Skocz do zawartości
Nyilas

Pierwszy raz - AF Bruce Banner | AF Black Domina | AF Jack Herer | Led Mars ts 600

Rekomendowane odpowiedzi

@Szym przy włączonej lampie, liście mają dobry zielony kolor. Nie wiem czy zdjęcie tym razem z flashem w telefonie coś zmienia ale wrzucam. Jak to dużo zmieni to wyciągnąć ją z Boksa i zrobić przy słonecznym ?IMG_20210407_073921.thumb.jpg.1de77a6bbdf208773afaab5aa0b91386.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 hours ago, Szym said:

@Nyilas zastosowałeś dolomit?

Tak, i w zasadzie to już jest więcej tego na liściachp, po kilku godzinach

3 hours ago, Mer said:

EC wody sprawdziłes ?

Nie mam miernika

Może to niedobór fosforu? Czy jednak całkiem w inną stronę? pH  się stabilizuje, wczoraj było pod 6 

Edytowane przez Nyilas
Edit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Kranówa" może mieć zbyt wysokie ec/ppm co skutkuje podobną lipą co złe ph.... jeśli jest to faktyczny problem to dolomit mógł go pogłębić ale tego pewien nie jestem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, Mer said:

"Kranówa" może mieć zbyt wysokie ec/ppm co skutkuje podobną lipą co złe ph.... jeśli jest to faktyczny problem to dolomit mógł go pogłębić ale tego pewien nie jestem...

To co polecasz ? Przejście na deszczówkę / sklepową wodę? Deszczówkę teraz ciężko może być haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nyilas Polecam zakupić podstawowe mierniki cieczy ph i ppm/ec bez tego trochę lipa.... 

A na tą chwilę porządny  flush najlepiej z odżywką  do tego przeznaczoną oczywiście woda ZRODLANA z marketu i kolejne podlania też woda z marketu już odpowiednio wzbogacona 

Edytowane przez Mer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy grow, i tak wyszedłem poza zakładany budżet z 800 zł, na następny można będzie myśleć nad miernikami, teraz nie wydam kolejnych 500 złotych 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Nyilas napisał:

Pierwszy grow, i tak wyszedłem poza zakładany budżet z 800 zł, na następny można będzie myśleć nad miernikami, teraz nie wydam kolejnych 500 złotych 

Wspomniałeś że ph ogarniasz... A podstawowy mierniki ec kosztuje 50 zł 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Nyilas napisał:

Mierzę pH gleby, miernika pH cieczy nie mam. Jaki miernik pH cieczy polecasz ?

A jaki miernik gleby posiadasz? Bo obstawiam że jest miernikiem tylko z nazwy. Ogarniaj pożywkę wtedy gleba będzie ok . Do ph adwa a ec/ppm od eds

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś coś napisać o kroplach JBL? Tak jak mówiłem, chce jak najbardziej zaoszczędzić na pierwszym grow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na stronie wodociągów twojego miasta jakie ec ma woda. Jak nie dasz rady znaleźć, zadzwon i zapytaj 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...