Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

O kiełkowaniu nasion marihuany

kiełkowanie-nasion-marihuany.jpg

Kiełkowanie nasion marihuany może sprawiać kłopoty początkującym rolnikom. Proces ten zachodzi kiedy pęka nasiono i pojawia się mała roślinka której trzeba zapewnić odpowiednie warunki. Kiełkowanie nasion to pierwszy etap do uprawy marihuany. Obecnie nasiona konopi produkowane są przez wiele firm, najwięcej na polskim rynku obecnych jest producentów holenderskich. Dobrze jest więc zaopatrywać się u sprawdzonych sprzedawców kupując nasiona marihuany znanych producentów. Obecnie do wyboru mamy wiele odmian konopi z różnymi genami, na pewno każdy znajdzie swoją ulubioną odmianę. Nie należy kupować nasion z nieznanych źródeł, często na różnych portalach ogłoszeniowych ogłaszają się oszuści którzy sprzedają nasiona konopi przemysłowej która jak wiemy posiada znikome ilości THC. W tym artykule dowiesz się, jak kiełkować nasiona marihuany.

kiełkowanie-nasion-marihuany.jpg

Kiedy będziesz już posiadał nasiona, to przyjrzyj się nim czy są dojrzałe. Prawidłowe nasiona powinny być twarde w dotyku koloru brązowego w różnym odcieniu jaśniejszym i ciemniejszym przeważnie z różnymi ciemnymi plamkami, natomiast niedojrzałe nasiona są zielone a nawet czasem białe. 

Kiedy będziesz już posiadał pewne nasiona marihuany, to zadbaj o to aby wszystkie potrzebne rzeczy do uprawy były przez Ciebie skompletowane, oraz przygotuj miejsce gdzie będziesz uprawiał konopie. Jeśli będziesz prowadził uprawę indoor to musisz posiadać odpowiedni sprzęt do uprawy aby zapewnić roślinom odpowiednie warunki do rozwoju, za słaba lampa czy wentylacja mogą popsuć uprawę, również inne czynniki mogą wpłynąć na zły rozwój konopi.

kiełkowanie-nasion-marihuany.jpg

kiełkowanie-nasion-marihuany.jpg

W przypadku uprawy marihuany outdoor mamy do czynienia z zupełnie innymi warunkami. Nie możemy manipulować światłem i temperaturą, o wszystkim decyduje matka natura. Przed kiełkowaniem nasion marihuany musisz odpowiednio przygotować swojego spota i upewnić się, że miejsce jest bezpieczne. Nie zaczynaj kiełkowania nasion kiedy nie jesteś do tego przygotowany, możesz stracić nasiona i trzeba będzie się liczyć z dodatkowym kosztem zakupu.

kiełkowanie-nasion-marihuany.jpg

Najlepszy sposób na kiełkowanie nasion marihuany 

Aby nasiona marihuany szybko wykiełkować potrzeba zapewnić im odpowiednie warunki, najlepiej kiełkują w ciepłym miejscu. Najbardziej popularną metodą jest kiełkowanie na chusteczkach czy też wacikach kosmetycznych które nasączane są wodą.

Do wykiełkowania nasion marihuany tą metodą potrzebujesz:

- papierowe ręczniki, chusteczki lub waciki kosmetyczne

- nasiona

- zwykła woda z kranu

- jakiś pojemnik z pokrywką np. plastikowy

Krok 1: Weź pojemnik plastikowy i rozłóż na nim np. chusteczki najlepiej dwie warstwy. Nalej trochę wody, jednak nie za dużo aby nie było bardzo mokro.

Krok 2: Połóż na chusteczki nasiona marihuany a następnie przykryj nowymi chusteczkami i nalej trochę wody aby całość była wilgotna.

Krok 3: Następnie przykryj pojemnik pokrywką tak aby był dostęp powietrza do środka i to wszystko.

Krok 4: Schowaj pojemnik z nasionami w ciemne i ciepłe miejsce, wystarczy temperatura pokojowa.

Kiedy wykonasz wszystko poprawnie, to musisz czekać na pokazanie się kiełków. Możesz zaglądać co jakiś czas do pojemnika upewniając się czy jest prawidłowa wilgoć, jeśli chusteczki stracą trochę wilgoci to możesz dodać odrobinę wody. Kontroluj co jakiś czas czy pojawiają się białe kiełki. Kiedy stworzysz odpowiednia warunki nasionom to biały kiełek możesz ujrzeć po ok. 2 dniach, oczywiście jeśli nasiona są dobrej jakości. Jednak zdarza się, że nasiona marihuany wypuszczają kiełek nawet po 1 dniu, a najdłużej mogą kiełkować 2 tygodnie, jeśli po tym czasie nasiona nie wykiełkują to możesz je wyrzucić, prawdopodobnie są wadliwe lub mogły być nieodpowiednio kiełkowane.

