Skocz do zawartości
marihomaniak

Czy widzicie tu coś złego?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień 31

 

Największa panna
IMG-20210131-144501.jpg
Jej liść
IMG-20210131-144515.jpg
 

 

Panna Numer 2 (najzdrowsza)
IMG-20210131-144422.jpg


Czy coś im podać do jedzenie oprócz wódy czy jeszcze nie?

2 pierwsze zdjęcie to chwile po podlaniu, niedopite byłe bo oklapły trochę
Czy robić im jakiegoś lekkiego fryzjera, zeby przerzedzić trochę je?, bo mają ciasno

Edytowane przez marihomaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marihomaniak  Pierwsza roślina, albo ma lekki problem z ph gleby, albo w glebie zaczyna brakować azotu, bo na liściach pojawiają się jego małe niedobory. Sam bym jeszcze nie robił fryzjera, ale jak bardzo chcesz to zrobić możesz, najwyżej rośliny na chwilę lekko przyhamują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy No właśnie kur.. może być, tak to jest jak się tymi kroplami ustala PH, przydałby się taki miernik, ale to za drogie dla mnie na razie,ew hmm tego azotu dać trochę można wytestować . mam Terra Vega i pk13/14 to co najlepiej, czy w ogole coś innego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marihomaniak a jakie ci pH wychodzi kroplami, będziesz chociaż wiedział czy masz podbić czy zbić.

Nawóz Terra Vega, pk nie dawaj nie ma tam nic azotu.

Jeśli dajesz pierwszy raz nawóz, max pół dawki co na opakowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marihomaniak Jak masz złe ph to nic nie da dodanie azotu, bo i tak rośliny będą miały przez złe ph utrudnione, lub nawet uniemożliwione pobieranie tego pierwiastka z gleby.  Jak już to na pewno nie pk 13/14 bo to sam fosfor i potas, a ty na wegu masz małe problemy z azotem, więc wiadomo, że jak byś miał dawać to terra vega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piccolo no staram się żeby kolor było między 6 a 6.5 wiadomo, ale wiadomo jak z tym jest.
@Zielone krainy
No nic najwyżej dam minimalnie terra vega, a te ph to nie wiem, liczę na szczęscie że się naprawi, a z następną uprawą miernik, bo to jest główny fundament 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marihomaniak tutaj chodzi o pH ziemi które prawdopodobnie jest źle i dlatego roślina nie przyswaja z ziemi azotu.

Jeśli nasz krople heliga możesz niby też zmierzyć pH ziemi, sam nie używałem, ale masz opis z google.

celu oznaczenia pH gleby należy:

Dodać kroplami płyn Helliga aż do całkowitego zwilżenia gleby i utworzenia cienkiej warstwy płynu nad próbką gleby. Po około 2-3 minutach przechylić płytkę tak, aby płyn wskaźnikowy znad gleby przepłynął do podłużnego kanalika. Barwę płynu porównać z barwą skali i odczytać pH gleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@piccolo
Niestety ja mam krople typowo pod wodę tylko
Ale dzisiaj zajadę po kwasomierz do gleby, ten płyn helliga, bo to jest najważniejsze jednak ze wszystkiego.
Nie wiem czy kupić ten płyn, czy dołożyć parenaście złoty i kupić miernik do gleby, nie wiem jak się ma jakoś do ceny. bo są po 30 a są i po 100 zł.
czy to jak z tymi miernikami do mierzenia ph wody, te tańsze to gówno mierzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że i te za 100zl gówno mierzą

Kupiłem za 30 zł to wyjebałem po minucie, a podobno te za 100 też raczej nie spełniają swojej roli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marihomaniak żebyś miał dokładny pomiar musisz wydać więcej niż 100zl.

Tymi kroplami możesz zobaczyć plus minus, jak ci wyjdzie że masz ph8 to wiesz, że trzeba zbic, a jak wyjdzie nie wiem 4.5 to musisz podbić.

Dokładnie ci nie zmierzy ale będziesz wiedział w którą stronę masz zła ph, a może wgl nie pH tylko po prostu mają już braki azotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marihomaniak ja używam odżywek canny. Na kwitnięcie polecam canna flores- jakoś 3 tygodnie po przełączeniu pół dawki. Canna pk 13/14- trzy tyogdnie przed ścinką zacząć pół dawki skończyć i skoczyć całą dawką. Po całej dawce do konca sama woda. Polecam jeszcze canna boost ale to juz trochę kosztuje. I apropo miernika ph. Kupiłem jeden z tańszych na amazonie. Polatał dobrze jakos ponad pół uprawy. Teraz chcąc go użyć skala lata jak pojebana. Kupilem teraz mienik adwa ma dobre oponie i nie jest jakis mega drogi. A mienik ph to podstawa. Teraz używam kropelkowego bo czekam na dostawę. Dużo zabawy...

Edytowane przez Dobry_Człowiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry_Człowiek! @Piccolo @Nyilas @zielonyjamajczyk
Zakupiłem ten płyn heliga do ziemi, sprawdziłem i wyszły mi wzorowe PH między 5.5/6.5. Ale wiadomo jak to z tymi kroplami, próbkę wziąłem z 2 cm pod ziemią to chyba dobrze nie?
No to tak jeżeli wszystko zmierzyłem dobrze to ph jest w porządku, więc dam jednej roślince połowe dawki terra vega i zobaczy jak zareaguje na ten azot czy ta żółtaczka zejdzie w pełną zieleń z powrotem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...