Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Liście jeszcze w dobrej kondycji jak na 10 dni do ścinki 🙂 od kiedy na samej wodzie jedziesz? 

BTW, pięknie to wygląda 😁

Edytowane przez UKTHC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Dobry_Człowiek! widzę że zapowiada się konkretny finał.

 

Czy panny są oświetlane tylko LUMATEK ATTIS 200W? czy majstrujesz jescze coś z oświetleniem?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, niewiemalesiewypowiem napisał:

@Dobry_Człowiek! widzę że zapowiada się konkretny finał.

 

Czy panny są oświetlane tylko LUMATEK ATTIS 200W? czy majstrujesz jescze coś z oświetleniem?

 

 

Oświetlam tylko lumtek. Narazie nie mam zamairu zmieniać światła. Chodź na ten box ma za mocne światło. Lampa jest miedzy 50-60cm nad szczytami a liscie i tak sie zawijają. Nie chcialem obniżać mocy bo wtedy temperatura byla niższa i wilgotność wyższa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, Dobry_Człowiek! napisał:

Oświetlam tylko lumtek. Narazie nie mam zamairu zmieniać światła. Chodź na ten box ma za mocne światło. Lampa jest miedzy 50-60cm nad szczytami a liscie i tak sie zawijają. Nie chcialem obniżać mocy bo wtedy temperatura byla niższa i wilgotność wyższa. 

Teraz posłuchaj uażnie, jesteś na takim etapie iż może się wydawać że jest już tak idealnie że nie może być lepiej. Istnieje jeszcze jedna sztuczka, która w tym czasie w jakim są twoje podopieczne wzniesie je o poziom wyżej, pomimo tego że wyglądają rewelacyjnie.

Bez owijania w bawełnę: UV-B

Tylko ci co w odpowiedni sposób użyli na ostatnie 2 tyg przed kosą UV-B nigdy już z tego nie zrezygnują. Mogę zagwarantować iż jeśli nie miałeś z tym doczynienia a spróbujesz, będziesz zdumiony efektem.

 

Jeśli chcesz jeszcze w tym grow spróbować -a naprawde warto, bo mały koszt a efekt przerośnie twoje oczekiwania. Wyraż tylko aprobatę a napisze konkretnie co musisz zrobić. Bo nie chce mi się poświecać teraz czasu by zebrać to do kupy jeśli z tego nie skorzystasz. Łatwo się zrazić do uv-b jeśli nie trzyma się pewnych zasad. Prędzej czy później, pewnie gdziej komuś podsune ten pomysł.

 

Pozdrowik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Dobry_Człowiek!

Sprawdziłem twoje oświetlenie już wcześniej, dlatego pytałem o to, czy czymś doświetlasz.

Z tego co widziałem na wykresie LUMATEK ATTIS 200W nie ma pasma UV-B, i aby było naprawde efektywne to musiało by być osobno właczane na końcówke flo. Nadal proponuje pomoc choć mam coraz mniej czasu :)

Wiadomo nic na siłe i jeśli nie chcesz nic polepszać no problemo.

 

ps. UV-B jest niewidzialne dla ludzkiego oka, i z czego się edukowałem to chyba ciężko z diody wycisnąć promieniowanie UV-B.

 

Pozdrowik

Edytowane przez Gość
mała popraweczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Musisz zakupić jedną lampę dla gadów - koszt to około 70pln.

Najlepiej zwykłą na gwint E27

oświetlenie-uvb.jpg

Są różne moce i z różnym poziomem promieniowania które wydzielają. Ta ze zdjecia powyżej jest wystarczająca.

Efekt użycia zobaczysz już po 2-3 dniach i nie uwieżysz co zobaczysz (zapamiętaj te słowa).

Panny obleją się lukrem, bedzie znaczny przyrost thc minimum 5%, mając odmiane co ma np. 20% wyciągasz 25%thc, masz jakąś dobrą genetykę to można dużo więcej z 25% robi się ponad 30%. Jest to 1/4 więcej mocy, dodatkowo materiał po wysuszeniu będzie bardzo trwardy i się strasznie lepił z żywicy. O zapachu nie wspomnę.

 

Konopia potraktowana UV-B wytwarza mnóstwo nowych trichomów- jest to jej naturalna reakcja obronna na promieniowanie. Dlatego najmocniejsze odmiany na świecie pochodzą z miejsc gdzie promieniowanie jest największe - górskie rejony pakistanu itp... Nie chce mi się opisywać dokładnie co się dzieje że się tak dzieje jak się dzieje.

Najważniejsze aby trzymać się poniższych wskazówek, by nie przesadzić bo będzie troche gorzej zamiast lepiej.

 

-Zaczynać suplementację UV-B maksymalnie 3 tyg przed kosą, najlepiej 2 tygodnie.

-Trzymać odpowiednią odległość od szczytów, poniewaz łatwo jest przypalić roślinkę tę co podlinkowałem trzymamy około 40 cm.

-zaczynać swiecić od 30 min na dobę , najlepiej zaczynać w środku cyklu swojego oświetlenia. Czyli mając 12/12 włączasz np. po 6 godzinie od odpalenia ledów na 30 min UV-B, kolejny dzień 45min, kolejny 60min. Kolejnie 2h. Nie przekraczaj nigdy pod żadnym pozorem 2h. Jest to bezpeczny czas naświetlania.

-UV-B wydzielane przez lampe jest szkodliwe dla wzroku, lepiej nie patrzeć na lampe, bądź używac odpowiednich okularów jeśli podczas świecenia musiałbyś majstrować przy pannach.

 

To tyle, bardzo szybkim skrócie, po nocach spędzonych na analizowaniu tematu. Ręcze swoim słowem, a jeśli się mylę i efekt będzie niezadowalający zamilknę na wieki.

 

ps. Jeśli coś sobie przypomnę z najważniejszych rzeczy to postaram się szybko uzupełnić. Zużycie to tylko 13w.

 

Pozdrowik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@niewiemalesiewypowiem bardzo ciekawe. Teraz znalazłem coś takiego https://www.royalqueenseeds.pl/blog-uprawa-cannabis-spektrum-swiatla-i-sposoby-na-zwiekszenie-poziomu-thc-n269 nie tylko na tej stronie o tym piszą. Ciekawe jak wpłynie to na smak i zapach.

Na forum Jamajczyk13 już o tym wspominał

Aż kusi żeby wypróbować tą metodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...