Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@mlodymily @mlodymily jak jak robiłem to zawsze najpierw scrasherowane jaranie do pieca na 20-30 min w około 100 stopni, w jakieś foremce jak na ciasto przykryte sreberkiem od góry. Potem masło do szklanej miski na garnek z parującą woda, do tego jaranie z piekarnika do masła na 30 min, masło przecedzić, i co z tego masła nie zrobisz będziesz miał banie.

Ja na 200g masła klarownego,  dawałem około 10g baki . Wychodzil z tego placek który może na 10-12 kawałków ?

Z bania zależy od tolerancji jak dałem raz osobie z zerowa tolerancja to po jednym takim kawałku podobno było źle przez parę godzin xd 

Edytowane przez Piccolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piccolo ty a powiedz mi jak mam tak z 1.5g jarania i nie mam co z tym zrobic jakbym sobie zrobil takie masło i to wypił?XDD jebło by cos myslisz? tak na dwie osoby lub 3

@Piccolo ano wlasnie i jak to masło przecedzic w jakim sensie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mlodymily wydaje mi się że by jeblo, bo czemu by miało nie jebnac, ale wtedy bym raczej dał tego masła mniej jeśli tylko 1.5g niż 200g. Nigdy nie próbowałem ale wydaje mi się że jakbyś z tym masłem kanapki zrobił to też by jeblo, jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi.

Bierzesz garnek z wodą gotujesz tą wodę, na garnek dajesz szklana miskę z masłem , jak się rozpuści dodajesz zioło i trzymasz to przez 30 min, na tym garnku który jest na gazie i cały czas woda paruje w miskę i podgrzewa masło z ziołem. Po 30 minutach to co jest w misce czyli masło z ziołem , przelewasz przez sitko żeby przecedzić masło od zioła, i to masełko co masz przecedzone będzie klepać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15/06/2019 o 17:21, Buk napisał:

Ciasteczka z marihuaną

 ciasteczka-z-marihuaną-przepis.jpg

Czasem warto dla urozmaicenia palenia zrobić sobie ciastka z marihuaną . Nie samym paleniem człowiek żyje, można spróbować swoich sił ze zrobieniem pysznych i kopiących ciasteczek konopnych. Ciasteczka idealnie nadają się do wspólnego imprezowania ze znajomymi. Możesz delektować się marihuaną całkiem inaczej niż zazwyczaj.

ciastka-z-marihuaną.jpg

Do upieczenia swoich ciasteczek z marihuaną potrzebujesz piekarnika oraz składników, możesz też wykorzystać masło konopne, jak zrobić masło konopne znajdziesz poniżej: 

Pamiętaj że podczas pieczenia nie należy przekraczać temperatury 150 stopni, bo możesz utracić cenne THC.

ciastka-z-marihuaną-przepis.jpg

Przepis na ok. 15 ciasteczek z marihuaną

Niezbędne składniki:

- 2 g do 5 g marihuany 

- 1 jajko

- 100 g masła

- szklanka mąki 

- pół tabliczki czekolady (proponowana gorzka) 

- 1 łyżeczka proszku do pieczenia 

- 1,5 łyżki wiórków kokosowych 

- pół szklanki cukru  

ciastka-z-marihuaną.jpg

Instrukcja pieczenia ciasteczek z marihuaną 

ciastka-z-marihuaną.jpg

- Cukier i masło wkładamy do jakiejś miski, i ucieramy aby uzyskać puszystą i gładką masę 

- Dodaj jajko, podczas ucierania

- Przesiej mąkę do drugiej miski, i dodaj proszek do pieczenia 

- Połącz wszystko z maślaną masą, dodaj rozdrobnioną czekoladę, wiórki kokosowe i dobrze rozdrobnioną marihuanę 

- Wszystko dobrze wymieszaj 

- Na natłuszczoną blachę powykładaj ciasto 

- Następnie włóż do piekarnika na ok. 17-20 minut, uważaj aby nie przekroczyć 150 stopni temperatury 

- Po tym czasie wyciągasz ciasteczka, czekasz aż ostygną i możesz je konsumować 

Pamiętaj takie ciasteczka są nielegalne, i nie rób sobie żartów częstując kogoś ciastkami z marihuaną. Osoba spożywająca musi mieć świadomość że spożywa ciastka z zawartością THC. Nie polecamy po zjedzeniu ciasteczek siadać za kierownicą. Ciastka z marihuaną możesz przechowywać w pojemniku. Oczywiście przedstawiony przepis można modyfikować według własnego uznania, życzymy smacznego !!!

ciasteczka-z-marihuaną.jpg

ciastka-z-marihuaną.jpg

ciastka-z-marihuaną.jpg

Świetny przepis! Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, jak mam tylko masło konopne bez tematu, to mogę zrobić na samym maśle? Ktoś próbował i jest w stanie ocenić efekty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem ciasteczka z tego przepisu, tylko w formie babeczek. Użyłem do tego słoika suszu odpadowego(topy te małe od spodu w różnym stadium rozwoju). Użyłem zwykłego masła i troszkę dłużej piekłem. Kopia niesamowicie jem pół takiej babeczki i po godzinie mam paregodzin super bomby. Jedyny minus to to że gastro mam potem trzy razy mocniejsze niż po paleniu. Pozdrawiam 

IMG-20210603-WA0001.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@KlausKörner  Do ciastek z tego, co mi wiadomo to konieczność, bo inaczej temat nie będzie miał właściwości "psychoaktywnych".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KlausKörner Odpady były zbierane przez dłuższy okres i były tam zarówno małe topki tuż po kosie bez trymowania, jak i taki ścinane w trakcie zeby energia poszla do tych z góry i było tam też sporo przytopowych z trymowania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym @Farmerka @Zielone krainy @Tester @Piccolo

To i ja sie pochwale😎 Pierwszy raz coś pieķłem

67g trymu i małych topkow mialy byc Ciastka ale za dużo masła mialem zrobionego, zrobilo sie jedno duuuze Ciastko i 3 foremki babeczek. W nocy zjadlem dawalek wielkosci zapalniczki, dopiero wstałem...😁 moc niedoogarnięcia jadlem w coffie space brownie szczerze chowa sie ten sprzęt z coffa🙈😁

Podsumowując mordka mi sie Cieszy ze pierwsze wypieki, maslo wyszlo prawie zgodnie z planem.!  Pjona🖐

Aaa i wjechał na hydro szklany pantofelek99 😎😈

 

16249603311805314652111771693639.jpg

Edytowane przez ArtizO
Ciachooooo^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...