Skocz do zawartości
marihomaniak

Czy widzicie tu coś złego?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień 47 życia, druga coś wolniej zakwita ale jest wyższa trochę.

1 panna
zdjęcie z góry
IMG-20210217-131742.jpg
zdjęcie z boku
IMG-20210217-131731.jpg
zdjecie topków 
IMG-20210217-131843.jpg

2 panna (inna odmiana) też automat
IMG-20210217-131815.jpg

Zdjecie dwóch z góry.
IMG-20210217-131906.jpg

Myślicie że ta pierwsza powinna już dostać pk ?

Z tymi niedoborami to próbowalem dać Cal/Mag od biobizz połowe dawki i minimalną dawkę hesi complex z mikroelementami m.in siarką i był tez tam Mag/Cal,t eż były podejrzenia siarki, ale no nie wiem czy to coś dało hmm. nie wiem czy dalej dać większa dawkę bio bizz cal/mag czy już olać i co będzie to będzie, cięzka decyzja 😄
na moje to pierwsza powinna wyglądać jak druga pod względem koloru liści 😄
Zapraszam do oceny sytuacji doświadczonych grower'ów 😄

Edytowane przez marihomaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marihomaniak raczej calmag ci na to nie pomoże, ja mam teraz niedobory wapnia to masz jakby takie rdzawe plamki ty tego nie masz. Z pk bym jeszcze poczekał, daj jej coś na kwitnienie co azot ma też, bo potrzebuje widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piccolo Spróbuje coś ogarnąć, kurde ile ludzi tyle opinii, ale lepiej spróbować wszystkiego niż tak to zostawić bo ewidentnie coś nie tak jest, aczkolwiek ostatnio dałem jej tego Hesi Complex i to miało azot też bo to na wege jest, i chyba ? nic nie dało, więc nie wiem czy warto iść dalej w ten azot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tej drugiej z lepszymi kolorami bym nie łał póki co nic.

Ph ziemi masz jak sprawdzić ?

Tak u mnie niedobory wapnia wyglądają.

IMG_20210217_124122.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piccolo 
Kroplami sprawdzam i jest taki przypadek że ta żółta panna, ma ph od góry koło 7, ale z dołu ma 6ph idealnie, więc nie wiem.


@Szym no to dam jej trochę jeszcze tego Hesi Complex większą dawkę ewentualnie.

Dosage: 50 ml / 10 L

Ostatnio jej dałem około 3ml na 1litr, to teraz dam powiedzmy  z 5/6ml 

Edytowane przez marihomaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marihomaniakzle zrozumiałem z tym pH sorry. 

Jak pH odpowiednie to daj jej pełna dawkę nawózu

Chociaż jak poprzednio lales nawóz to możesz dać samo wodę i następny raz nawóz. 

Nawóz też nie zadziała po jednym dniu plus obserwuj nowe liście jaki mają kolor.

Edytowane przez Piccolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piccolo @Szym @fxxx1337 @Vampidrut
DZIEŃ 56 życia
No tak generalnie sytuacja było że dałem im na początku magnez biobizz i nic nie dało żeby poprawić jakość, potem dałem na vege coś z azotem
Ph wody która podlewam jest dobra, Ph ziemi jest dobre
Dziś zrobiłem im fryzjera żeby topy puchły od dołu również bo bush jak nie wiem. (ZDJĘCIA SĄ PRZED)
I teraz tak podejrzewam że problem był w wodzie z Nawilżacza który się skrapla i zostawiał wodę na liściach, powstało coś jak oprysk z wody o PH około 8 bo tyle mam w kranie, przez to prawdopodobnie powstały jakieś komplikacje ale na szczęście wciaż idzie do przodu, z nawilzaczem będzie ciężko bo jest on dość mocny a box jest mały, ale będę kombinował z ustawieniem donic.
Pytanie czy mogę im podać lać małe dawki PK 13/14 ?
 

Panna Numer 1
20210225-124429.jpg
20210225-124455.jpg
20210225-124539.jpg


2 Panna 
20210225-124624.jpg
Inked20210225-124640-LI.jpg


LIŚĆ 
20210225-124741.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, marihomaniak napisał:

Pytanie czy mogę im podać lać małe dawki PK 13/14 ?

można by było 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@marihomaniak na tym etapie rozwoju masz nawilżacz jeszcze ? To jaką ty wilgotność tam masz ? Na etapie kwitnienia powinna być między 40-50% , a na ostatnie 3 tygodnie nie powinna być większa jak 45% optymalnie. Staraj si e podlewać z wyczuciem , tak by nie przyduszać korzenia ( tak by nie opadały liście po podlaniu) . 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piccolo Ta raczej dobrze podlewam, ostatnio podlałem 23.02   1 LITR i chyba zwiększę dawkę bo pije mocno.

na pewno nie są przelane bo z tym uważam po 1szej uprawie gdzie nauczyłem się na swoich błedach.
@Vampidrut No wilgotność utrzymuje 40-50 %, jak wyłącze to spada do   >10 % 😄 i raczej jak podleje to wstają a nie opadają, sprawdzam wagowo na czucie.

 

Kurde u drugiej panny trening lst zrobiłem mniejszy na początku bo miała stres i karłowata była, a zobaczcie jak wystrzeliła potem że prześcigneła drugą, następnym razem nie będę się patyczkował.😄
Jestem ciekawe co za odmiany to są, bo pestki się pomieszały na początku
Któras ak-47 a druga afgan kush coś takiego chyba, ale która to która to nie mam pojęcia.
Tak mi się coś wydaję że gdyby nie ten oprysk z nawilżacza to były by piękne i zdrowiutkie w 100%, ale gdybać sobie coś mogę, zawsze jakieś doświadczenia na następne razy.

Edytowane przez marihomaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Vampidrut @Piccolo @Szym

Czy mogę teraz na takim etapie trochę podginać szczyty(Pałeczki) od siebie np sznurkami, bo niektóre są bardzo blisko siebie i chyba będą sobie blokować światło? Czy szkoda zachodu?

 

Edytowane przez marihomaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
51 minut temu, Dobry_Człowiek! napisał:

@Vampidrut pk najlepiej podawać około 3 tygodnie przed ścianką. Zaczynając od połowy dawki. Kończysz pk i reszte odżywek i do samego konca sama wodą 

??? Do mnie to miało być ? 🤓😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym @Vampidrut @Piccolo @Dobry_Człowiek!

70 DZIEŃ ŻYCIA

co sądzicie o tym, coś chyba wolno to puchnie, tą pierwsze to ile jeszcze trzymać z 2tyg ?
ta druga nie wiem czemu ale wolniej kwitnie i będzie problem, bo chciałem suszyć to w tym boxie, a raczej nie będzie ścinki w tym samym okresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...