Skocz do zawartości
Początkujący123

Lampa LED skuteczne chłodzenie

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie chłodzenie do tej 60W lampy LED? Myślałem nad wietraczkami, ale wcześniej chce dać pokarbowany metal czy to pomoże mi zmniejszyć temperatury w boxie z 30 stopni do 23?jak coś to nie mogę dać lepszego chłodzenia i wymiany powtarza, ze względu na ustawienie biurka którego nie mogę ruszać. Myślę też nad takimi dziwnymi chłodzeniami pasywanymi w kształcie poroża, ktoś stosował? Jeśli chcecie to dawajcie własne propozycje na temat chłodzenia. 

IMG_20210122_194525.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Początkujący123  Jakim "cudem" masz przy tym panelu od Ledam temperaturę 30 C w boxie? Chyba, że nie posiadasz wentylacji, a do tego w pokoju masz ciepło. Temperatura w boxie to nie wina panelu, mam takie dwa panele i łącznie podnoszą temperaturę w boxie o 3 stopnie C w stosunku do temperatury, jaka panuje w pokoju. W moim boxie przy dwóch włączonych takich panelach temperatura wynosi 26 C.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piccolo  Zakładam, że @Początkujący123 wymyślił sobie boxa bez wentylacji, a zatem powodzenia mu życzę. Problem z temperaturą w takim wypadku to tylko jeden z problemów, bo zaraz pojawią się następne, jakie dotyczyć będą zapachu roślin na kwitnieniu oraz pleśni, jaka w niewentylowanym boxie, w jakim panują wysokie temperatury i wilgoć, musi się pojawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Zielone krainy napisał:

@Piccolo  Zakładam, że @Początkujący123 wymyślił sobie boxa bez wentylacji, a zatem powodzenia mu życzę. Problem z temperaturą w takim wypadku to tylko jeden z problemów, bo zaraz pojawią się następne, jakie dotyczyć będą zapachu roślin na kwitnieniu oraz pleśni, jaka w niewentylowanym boxie, w jakim panują wysokie temperatury i wilgoć, musi się pojawić.

Posiadam wentylację 2 wiatraczki 12w od komputera niestety mój box jest strasznie nieski zaledwie 90cm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Zielone krainy napisał:

@Początkujący123 Mam niemal taką samą wysokość boxa, jak ty i u mnie przy dwóch takich panelach, jak twój w boxie temperatura utrzymuje się na poziomie 26-27 stopni C. Masz za słabą wentylacje, albo bardzo gorąco w pokoju.

Będę wdzięczny jeśli opiszesz mi swojego boxa co dokładnie w nim masz np: świtało wantyacja jaka firma grow boxa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Początkujący123  Rodzaj oświetlenia to już ci wcześniej powiedziałem, jaki mam, a mianowicie dwa panele od Ledam 60 W. Jak chodzi o wentylacje to, jako wyciąg mam zainstalowany wentylator kanałowy 150 m3/h, jaki jest podłączony do filtra węglowego, a na wlocie mam dwa wentylatory komputerowe 140x140 mm, jakie są podłączone do zasilaczy 12 V. Nie mam growboxa w formie namiotu, bo chciałem, aby box komponował się z innymi meblami w domu i by nie wyróżniał się na ich tle, dlatego zaadoptowałem na growboxa szafkę, jaką odpowiednio przerobiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...