Skocz do zawartości
Zenonowicz

Pilnie potrzebna Pomoc! Archibald ar2000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, z racji że potrzebuję szybkiej porady zakładam nowy temat. 

Niestety w związku z nieporozumienie moim że sprzedawca z ebay za skutkowało wysłaniem do mnie lamp archibald ar2000 (a nie jak myślałem sf2000). 

W związku z nieporozumieniem domagałem się ze sprzedawc@, że wyśle mi w zamian (z wynikającego nieporozumienia i utraty przeze mnie nie zakładanych kosztów np. z brexit em i oplata celna) jeszcze jeden taki model który wyślę jak tylko dostanie jakikolwiek zwrot takiej lampy. 

Mniejsza... 

Sprzedawca zapewnia wysoką jakość lampy i porównuję ja prawie 1do1 do spiderfarmer sf2000. Wspomina o najlepszych opiniach i podkreśla iż widział efekty działania lampy, gwarantując dobre i długie działanie. 

Szukam czegokolwiek na ich temat, zauważyłem tylko, że mają oficjalna stronę i wygląda bardzo obiecująco. 

Prawdopobnie chodzi o to czy faktycznie w tej lampie zamontowano diody samsunga LM301B i sterownik MeanWell ELG tak jak opisuje ją producent?

Nie będę wysyłać aukcji z ebay ale znalazłem taką samą na aliexpress. 

Stoję przed wyborem czy odbierać paczki z celnej czy też nie? Mogę to zrobić prawdopodobnie już jutro więc proszę o PILNĄ POMOC

Pokój 

 

https://m.pl.aliexpress.com/item/1005001829569770.html?spm=a2g0n.productlist.0.0.3b4655a9FdKeL0&browser_id=a7aaec60b23340868d0f2345d67b6a53&aff_trace_key=&aff_platform=msite&m_page_id=1773456f77c1db4799746e0ff47f170f065694f38a&gclid=&_imgsrc_=ae01.alicdn.com%2Fkf%2FH9e6b3018b6f64f559aea58e538c65429U.jpg_640x640Q90.jpg_.webp

Edytowane przez Zenonowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zenonowicz a jak jej nie odbierzesz to dostaniesz normalnie cały zwrot kasy tak ?

Jeśli tak i co się jakoś nie spieszy, a nikt ci nie odpisze na temat tej lampy, to bym to zwrócił i zamówił spidera który jest na pewno sprawdzony 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie pytanie.

Na rozmowie z ebay mówią iż jeśli paczka nie dojdzie do połowy lutego to pomogą mi w odzyskaniu pieniędzy. 

Primo jest to oczywiście czas, na którym na pewno mi na pewno zależy, liczac że nie chciałbym dodatkowo inwestować przed odzyskaniem pieniędzy. Z tego co czytam "raczej" nie ma problemu z odzyskaniem pieniędzy. 

To trudna decyzja, jeżeli zas ktoś wie, że lampy tej serii "archibald" są efektywne tak samo co "spiderfarmer", lub przynajmniej wie co to za marka to czekam z niecierpliwością na odpowiedź. 

Widzę jakieś kilka filmików na ich stronie, np lampę ar4000 i dodatkowo jeden filmik na YouTube. 

https://www.archibaldlight.com/pl/products-detail-3751

Nie wiem czy to ma duże znaczenie ale sprzedający ma 98.8 % polecających to jakieś prawie 800 pozytywnych opini na 8 negatywów i kilka neutrali (bilans z ost 12 miesięcy) szukam tylko czy ktoś wystawiał opinie za np taka sama lampę. 

@Szym dlaczego tak uważasz :D? 

 

https://www.archibaldlight.com/pl/

Edytowane przez Zenonowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z drugiej strony obie te lampy są zrobione na tych samych diodach, i cena też jest taka sama. Więc niby powinno działać okej.

Jedynie to, że zawsze lepiej kupić coś co ma się pewność, że jest sprawdzone przez wielu użytkowników i działa jak trzeba. Zwłaszcza że ta lampa 300$, więc nie jest to jakiś chiński LED za 100zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piccolo okej widzę już pozytywne oceny że sprzedaży tej właśnie lampy i innych z serii archibald. Myślę że faktycznie moze być to tosamo co sf2000. 

Jesli ktoś chce coś jeszcze odpowiedziec to proszę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CheMsKuN ty masz z tego co pamiętam viparspectra, ale czy są one podobne lub ktoś posiada sf2000? 

 

Ponieważ odebrałem lampy a są praktycznie takie same jak spider farmer. Ogólnie na pierwszy rzut oka jestem bardzo zadowolony z jakości wykonania. Realny pobór to 203 w plus minus. 

Jednak zastanawia mnie to czy jeśli przekręcę gałke na minimum powinna widocznie przygasnąć czy też nieznacznie? Ponieważ nie widzę większej różnicy. A czy pobór też powinien wtedy się zmienić i być niższy? 

Po co dwie opcje on/off? Lampa działa tylko wtedy kiedy jest jeden i drugi na ON.

Na tym filmie widać jak bardzo można je zgasić i rozjaśnić. (w mojej lampie tak tego aż zciemnic nie mogę pokrętlem) a jeżeli chodzi o drugi przycisk on/off pokazany również na tym filmiku może służyć do włączenia połączenia lancuchowego, ale czy na pewno? 

 

Sprzedajacy mówi że jest jeśli zapoznam się z sf2000 to będę widzisz wszystko na temat ar2000. 

 

 

IMG_20210201_213227.jpg

IMG_20210201_213238.jpg

IMG_20210201_213256.jpg

IMG_20210201_213251.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Zenonowicz napisał:

@CheMsKuN ty masz z tego co pamiętam viparspectra, ale czy są one podobne lub ktoś posiada sf2000? 

 

Ponieważ odebrałem lampy a są praktycznie takie same jak spider farmer. Ogólnie na pierwszy rzut oka jestem bardzo zadowolony z jakości wykonania. Realny pobór to 203 w plus minus. 

Jednak zastanawia mnie to czy jeśli przekręcę gałke na minimum powinna widocznie przygasnąć czy też nieznacznie? Ponieważ nie widzę większej różnicy. A czy pobór też powinien wtedy się zmienić i być niższy? 

Po co dwie opcje on/off? Lampa działa tylko wtedy kiedy jest jeden i drugi na ON.

Na tym filmie widać jak bardzo można je zgasić i rozjaśnić. (w mojej lampie tak tego aż zciemnic nie mogę pokrętlem) a jeżeli chodzi o drugi przycisk on/off pokazany również na tym filmiku może służyć do włączenia połączenia lancuchowego, ale czy na pewno? 

 

Sprzedajacy mówi że jest jeśli zapoznam się z sf2000 to będę widzisz wszystko na temat ar2000. 

 

 

IMG_20210201_213227.jpg

IMG_20210201_213238.jpg

IMG_20210201_213256.jpg

IMG_20210201_213251.jpg

Nie wiem jak mogłem nie dopatrzeć się jak się ją obsługuje. Wszystko jest w porządku zciemniaja się tylko trzeba wyłączyć przełączyć jeden z przycisków na On, w przeciwnym wypadku świeca na max. Oczywiście pobierają odpowiednio mniej prądu. 

To znów jedno z moich głupszych lub zbyt pospiesznych pytań. 

Pokój 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...