Skocz do zawartości
n1kaz

Led do boxa 50x50, Kilka opcji

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje zakup growboxa i od kilku dni siedze i wertuje różne opcje lamp tak do okolo 400zł, nie chce wydawać więcej na lampe jako początkujący grower.

Myślałem nad zakupem Bestva 600W

Ale chyba lepiej wziac Mars Hydro TS600

A moze Viparspectra 600

Czy te chińskie ledy 600W typu wlasnie bestva/viparspectra/kingled/phlizon maja w ogole sens? Przeczytałem tak duzo róznych opinii, że sam już nie wiem.

Na początku własnie grubo zastanawiałem się nad:

Philzon 600W

 

ma ponad 4k opinii i w większości są dobre. W dużym skrócie. Jak sie ma Hydro TS600 do np tego Phlizona? Czy są jakies wielkie róznice miedzy tymi lampami? Obie lampy w specyfikacji mają okolo 360umol przy wysokosci 18"

 

 

Edytowane przez n1kaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, n1kaz napisał:

ma ponad 4k opinii i w większości są dobre. W dużym skrócie. Jak sie ma Hydro TS600 do np tego Phlizona? Czy są jakies wielkie róznice miedzy tymi lampami? Obie lampy w specyfikacji mają okolo 360umol przy wysokosci 18"

podobny efekt by był

brał bym Viparspectra p600

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minutes ago, Szym said:

podobny efekt by był

brał bym Viparspectra p600

 

A czy brak IR w tych nowszych ledach vipara nie wplynie znacząco podczas floweringu? Czy mocniejszy umol/m2 nadrobi to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik pytanie głównie do ciebie ale również do reszty czyli uwazasz, że vispera 150W

https://www.viparspectra.com/collections/xs-series/products/xs-series-xs1500

Jest dużo lepsza niż mars hydro też 150W

https://www.mars-hydro.com/led-grow-light/mars-ts-series-led-grow-light/mars-ts-1000-led-full-spectrum-hydroponic-led-grow-light?amp=1

 

Bo cena jest ta sama, a wam chce teraz kupić jakiś LED 150w i w sumie byłem przekonany, że wezmę tego mars hydro ale  jakoś viparspectra mi totalnie uciekła.

Tutaj oczywiście chłopak pisze o słabszym modelu ale ja myślę o tym 150w

Edytowane przez Piccolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik niestety ale z oryginalnej strony wysyłają te lampy tylko do Stanów. Na Amazonie jest out of stock I jedyna jaka znalazłem w UK to 240f.

Myślę, że wezmę tego Marsa, bo jednak jest dwa razy tańszy to myślę, że nie warto aż tyle płacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko,
Też się rozglądam za lampami i też te przeróżne chińskie miałem na oku. Jednak im więcej czytałem i oglądałem tym mniej wiem, zwłaszcza jako osoba bez zielonego pojęcia w temacie oświetlenia.
Byłem już w sumie zdecydowany na MarsHydro Ts1000, nawet znalazłem za 135e (box'a mam 60x60), ale natrafiłem na stronę growlightsystems i chyba wezmę od nich lampę TentyPro2. 
Opini o tej firmie jak na lekarstwo, niemniej wszystko na miejscu i w razie problemów 3 lata gwarancji.
Może miał ktoś styczność z tą firmą?
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik Budżet mam tak do 150E, troszkę oczywiście mogę dorzucić. W sumie z lampą mam największy problem. Naoglądałem się już chińskich Quantum Boardów po 50-60E, potem Marsy, SpiderFarmery, Vipary, Bestva, Ledlam, LedByt aż do MigroARAY 2 tu jednak trochę za drogo... i znowu od początku 🙂 masakra jakaś.
W sumie rozważam teraz te 2 lampy tj. MarsHydro Ts1000 i tego TentyPro2. 

TentyPro2 cena 120E, a Mars Hydro 135E (tylko to od osoby prywatnej, czekam na info czy ma normalną gwarancję itp) cena w sklepie koło 160E. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@perlowy ja wziąłem tego marshydro w końcu i można powiedzieć, że jestem zadowolony ładnie widzę progres jak puchnac topy zaczęły.

Jedynie weź sobie zamów calmag od razu z lampą bo mi deficyty od razu wyszły jak lampę na mocniejsza zmieniłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

@doominik Po obejrzeniu jakiegoś testu na YT chciałem już tą lampę zamawiać. Niestety nie jest dostępna w EU - pech.

@Piccolo Mam jeszcze trochę czasu, bo planuje dopiero z początkiem kwietnia ruszyć z tematem. Przemyślę sprawę, narazie wybieram między popularnym Mars TS1000, a nieznanym TentyPro2.

Dzięki za opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30/01/2021 o 19:45, Piccolo napisał:

@doominik niestety ale z oryginalnej strony wysyłają te lampy tylko do Stanów. Na Amazonie jest out of stock I jedyna jaka znalazłem w UK to 240f.

Myślę, że wezmę tego Marsa, bo jednak jest dwa razy tańszy to myślę, że nie warto aż tyle płacić.

Co wy z tym nie ma i nie ma. Jest. O tu😁

Bardzo dobre lampy i się nie grzeją tak.

Aha. Link @Piccolo

https://www.amazon.de/VIPARSPECTRA-Kompatibel-MeanWell-Vollspektrum-Zimmerpflanzen/dp/B08L3MRRH8/ref=asc_df_B08L3MRRH8/?tag=googshopde-21&linkCode=df0&hvadid=473972701108&hvpos=&hvnetw=g&hvrand=169528309276644836&hvpone=&hvptwo=&hvqmt=&hvdev=t&hvdvcmdl=&hvlocint=&hvlocphy=9068231&hvtargid=pla-1083329451790&psc=1&th=1&psc=1

Jeszcze ewentualnie niemieckie i czeskie growshopy mają.

@LiitlebigWeed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...