Skocz do zawartości
Początkujący123

Roślinka UMIERA?

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, Szym napisał:

@Początkujący123 to musisz wiedzieć i mieć pod kontrolą 

Nie jest to takie proste bo mam tylko 2 wentylatory i szafka stoi blisko ściany a mój panel led 60W ze sklepu Ledam nie ma chłodzenia. Miałem też taki moment, że roślinka miała zbyt dużo wody (zrobiło się prawie błoto) więc chyba te wszytskie czynnik mogły mieć wpływ. Planuję zrobić nawożenie CO2, nie wiem czy wsumie to coś da, co byś radził w tej sytuacji? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema potrzebuje pomocy

Warunki:

25stopni 30% wilgotnosc

PH między 6 a 6.5

dziewczynki automatyczne royal haze

Na początku lany biohummus

Teraz bio-bloom NPK:2.0-6.0-3.5

Wyglądaja tragicznie jestem pewnien że to nie przenawożenie bo lałem zgodnie z ulotką a na początku kwitnienia nawet mniej

 

20210127_150138.jpg

20210127_150142.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy na początku myślałem tak samo ale leje im maksymalna dawkę teraz tego nawozu bio-bloom jaka jest na etykiecie myślisz że może mieć na to wpływ zbyt mała ilość świata? na allegro było napisane że lampa led pod uprawę 2000 watt ale jakoś w to nie wierze wiem ze na 3 krzaki to trochę mało ale czy to mogło spowodować aż takie skutki??

leje nawozu bogatego w potas i fosfor tyle ile maksymalna dawka na etykiecie (nawóz organiczny) czyli 5ml na litr wody myślisz powinienem dolać więcej? Bo sytuacja nie jest za ciekawa myślę ze to ostatni moment na ratunek moich dziewczynek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@growtop Mi to nie wygląda na poparzenia od lampy, ale na niedobory. Widocznie to, co lejesz im nie wystarcza. Miałem też nawóz podstawowy Plagron alga bloom i lanie tylko jego w dawkach wskazanych przez producenta zaczęło skutkować niedoborami właśnie potasu i fosforu, dlatego na kwitnieniu dobrze jest mieć dodatkowy fosfor i potas, jakim jest np. pk 13/14, ja sam teraz zacząłem stosować poza alga bloom stymulator kwitnienia Plagron green sensation.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...