Skocz do zawartości
Polimad

Jack herer problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,proszę o diagnozę o co chodzi z tymi liśćmi? Dodam iż posiadam 8 roślin 4x Gorilla ,3xjack,1xak47 i problem dotyczy 2jacków liście teraz mają dziurki na tych wywiniętych krawędziach,szkodników żadnych nie ma,temp 28/17.5 wilgotność około 50%,rośliny mają po 60dni z czego 50 na 12/12,w ziemi wszystkie mają zestaw startowy Biotabs według instrukcji,ziemia biobiz lightmix,doniczki 6.5l,perlit 50/50 z ziemią,box 90/60/120,światło 14 żarówek LED 10watt/1050lumenów sztuka 2700k,plus 2x 100watt naświetlacz LED 4000k cri<80,wentylacja 100m3 wyciągowy 100mm,,,wtłaczający 140mm z pceta .

Foty

 

IMG_20210110_212950.jpg

IMG_20210110_212930.jpg

IMG_20210108_211049.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy biobloom +topmax może być? Oprócz tego mam tylko Biotabs,światło było te 60 dni 16szt tych leków co wyżej,2dni temu dołożyłem te dwa naświetlacze,może będzie lepiej,

Te naświetlacze mają że specyfikacji 8000lumenów sxt to wychodzi 30000 lumenów teraz,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To skomplikowane trochę bo jak mnie nie ma to jadę na pompce i gniazdku wifi a poza domem jestem 3tyg,ale teraz jak jestem to podlewam jak mają sucho, nie piją jednakowo i dlatego też będzie problem bo w pon będzie wyjazd na 3tyg i znowu polecą na gniazdku wifi online

To całość

 

IMG_20210115_211118.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Polimad napisał:

Czy biobloom +topmax może być

może być, to te wyjazdy zapewne nie wpływają dobrze na twoje roślinki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ale cóż zrobić,samo życie,podlane biobloomem +topmax 3ml/l i pozostaje mieć nadzieję że przez 3tyg same dadzą radę,przez 3tyg nieobecności poleci sama woda,po powrocie umieszczę fotę jak jeszcze będzie czego,dziękuję za rady i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wegu szły pięknie,jak wyjeżdżałem to miały niecałe pierwsze piętro liści właściwych a po 4ch tyg widok był taki

 

 

IMG_20201218_215924.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam pytanie odnośnie lampy do mojego boxa 90/60/120h czy dobre będą 4coby LED full spectrum 50watt szt na 220volt chłodzenie dorobię,głównie chodzi o wysokość bo jest 120-22cm doniczki-lampa i zostaje około 80cm na krzaka przy 20cm odległości lampy od szczytów i czy ich nie popali? Czy lepiej wziąść gotowcacx 1000 na diodach LM301B?chyba że macie inne pomysły na ten metraż🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za gotowca 680 z przesyłką a coby gołe kosztują 200 szt 4 plus jakieś radiatory i wentyle  tylko nie wiem czy te coby się nadają bo są na 220volt bez zasilaczy od razu do gniazdka,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Polimad nie lepiej wrzucić jakiegoś Leda ? Cena niewiele więcej albo podobnie ci wyjdzie. Jeśli chcesz tam rzucać auto a masz 1.2m to na ledzie spokojnie da radę, a będziesz miał jedną lampę i święty spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Polimad  Żadne z tych rozwiązań nie pokryje skutecznie takiej powierzchni boxa, jaką wymieniłeś. Coby mogłoby być , ale powinno być ich z osiem, a nie cztery.  Ja mam powierzchnie 0,34m2 i mam osiem ledów cob i to jest tak na styk, a ty chcesz 4 coby na powierzchnie 0,54 m2, co nie ma racji bytu, jak chodzi o dobry plon, bo że coś tam urośnie to wiadomo, że tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy to skoro 4 coby wychodzą prawie 7 stówek a trzeba ich 8 to jaki sens to robić zamiast wydać te 250$ na jeden dobry gotowy panel LED który to wszystko spoko oświetli ?

Nie, że się przypierdalam po prostu ciekawość ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy jakie coby, i jakie jest ograniczenie prądowe na zasilaczu, są coby gdzie każdy daje po 10 do 14 tys lm, tylko już wymagają chłodzenia aktywnego

 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/panel-citizen-clu048-grow-led-135-190w-do-uprawy

 

tutaj np jest panel od ledam gdzie: Powierzchnia jaką ten panel jest w stanie efektywnie oświetlić z dobrym plonem wynosi ok. 0,5 - 0,85 metra kwadratowego, czyli np box 90x90cm.

A są tylko 4 coby

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piccolo @konopny_janusz  Ziomki macie określone, o jaki cob chodzi, a mówi o tym pobór prądu. Cob 50 W nie da 14 tys. Im, ale góra 5 tys. Im na pełnej mocy, na jakiej szybciej się eksploatuje. Założyłem, że @Polimad chodzi o taki rodzaj ledów cob https://ledam.pl/product/citizen-clu048-1212c4-3500k-dioda-cob-led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy ale ta dioda ma 100W max i przy tym maxie, wtedy pobór 2,7 A daje 14 tys lm (co jest nie zalecane bo dioda szybko się spali, jeżeli np się przegrzeje, dopuszczalne temperatutry tych diod to 60-80 stopni max)

zalecane jest ustawienie na pobór około 1A wtedy moc = 1A * 36V = 36W i daje to wtedy 6 000 lumenów

Są jeszcze do tego soczewki skupiające/rozpraszające, nie wiem czy one coś dają, ale u siebie planuję dokupić rozpraszającą żeby strumień świetlny napierdalał równomiernie po całym boxie

 

 

https://www.tme.eu/pl/details/clu058-1825c353m2f/diody-led-mocy-biale-cob/citizen-electronics/clu058-1825c4-353m2m2-f1/

tu jest np dioda z jasnością od 15695...19472lm

więc jest w czym wybierać

https://www.olx.pl/oferta/panel-led-grow-150w-citizen-clu058-CID628-IDrWMvJ.html#aaa08177ea

 

tu chłop sprzedaje samoróbki z tym jednym cobem clu 058 za 7 stów xD

w życiu bym tyle nie dał

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz Taki cob chodząc na pełnej mocy szybko by się wyeksploatował, ale fakt przyjmując, że na zalecanej mocy ( 36w ) da 6 tys. Im to  8 sztuk dałoby w sumie 48 tys. lumenów, ale na nie w przypadku ledów z tego, co mi jest wiadomo się nie patrzy. Choć faktem jest, że wystarczyłoby 5-6 takich cobów na boxa 90x60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy mi tam 2 po 6 tys lm chyba wystarcza na moją powierzchnię 35x45. Tylko za mały radiator mam póki co, chce za wszelką cenę uniknąć chłodzenia radiatorów wentylatorami bo to słychać będzie..

ten zasilacz co mam obsłużyłby 6 takich cobów dając im po 1A

i zostałoby jeszcze 0,7 A

 

w ogóle to nie wiedziałem, że radiatory są takie drogie, próbuję znaleźć jakiś większy np 20cm x 40 cm ale ceny z kosmosu

 

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...