Skocz do zawartości
marihomaniak

Czy widzicie tu coś złego?

Rekomendowane odpowiedzi

Dałem tej terra vega wczoraj 3ml na 1.5l butelki, a zalałem ją po 400 ml, więc ja nie wiem czy tak to powinniem zrobić, bo te 1.5l to pójdzie w 2 tygodnie, więc mało bedzię tego azotu, czy aby nie powinienem do odmierzonego 400ml dać te 3ml i zalać ją, czy ona po jednej nocy już by złapała ten azot i mozna byłoby wyciągnąc wnioski czy to niedobór azotu, z powodu braku jego, czy z powodu zablokowana przez Ph ?

druga powoli jakby też zaczyna mieć ten sam problem, ale w mniejszym stopniu ?

ratujcie, bo chciałby je zobaczyć znów zieloniutkie jak były 2 tygodnie temu 😕

dzień 35

1 panna 
IMG-20210204-125542.jpg
IMG-20210204-125436.jpg

2 panna
IMG-20210204-125443.jpg

2 na raz
IMG-20210204-125522.jpg

Edytowane przez marihomaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież ona na moje ma nawet nadmiar azotu, a ona jeszcze kwitnie do tego i nie wykorzystuje już tego tak dużo

+ popalone końcówki od przenawożenia prawdopodobnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fxxx1337 Nie no co ty gadasz, jak może być przenawożona jak wczoraj był pierwszy raz kiedy jej podałem jakikolwiek nawóz i to było tyle co kot napłakał, wcześniej sama woda
a popalone koncówki mogą być od niestabilnej temperatury.

Edytowane przez marihomaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wychodzi ci bardzo wczesny niedobór siarki i magnezu , nie lej nic do ziemi bo masz nadmiar azotu który roślina wciągnie gdy zacznie kwitnąć normalnie , lej tylko wodę z dobrym pH . Daj oprysk z cal magu na liście które między żyłkami mają jasne klastry , to objaw bardzo wczesnego niedoboru siarki i magnezu. Oprysk zrób z połowy zalecanej dawki jeżeli cal mag ma w składzie azot , jeżeli nie daj oprysk z całej dawki. Do oprysku pH pożywki powinno być w granicach 5.5-5.8 pH. 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Najprawdopodobniej przelałeś roślinę kilka razy , bo jest bardzo mała jak na tyle dni, poszukaj siarki ogrodniczej bo przyda ci się również , niedobór siarki skutkuje gorszym przyswajaniem azotu przez roślinę i daje to bardzo podobny efekt jak przy niedoborze azotu. 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


ta druga jest opóźniona od początku wzrostu, prawdopodobnie mogłem uszkodzić nasionko przy wrzucaniu, ale czy pierwsza jest bardzo mała, hmm no może warunki nie są perfekcyjne

to biorę to
pol-pl-Nawoz-Biobizz-CAL-MAG-250ml-Wapn-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Vampidrut a powiedz mi drogi kolego, bo zakupiłem tego biobizz calmaga i jest napisane 

  • Dawkowanie : od 0,3 do 1,4 ml na 1 litr wody 

To co mam sporządzić z litra tą dawkę i tym psikać po tych liściach z jasnymi klastrami między żyłkami
Czy przy następnym podlaniu to dodać do wody po prostu.
I pytanie jeszcze czy jeżeli miałbym psikać po liściach, to razem jak będę podlewał, czy jest to obojętne w jakim okresie i moge odrazu dziś zacząć.

Edytowane przez marihomaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@marihomaniak popatrz czy nie ma dawek do oprysku , bo te dawki to chyba są dla pożywki do podlewania. U mnie na butelce właśnie podane są dwie dawki , jedna do podlewania , druga do oprysku .

96D24FC5-8FDB-4A22-AA35-6F65336A5986.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Vampidrut no mam trochę problem, bo podaną są tylko wartości do mixu w korzenie czyli
 

  • Dawkowanie : od 0,3 do 1,4 ml na 1 litr wody 
     

jak myślisz ile na oko mogę dać tego biobizz calmag ?: D
z 5 ml na litr i popryskać te liśćie trochę ?

Edytowane przez marihomaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@marihomaniak  nie nie rób takich akcji 5ml itd. Z tego co wiem to nawóz bio i raczej nie sprawdzi się jako oprysk , dla tego nie ma nic na ulotce. Lepiej dać 1/4 dawki przy następnym podlewaniu , ale wcześniej zrób zdjęcie rośliny , bo można bałaganu narobić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Vampidrut Dobra to dam 1/4 dawki czyli te 0.3/0.4 przy następnym podlewaniu na litr i zobaczymy czy co się zmieni w liściach, dam tylko jednej roślince, żeby nie zjebać sobie dwóch roślinek w razie czego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja dałem sam Mag/Cal
A tu mi sie wydaję będzie potrzebna jeszcze siarka, tak patrze wg tych tabeli niedoborów to na to mi wygląda, nawet mi wyskakują w niektórych miejscach czerwono/purporowe przejaśnienia.
Muszę szybko googlować jaki preparat do tego zanim mi je zblokuje :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marihomaniak poczaj preparaty z siarką i jakimiś mikroelementami

Albo siarka ogrodnicza jak vampidrut pisał

Edytowane przez Szym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...