Skocz do zawartości
JODAofSQN

Pierwszy próbny eksperyment!

Rekomendowane odpowiedzi

Siema! 

Kiedyś znalazłem w sztuce nasionko i natknelo mnie je zasadzie na parapecie żeby zobaczyć czy coś z niego wyrośnie. Rosło rosło i wyrosło, z czasem stwierdziłem że wybuduje dla niego domek 40x40x80(tyle akurat miałem miejsca) można powiedzieć że uczę się na nim i testuje o co w tym wszystkim chodzi.(jak utrzymać wilgotność dobrać oświetlenie wentylację itd. Na chwilę obecną brakuje mi jeszcze dobra lampa ale to będzie cfl 125w). Ta roślinka przez całe życie miała bardzo mało światła stąd podejrzewam ma tylko jeden  długi pęd, nie znam płci i zastanawiam się żeby się jej pozbyć i w miejsce tego posadzić już pewne sprawdzone pestki które zamówiłem. Podpowie ktoś czy jest sens ją zostawić i próbować dotrwać do fazy kwitnienia czy może one nie bedzie miało takiej fazy przez słabe warunki w ciągu całego życia? 😄 podpowiem że drzewko ma około 3miesiace z góry dziękuję za odpowiedź! 

IMG_20210119_220457.thumb.jpg.9cb8c40920b18d642872e2bcad00f0f9.jpg

IMG_20210119_220447.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@JODAofSQN To zależy, możesz się na niej pouczyć i z większym doświadczeniem przejść do następnej uprawy. Jednak jak patrzysz na sam plon to z niej nie wiele będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Narazie raczkuje w temacie ale widzę że z czasem jak dołożyłem folie na ściany, wentylatory mieszający i wyciągowy z filtrem, więcej swiatla to odżyla trochę bo na parapecie w tym okresie roku miała zaledwie 4 godziny światła i to jeszcze słabego. Powoli zacznę kielkowac nasionko i wadze obok a tą wrzucę jak już nie będzie dla niej miejsca. Zależy mi też zby roślinka nie była bardzo wysoka stąd do przyszłych zastosuje jakiś trening a ta ma pustej łodygi okolo 20cm co też jest problematyczne bo jak założę cfla to podejrzewam że zaraz uderzy od sufit boxa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@JODAofSQN Doinformuj się w temacie uprawy za nim wystartujesz z nowymi pestkami, by braki w sprzęcie i wiedzy, nie doprowadziły do fiaska kolejnej twojej uprawy, bo szkoda pestek.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...