Skocz do zawartości
lamasky

dzban filtrujący wodę

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, woda w moim kranie jest twarda jak granit ( nie da sie jej pić a co dopiero podlewać pomidorki ) ma prawie 8 ph. Jak wiemy lanie takiej wody to kaleczenie rośliny. Zastanawiam sie na dzbankiem filtrującym wodę typu BRITA ALUNA XL tylko czy to coś da i czy ten filtr nie wypłucze tych dobrych pierwiastków, a może lepszy byłby filtr odwróconej osmozy taki jak używa sie do akwarium ? Dziękuje za wasze ewentualne opinie i opis doświadczeń z tym tematem. Pozdro

ScreenShot_20210125173604.png

ScreenShot_20210125173917.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lamasky Typowym skutkiem używania zbyt twardej wody jest chloroza liści, liście jaśnieją i żółkną.

ja taki dzbanek używałem bo też miałem bardzo twardą wodę, po przefiltrowaniu woda była normalna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli śmiało można stosować z powodzeniem tak . z rana biegnę po zakup bo coś zaczyna złego się dziać " żółte listki i jakieś takie kapuściane się robią. Dzięki za potwierdzenie moich przypuszczeń. oj długa droga jeszcze przede mną . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lamasky jeśli masz naprawdę twardą wodę, masz wkłady specjalnie do takiej wody, więc więcej kamienia zatrzyma, bardziej zbije pH. 

https://allegro.pl/oferta/3x-wklad-dafi-do-bardzo-twardej-wody-filtr-brita-6696328616

Tutaj masz podobno sytuację, i to pH nawet po filtrowaniu jest trochę za duże, więc może z tymi filtrami było by ok.

Woda z kranu miała twardość około 35-40 KH. Jak wiadomo odczyn wody jest mocno uzależniony od twardości wody i wynosił od 7,8 do 8,2 PH

Zakupiłem dwa czajniki firmy Dafi, przy pomocy testów akwarystycznych zbadałem otrzymaną wodę. Efekt był imponujący, twardość spadła z 35 KH do 5-8 KH a odczyn utrzymywał się na poziomie 6,8-7.0 PH, 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...