Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jaki wybrać growbox do pomieszczenia gdzie panuje od-5 do 0 stopni? myślałem o . RoyalRoom Classic C30 (30x30x70cm) albo HERBGARDEN 35 (35X35X90CM) chodzi mi o to bym mógł je łatwo nagrzać, posiadam już lampę Panel CREE CXA2520 GROW LED 60w i teraz zadaje sobie pytanie czy nie będę marnował lumenów na tak małą powierzchnie ponieważ producent deklaruje 9000 lumenów gdzie na te growboxy wystarczy 6000-7000( tak wyszło mi w przeliczniku) co wy o tym sądzicie lepiej kupić trochę większego growboxa? A teraz pytanie dla którego powstał ten wpis jak nagrzać growboxa przy temperaturach -5,0 stopni , chciałbym żeby ktoś mi doradził co kupić czego unikać. Jeszcze jedno czy jeśli ocieplę takiego boxa w szafie styropianem i ustawię wymianę powietrza na najwolniejsze obroty jakie to możliwe to czy uda mi się zachować więcej ciepła w boxie? Chcę poprostu żeby rachunek za prąd dużo nie wzrósł macie jakieś swoje patenty na ogrzewanie z miłą chęcią wysłucham bardziej doświadczonych osób 😄. A i jeszcze jedno czy mogę do takiego boxa użyć wentylatorów 12V od komputera czy raczej nie da rady?

pol_pl_RoyalRoom-Classic-C30-30x30x70cm-namiot-do-uprawy-2853_7.jpg

growbox-herbgarden-35-35x35x90cm-namiot-do-uprawy.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są skrajne temperatury więc może być lipa, są różne grzejniki do ogrzewania, można by było użyć małych wentylatorków, wiadomo że im większy ciąg wentylatorów to temperatura będzie niższa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym myślałem też o tym by np, co godzinę wymienić powietrze przez 3 min ale za to dawać dużo C02, albo wcale i przez miesiąc tylko na C02. Już na początku marca powinny być cieplejsze temperatury i wtedy mógłbym wymieniać powietrze bo by były już temperatury dodatnie 

Edytowane przez Początkujący123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym hmmm... to wcale nie taki zły pomysł a jakiego HPS polecasz do takich wymiarów? tylko teraz zadaje sobie pytanie co wyjdzie mi taniej panel Ledam który osiąga temperature około 50 stopni ,słaba wentylacja i jakaś grzałka z termostatem czy właśnie tak jak mówisz HPS i 24h naświetlanie  a jak będzie miał mi kwitnąć to już będzie cieplej w pomieszczeniu i będę mógł robić dzień i noc  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpinam sie pod wątek o ogrzewaniu boxa, ja zastosowałem matę do terrarium mało bierzesz sztromu a ciepełko w stałej temp. nie wiem czy to dobre rozwiązanie ale zapewne zaraz może  ktoś sie do tego odniesie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Szym napisał:

@lamasky stosowałeś i mówisz że było dobrze to chyba dobrze

tak temp utrzymuje sie na jednym poziomie , koszt zakupu maty o wymiarze 15 na 15 cm około 25- 30 dudków 😉 sprzęcik posiada regulacje temp do 32*C czyli termostat i mozna go montować na tasmie dwustronnej, troszke osusza powietrza ale i na to są sposoby :) takie sobie wymyśliłem ogrzewanie bo bez niego temp wynosiła w boxie max 15*C . Chyba mogę ten sposób polecic jak ktoś leci na ledzie

142504962_458716135287930_7621508734047170694_n.jpg

142841848_747676159193896_6811544892099309356_n.jpg

Edytowane przez lamasky
dodanie fotek maty i termostatu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lamasky  Mata grzewcza 5 W nie utrzyma temperatury w boxie na poziomie około 20 C , gdy w pomieszczeniu panuje temperatura od minus 5 stopni do 0 stopni C. Trzeba byłoby podwyższyć temperaturę otoczenia, w jakim znajduje się box, nic nie da w takich warunkach ogrzewanie samego boxa/ namiotu, bo w momencie jego otwarcia mroźne powietrze wleci do boxa, co będzie wiązało się z szokiem termicznym dla roślin. Dlatego nawet, jakby dać kabel grzewczy 150 W i w połączeniu z mocnym HPSem uzyskać temperaturę w boxie w okolicach 18-20 stopni to i tak na niewiele się to zda, bo każde otwarcie namiotu będzie skutkowało porażeniem roślin mroźnym powietrzem, a takie skoki temperatur będą zabójcze da roślin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy no w sumie masz rację u mnie w pomieszczeniu gdzie stoi box temperatura  utrzymuje sie w granicach 10-12 stopni a mata 5W daje mi komfort temp w granicy 26-28 stopni box otwierany tylko w wyjątkowych sytuacjach, wynika z tego że faktycznie jest potrzebna większa moc przy niskich temp. szacun za wiedzę. Chylę czoła :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lamasky To według mnie czysta logika. Nawet, jak mocnym kablem grzewczym i HPSem uda ci się ogrzać powietrze w boxie do temperatury "pokojowej" to otwarcie boxa w pomieszczeniu, gdzie panuje temperatura minus 5 stopni C spowoduje momentalne ochłodzenie powietrza w boxie, bo dojdzie do gwałtownej wymiany powietrza między boxem, a otoczeniem, w jakim znajduje się box, a chyba nie jest odkrywcze to, że mroźne powietrze zgromadzone na dużo większej przestrzeni momentalnie obniży temperaturę powietrza zgromadzonego w małym boxie, bo w tym boxie ogrzanego powietrza będzie niewielka ilość w stosunku do dużej ilości mroźnego powietrza, jakie wypełnia całe otoczenie, w jakim stoi box/ namiot. W takim wypadku po otwarciu namiotu parędziesiąt sekund już by doprowadziło temperaturę w boxie do drastycznych spadków, bo wymieszałoby się z nim duża ilość mroźnego powietrza z otoczenia.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli w przypadku kolegi początkujący123 rozwiązanie jest tylko jedno farelka pożeracz prądu do ogrzania pomieszczenia :0 ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...