kiełkowanie-nasion-marihuany.jpg

kiełkowanie-nasion-marihuany.jpg

Kiedy jednak uda Ci się wykiełkować nasiona konopi i biały kiełek osiągnie ok. 1 cm długości to możesz go delikatnie wsadzić do ziemi. Oczywiście należy to zrobić wsadzając roślinę kiełkiem w dół, musisz zrobić to delikatnie aby nie uszkodzić młodej roślinki. Użyj np. zapałki aby zrobić dziurę w glebie, i wsadź wykiełkowane nasiono lekko zasypując ziemią. Podlej kiełek aby było wilgotno, na następny dzień możesz dostrzec jak roślinka się podnosi, w kolejnych dniach dostrzeżesz coraz wyraźniejsze małe listki. 

kiełkowanie-nasion-marihuany.jpg

Kiełkowanie nasion automatów jest takie samo niczym się nie różni. Pierwsze kiełkowanie nie zawsze jest udane, jednak w większości przypadków początkującym udaje się to za pierwszym razem. Trzeba zaznaczyć, że nie zawsze nieudana próba kiełkowania jest winą growera, czasem po prostu trafiają się takie nasiona które są wadliwe. Jeśli nadal masz jakieś wątpliwości to zawsze możesz zapytać na naszym forum. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam porady :) Kiełkowałam nasionka na mokrym waciku, szybko puściły korzonek i Wyszedł zielony listek, jak zwykle w tym momencie przeniosłam kielek do doniczki z ziemią( delikatnie, ziemia wilgotna-robiłam to już wcześniej i Wszystko było ok) już drugi raz zdarza mi się jednak, ze roślinka w tym momencie zatrzymuje się zupełnie, listki wciąż są zielone ale wcale się nie rozwijają. Jak tu jej pomoc? Poprzednia zatrzymała się tak samo i po czasie listki zgniły, z tą chcę coś zaradzić póki jest czas, wrócić jeszcze na kilka dni do wacika, żeby lepiej się rozwinęła w Samej wodzie? Czy może podlać bardziej ? (Ziemia nie jest sucha, ale może potrzebne mu na początku większe „błotko”? Dzieki za wszystkie pomysły !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maya zgnila bo może miała za mokro? Taki kielek nie potrzebuje mieć błotka, wystarczy 2 łyżki wody dziennie. To może być problem u Ciebie że jest za mokro. Jak nasiono puści kielek to od razu do ziemi ja dawaj.

Jak już ma listki to nie wracaj z nią na wacik, ona powinna zacząć się ukorzeniac w ziemi.

Edytowane przez Farmerka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam, że za dużo wody. Ja podlewałem kieliszkiem na donicę 12l i wszystkie powychodziły. Drugim pomysłem jest kiepska ziemia. @Maya

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Farmerka Dzięki! To może problem w tym, że jeszcze Będąc  na waciku rozwinęła listek, z tą już czasu nie cofnę, ale spróbuje mniej podlewać, teraz dostaje ok. kieliszek dziennie. 
Następna właśnie puszcza korzonek, więc tym razem wkładam Już do ziemi ?‍?

@Aron Dzięki! Będę podlewać mniej, nadal jest zieloniutka, mam nadzieje, że nie jest Dla niej za późno?  

Rok temu miałam piękny krzaczek, teraz chyba mam za duży gest z tą wodą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, mam odmianie white widow, ziemia 5,5 - 6,5 ph, podlewam wodą filtrowaną, zacząłem ją kiełkować 6 dni temu, jak tylko pojawił się kiełek wsadziłem do ziemi i wyszła z ziemi 3 dni temu, od tamtego czasu rośnie, korzystam z przeźroczystego kubeczka i widzę, że się ukorzeniła ma teraz 6 cm wysokości, ale listki są dość małe, są 2 i mają prawie po 1 cm długości. jest to moja pierwsza roślinka i nie wiem czy wszystko z nią ok.

Wygląda tak:

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytania. 

Nasiona mi wykiełkowały. Na jaką głębokość wcisnąć je w ziemie? Czy po wciśnięciu podlać (dwa ostatnie mi zgniły kij wie czemu)? Czy lepiej w wilgotną, zroszoną ziemię? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie . Wlasnie wykielkowalem 2 automaty . Lodyga juz jest ale lisci jeszcze nie ma . 

 

1. Czy lampe powinienem wlaczyc dopiero jak wyjdzie lisc?

 

2. Za jaki czas ja podlac i jak duzo?

 

Dzieki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mass lampa powinna świecić od początku wyjścia kiełka z ziemi a podlewać na początek możesz 50-100 ml wody ale spryskiwaczem co by wilgotność była wysoka w ziemi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...