Jump to content

Recommended Posts

Guest Zielone krainy

@KlausKörner  Dobrze zainwestowane pieniądze. Ta papuga nadaje się do wyrywania gwoździ, nie brudzi i nie skrzeczy, sam mam podobną papugę, ale nie trzymam jej w klatce, bo się nie boje, że odleci. :D

3 minuty temu, Zielone krainy napisał:

@KlausKörner  Dobrze zainwestowane pieniądze. Ta papuga nadaje się do wyrywania gwoździ, nie brudzi i nie skrzeczy, sam mam podobną papugę, ale nie trzymam jej w klatce, bo się nie boje, że odleci. 😄

Taaak, do tego cichutka i się nie starzeje. Jednak TRADYCYJNIE, żona i córka są innego zdania.

Guest Zielone krainy

@KlausKörner Żona i córka to osobniki płci żeńskiej, a takie jednostki ludzkie nie znają się na tego rodzaju papugach, tu trzeba mężczyzny, by potrafił się zajmować takim pięknym okazem. :D

Czy ktoś spotkał się z problemem, że pomimo dekarboksylacji ciastka nie działają. Robiłem w 115 stopniach przez 35 minut i teraz wiem, że za mało czasu dałem. Trochę amatorszczyzna ale czy jest sens to jakoś ratować czy nowe najlepiej zrobić?

Edited by Pacze

@Pacze Lepiej zrobić masło konopne i na jego bazie machnąć ciacha 😄 po co się bawić w dekarboksylacje, skoro mozna zrobić porządnie masełko i się nie martwić 😄

Witam,

mam zamiar zrobić swoje pierwsze wypieki i tu do głowy przychodzi mi kilka pytań.

1. Po wpisach widzę że dużo lepiej zrobić ciastka z wcześniej przygotowanego masła. W pierwszej kolejności należy gotować nasz towix ale posiadam już bardzo drobno zmielony susz który chciałem poddać procesowi dekarboksylacji i wrzucić prosto do ciasta. Czy tak zmielony chmiel nada się do wykonania masła czy lepiej to sobie odpuścić i pozostać przy dekarboksylacji? 

2. czy piekarnik gazowy nada się do wykonania wypieków, wiem że w takim piekarniku nie da się ustawić temperatury tak precyzyjnie jak w elektrycznym i boje się żeby nie przedobrzyć z temperaturą. Ktoś może robił już ciacha w takim piekarniku i może podzielić się opinią? 

3.Wypieki lepiej skonsumować od razu po ostygnięciu czy na przykład następnego dnia? 

1 godzinę temu, WymiataczMega napisał:

@Proy_18 za mało materiału dałeś 

Nie wiem stary. Nie mam co dawać więcej

Zrobiłem ciasteczka zgodnie z przepisem, krok po kroku i wyszły smaczne, ale nie był to jakiś fantastyczny wypiek. Moja ocena organoleptyczna --> Tekstura 3/5 | Smak 3,5/5 | Zapach 4/5 | Wygląd 2,5/5 

Tak ogólnie płaci się za to wszystko prostotą wykonania. Są one warte tego 🙂

Czy po wypieku takich ciastek mocno śmierdzi w domu?  Znajomy mówił że dom mu 2-3 dni śmierdział po takich wypiekach. Jeśli tak, jak zapobiec śmierdzeniu?