Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.

1. Czym przykryc to szklane naczynie w piekarniku podczas dekarboksylacji zeby zmniejszyc zapach w mieszkaniu ale tak zeby bylo bezpiecznie? A czy mozna/trzeba to szklane naczynie wylozyc folia aluminiowa? 

2. dajcie znac czy dobrze rozumiem caly proces: a. do dekarboksylacji trzeba rozdrobnic temat, wlozyc do piekarnika na 45 min, na 110 stopni C --> b. przygotuj ciasto na ciasteczka, dodaj zdekarboksylowany skladnik, piec jakies 20 min w mniej niz 150 stopni C (125 ok?) 

3. ile takie ciasteczka moga stac? lepiej przechowywac w lodowce czy normalnie w szafce? 

Jakies wskazowki lub uwagi? Dzieki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, fairy napisał:

. Czym przykryc to szklane naczynie w piekarniku podczas dekarboksylacji zeby zmniejszyc zapach w mieszkaniu ale tak zeby bylo bezpiecznie? A czy mozna/trzeba to szklane naczynie wylozyc folia aluminiowa? 

czym żeby się nie stopiło, nie trzeba foli 

 

11 minut temu, fairy napisał:

dajcie znac czy dobrze rozumiem caly proces: a. do dekarboksylacji trzeba rozdrobnic temat, wlozyc do piekarnika na 45 min, na 110 stopni C --> b. przygotuj ciasto na ciasteczka, dodaj zdekarboksylowany skladnik, piec jakies 20 min w mniej niz 150 stopni C (125 ok?) 

no niby tak

11 minut temu, fairy napisał:

3. ile takie ciasteczka moga stac? lepiej przechowywac w lodowce czy normalnie w szafce? 

normalnie w szafce tego nie testowałem ile mogą leżeć@fairy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Raczej podobny do zwyklego jedzenia. Wiem że żelki będą do 4tyg dobre, pozniej pleśń wchodzi, ciasto 5-7 dni jeśli trzymasz w lodowce. Jesli zamrozisz to takie 2 miesieczne ciasto/ciastka będą mialy moc jakbys dopiero upiekl. Oczywiscie mrozenie zabiera troche smaku z produktów, przynajmniej ja to zawsze czuje, ale nie każdy sie przejmuje aż tak smakiem? dobrze hest zawinac ciastka w papier i trzymac w słoiku, też przedłuży to żywotność. Ale co do dnia to nie powiem. Nie jestem ekspertem. Dwa przepisy na forum a ty mnie Szymek oznaczasz jakbym była Magdą Gessler w pieczeniu z marihuaną.?

Edytowane przez Farmerka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...