś wilmie zrobić, wiec ec meter się przyda 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Totoro różna masz też wodę w kranie nawet jak lejesz według rozpiski, jak masz wodę 0.6 ec , to dodasz według rozpiski, a ci wyjdzie ponad 2.0ec i krzaki popalone.

Nie pisze złośliwie ani nic sam następne grow chce w kokosie i dlatego pytam sprawdzam 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słusznie rozprawia kolega, monitorowanie ec i ph w hydro to podstawa. Malo tego trzeba Kmicic korelacje ec i ph zeby kontrolować jakie ec jest odpowiednie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piccolo ec wody w kranie mam niskie 0,2. Kiedyś jak kupiłem chiński pH meter to ec był w zestawie i sprawdzałem z ciekawości ile ma. 

@Cieniu nie mówię ze nie. Przeszło mi to ostatnio przez głowę. Zaraz zabieram się do szukania jakiegoś miernika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć @Totoro :) fajny setup, życzę powodzenia! Będę obserwował tym chętniej, że też od niedawna świeci u mnie FC3000 i ciekaw jestem co pokaże na takim metrażu jak Twój.

Edit:
pozwolę sobie dokleić materiał o FC3000, nie ma jeszcze wielu growlogów z lampami z seri FC a tutaj temat raczej wyczerpany. 

 

Edytowane przez przemiły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Totoro 0,36 m2 :) 

wymiary lampy są bardzo bliskie wymiarom boxa :D. Relacji, póki co nie bo z czasem średnio jak zawsze, ale na pewno podzielę się przemyśleniami. Póki co początki wega, swoją trzymam dużo niżej i na minimalnej mocy.

Edytowane przez przemiły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Totoro jak śpiewała Maryla - "tylko koni żal" 🙃

Jest sporo czynników, które nie pozwalają mi na większy grow room. Mam jeszcze jeden mniejszy box i na ten moment styka mi to w zupełności. Oby z czasem doszło skila i miejsca na większe uprawy. Zostawię tutaj fotkę jak to u mnie teraz wygląda i kończę bałaganienie w Twojej relacji. Miłego!

 

Edit bo jakże by inaczej:

Ja lece w dwc, pod mylarem jest box z pożywką a to na pierwszym planie to chłodziarka. Dodatkowa inwestycja, ale jak miło mieć idealną temperaturę 24\7.

PSX_20210215_112650.jpg

Edytowane przez przemiły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

dostałem już sprzęt do sprawdzania ec, podłączyłem wyciąg bez filtra (zakupiłem tez nowa nakładkę na filtr, producent zaleca wymianę co 6 miesięcy. Jak narazie filtr skutecznie usuwa zapach). 
 

5l h2o, odostanę pare h o parametrach pH 7,2 i ec 0,1 podałem 5ml a i b + 1ml calmag + pH down otrzymałem roztwór pH 6,0 i ec 0,7. 
 

@doominik poproszę cię o sprawdzenie czy w porządku wyszło z ta wodą? 
 

@Piccolo mogę w końcu podać Ci moje ec 

Edytowane przez Totoro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piccolo pisze bo może się komuś przyda, a i dla mnie to tez zostanie pomimo ze zapisuje wszystko w kalendarzu to zawsze się może zgubić czy coś. 
 

apera ec20, a pH meter mam apera sx610. Miałem wcześniej apera pH20 ale się popsuła po 2 miesiącach i tu ważna rzecz solucje pH 4 i 7 pokazywał poprawnie ale wszystko pomiędzy to była loteria. Chciałem kupić bluelab truncheon ale nie było dostawy na następny dzień, wiec wziąłem apera. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Totoro niektóre dodatki bardzo nieznacznie wpływają na EC, szczególnie te organiczne. EC podnoszą głównie sole mineralne, a np canna boost to w sporej części wyciąg z glonów itp. To samo jest np z turpinatorem-najpierw ustalasz „moc” mieszanki, a dopiero potem dodajesz turpinator i nie szkodzi oj roślinie ani troszkę. PK boostery już tak i z nimi jest łatwo przesadzić. Ten tydzień czy dwa, kiedy się je stosuje EC jest najwyższe w całym cyklu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...